Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám ezt mind megvalósí...

Hogy tudnám ezt mind megvalósítani?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni.Megyek is,valszeg kollégiumba.Már régóta érdekelnek a küzdősportok,viszont nálunk nincs semmi.Ott helyben meg lesznek lehetőségek.Szóval elkezdenék valami küzdősportot,judo vagy kickbox,amit kinéztem.De a jelenlegi sportomat is folytatni akarom(erőemelés).Ez legalább geti 5 edzés.Meg akkor angolul kéne tanulnom,mivel az olyan alap követelmény ma már és a diplomához 2 nyelvvizsga kell.(Bár még nem biztos,h oda megyek).A német egyébként arra már meglesz.Na ezek az alap dolgok,amik mindenképp kellenek.Bár,ha nem arra a szakra megyek,ahova 2 nyelvvizsga kell,szerintem hanyagolom kicsit az angolt.

A másodlagos dolgok: jó lenne oroszul is tanulni,mert amúgy bírom

Az oroszokat,nagyon tetszik az orosz nyelv és a cirill írás is.De szívesen tanulnék latint is,ami a Római Birodalom nyelve volt.Meg dolgoznom is kéne,de ez szerintem kimerül majd a nyári esetleg vizsgaidőszaki diákmunkában



2017. máj. 8. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen mindezt egyszerre művelni, viszont ha mindenből jó akarsz lenni, másra (szociális élet, egyéb hobbik, gyakorin való időelcseszés stb.) nem igazán fog időd/energiád maradni. Nyelvekkel kapcsolatban mindenképpen azt javasolom, hogy ne kezdj újba, amíg nem értél el egy kívánt szintet az előzőben (pl. németből meglesz a nyelvvizsga, akkor már effektívebben tudsz az angollal/orosszal/latinnal/bánomisénmivel foglalkozni). Illetve egyetem és heti öt edzés... haver, sok sikert. Én a helyedben egy darabig kipróbálnám, mennyire jön össze a dolog. Ha annyit eredményez, hogy mindenből középszerű vagy és nem fejlődsz, mert egyszerűen nincs időd a különféle dolgokra koncentrálni és időt fordítani, akkor nem éri meg.

Egy darabig én is hasonlóan több mindent vállaltam egyszerre, és egyszerűen nem bírtam. Nem voltam halálosan kimerült, viszont az, hogy egyszerre próbáltam több sportot űzni és rengeteget tanulni (hat nyelvet párhuzamosan - nem volt szép), azzal járt, hogy mindenből legfeljebb egy keveset fejlődtem, ezáltal pedig nem igazán jutott előrébb. Tanulj a hibámból és ne légy gyökér. :D Csak annyi dolgot csinálj egyszerre, amennyit bírsz.

2017. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az 5 edzés nem hinném,hogy probléma lenne.A kondi mellé amúgyis kell a kardió,amit a küzdősport kiválóan megad.Inkább az,hogy ezt suli mellett bírom e csinálni?Mert azért ez nem gimnázium,itt tanulni is kell azért

Mondjuk elvileg a kollégiumban van kondi,így az elég jó,hiszen akármikor le tudnék menni.Meg nem mentesülök a tesióra alól,ha sportolok valamit?Vagy tesi helyett nem lehet kondizni?Úgy tudom,ott rugalmasabban megy azért ez,mint a gimiben

2017. máj. 8. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!