Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rendszeres futás beiktatásával...

Rendszeres futás beiktatásával milyen hangulati változásokat tapasztaltál?

Figyelt kérdés
Gondoltam itt a futóeufóriáról hallható jelenségről, és egyéb pozitív tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy motivált legyek elkezdeni a futást.

2017. máj. 4. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, de én beleszerettem a futásba, azért éreztem..

persze, lazít, jobban alszol..a levegő is..emberek közt vagy..

Az eufória csak hosszabb távoknál jön elő úgy tudom tehát ilyen fél óra +-os futásoknál, nagyobb erőfeszítésnél...tehát húsz perc kocogás/lötyögés után nem fogod érezni...de létezik!! Ámde érezhetsz elégedettséget az endorfinok ugyanúgy termelődnek közben, esetleg ellazít. Ja, a lazítást/bemelegítést ki ne hagyd!! Sok húzódást, izomlázat előzöl meg vele..

2017. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én dagadt vagyok, 85 kg. Fokozatosan kezdtem, 1 km-majd másfél, majd 2, én fel voltam dobva utána.
2017. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
Jobban alszom, javult az asztmám és rengeteg jó ötlet jut eszembe futás közben. Tök tettre készen és motiváltan érkezek haza. Ja és enyhültek a menstruációs görcseim is.
2017. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Iramjátékos, vagy tempófutásoknál szokott eufórikus hangulatom lenni
2017. máj. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten jó hangulati változásokat tapasztaltam. Heti 3x mentem. Fél óra felvezető séta, 1 óra futás, 1,5 óra levezetés mellett. Amikor lement a 60 perc futás, átálltam lassú kocogásra, szinte sétára. Ekkor éreztem eufória jellegű dolgot. Mikor hazaértem, úgy éreztem 2 napot is tudnék aludni, de aztán olyan fáradt voltam, hogy egyáltalán nem tudtam...

3 hónapig csináltam, aztán egyszer későn indultam neki, és sötétben melléléptem (földesút volt). Amiatt nem tudtam futni hetekig, utána meg már nem kezdtem újra sajnos.

Ja igen, végig zenét hallgattam, és közben velem jött a kutyám is. Ezek nélkül képtelen voltam nekiállni is :P

2017. máj. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

* Runner's high (futóeufória? jó szó), mivel kétórás "maratonokat" végzek

* A szokásos szellemi fáradtság mellett fizikai fáradtság is fellép, jobban alszom

* Erősödő elvonulásvágy, mert utcán futok, és utálom, hogy jönnek-mennek az emberek meg kénytelen vagyok bagó- és kipufogófüst-szagban futkorászni

* Eksztázis a kimaradó havi miatt (túlhajtom magam, nem mintha nem ezért csinálnám)

20/L

2017. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!