Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol van Juraj Jánošík sírja,...

Hol van Juraj Jánošík sírja, vagy hol temették el?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak annyit írnak, hogy hol, mikor, hogyan halt meg, de hová temették?

2017. ápr. 25. 19:24
 1/4 anonim válasza:
100%
Ha jol tudom 1713-ban Liptószentmiklóson végezték ki de sajnos nem tudom hova temették el de gondolom ha ott halt meg akkor ott is temették el. Nem tudtam sokat segíteni ne haragudj.
2017. ápr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudtam, azért köszönöm szépen.
2017. ápr. 25. 19:45
 3/4 Csicsky ***** válasza:

Ez jó kérdés, mert ezzel kapcsolatban három elmélet is létezik:


1. A szülei temették el egy udvaron (Jánošík udvar) Zázriván, ami 2 km-re volt attól a helytől, ahol született.

2. A kuruc temetőben temették el ami Rózsahegy (Ružomberok) és Liptószentmiklós (Liptovský Mikuláš) között terült el Csermicon (Čermice). Ezen a helyen terül el ma a liptói víztároló.

3. A kivégzés helyén (vagy annak közvetlen közelében) temették el Verbic (Vrbica) és Okolicsnó (Okoličné) között a „Šibenčiky“ nevű helyen, mert az elítélteknek nem járt rendes temetés.


A harmadik lehetőség néz ki a legvalószínűbbnek, de nem kizárt a második sem, mert a népi szájhagyomány ezt említi. Az elsőt gyakorlatilag ki lehet zárni, mert a szülei szegények voltak és nem lett volna pénzük a temetésre.

2017. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél!
2017. ápr. 25. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!