Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek igazam van?

Szerintetek igazam van?

Figyelt kérdés

Egyik "haverom" 280 ezerért akar magának venni egy Samsung Galaxy S8-at. Ő a pénzét onnan szerezte, hogy az apja amerikában él, és onnan kapja a mamája gyerektartást, amit az ő számlájára utalnak. Negyed milliót költött a gépére, és a laptopjára, illetve a mamájának van egy 300ezres TV-je. (ez így szolíd 800E ft)

Tavaly évfolyam társak voltunk, de miután a nyári gyakorlatot abbahagyta 3 nap munka után, megbukott. Idén Cukrász és Pék KISEGÍTŐNEK vették fel, mert specis.


Engem szabályosan irritál, amit csinál. Oké hogy van pénzük, de nem állandó bevételként. Múltkor megkérdeztem a mamáját, 110ezret kap nyugdíjként, és nem fiatal. Van ott egy másodikos kislány is, aki "haverom" testvére.


Ez a gyerek két dolgot tud, de azt nagyon. Elmondani, hogy mit akar venni a pénzéből (ami mint tudjuk sok van), meg hogy sajnáltatja magát a néppel, hogy ő neki milyen rossz sorsa van. (csak hozzátenném, hogy én is a mamámmal élek aki elmúlt 80 (az övé csak 60 körül van), viszont nekünk még pénzünk sincs. 86E forintos nyugdíjat kapunk, gyerektartás nincs)

Mind a pénzügyi, mind a "Sors-ügyi" dologban is összevesztem már vele, és mindig egyre jobban haragszok rá.

Most is ezen kezdtünk el veszekedni, és letiltott. (Facebookon) Valahogy nem igazán szereti elfogadni mások véleményét, pedig csak segítenék neki.


Szerintetek igazam van, hogy nem igazán kellene ennyit költenie abból a sok pénzből ami van neki? Vagy csak én vagyok ennyire kicsinyes?



2017. máj. 5. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tiszta a történet. Anyukáról van szó vagy nagymamáról? Ki hány éves egyáltalán, te dolgozol, ő dolgozik? Mindenki tanul?


Amúgy miért zavar az téged, hogy ŐK mire költik a pénzüket, bármilyen forrásból is jön az. Mert a mama 300.000 Ft-os TV-jéből kiindulva azért nem lehet ott mélyszegénység.

2017. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Húh, akkor bele is kezdek a históriámba; mindig is lesznek szerencsés/szerencsétlen, gazdag/szegény emberek. Én általába nagyon szerencsétlen vagyok amit elront hatok azt el is rontom. De azzal hogy gyakori kérdéseken írogatsz nem leszel előrébb... A műszaki dolgokról meg csak annyit hogy a drága nem mindig jó. Összefoglalva, ne siránkozz ha segítesz magadon akkor a sors is adni fog egy szép ajándékot. Ez így kicsit offolás volt, de a sztori nagyon zavaros úgyhogy ahhoz értelmileg nem tudok hozzájárulni. Sok szerencsét.
2017. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A nagymamájával él, és a tesójával. A pénzt Amerikából kapja az apjától, amit az ő számlájára utalnak. Negyed milliót költött a gépére és a laptopjára (külön-külön) A mamájának a TV-je is gondolom abból a pénzből van. Most meg egy 280Ezres telefont akar venni.

Ennél érthetőbben nem tudom leírni. :D

2017. máj. 5. 12:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Én amúgy hiányszakmát tanulok, így ösztöndíjat kapok és a gyakorlatért pedig fizetést. :)
2017. máj. 5. 12:48
 5/9 anonim válasza:
100%
tl;dr
2017. máj. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Aki ilyen könnyelműen él, az sosem fogja sokra vinni az életben. Hagyni kell, hadd menjen tönkre, talán az észhez téríti. De néhány ember semmiből sem tanul.
2017. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
100%
Igen, igazad az van, de közöd meg nincs hozzá, tehát értelmetlen, hogy vitázol vele. Ne nyúlkálj más ember zsebében, inkább a saját pénzügyeiddel foglalkozz.
2017. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Irigység szaga van az egész sztoridnak. Sok pénzt kap, élvezi, elszórja, neked meg semmid sincs. De erről nem ő tehet. Ha jó barátod, akkor egyszer kétszer beszélsz vele, hogy meggondolhatná, hogy spórol rosszabb időkre. Ha nem hallgat rád, akkor hagyod. Vagy netán hozzád jár pénzt kérni, mert neki nincs kajára? Akkor megértelek. De ha csak egyszerűen szórja a pénzt, miközben minden másra is jut belőle, akkor nincs igazad és csak mások zsebéből kívánnád ki a pénzt.
2017. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én nem kérek az ő pénzéből. Egyszerűen idegesít, hogy így szórja a pénzt, minden hülyeségre. Nem fogja fel, hogy hogyha félrerakná későbbre, könnyebben tudná felépíteni a jövőjét.


És komolyan nem értem azt, hogy egyszer ilyen drága cuccokra is van pénze, máskor meg sajnálkozik hogy kaját nem tudnak venni.


GONDOLOM ő csak az ilyen prémium kategóriás cuccokra költ a "drága kis" pénzéből, de a kaját már a mamája nyugdíjából eszi ki. Aztán ha az elfogy, rinyálni kezd.

2017. máj. 6. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!