Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek, ti nem...

Fiatal felnőttek, ti nem szorongtok folyamatosan a szülőktől való leválás kapcsán?

Figyelt kérdés

Egyszerűen aggaszt a jövőm és folyamatos szorongok miatta. Sok kortársam már levált a szüleiről és önálló életet él. Én még itthon lakok szüleimmel. Keresek kb 130-140 nettót. Ezt jelenleg teljesen magamra tudom fordítani/félre rakosgatom a nagyobb részét a szüleim támogatnak ebben, de semmi biztató jövőképet nem látok magam előtt. Albérleti díjat végképp nem akarok fizetni, akkor inkább lakok itt a kis szobámba. Mondjuk 10-15 év múlva össsze tudok kuporgatni egy kis lakásra, és akkor 30-35 évesen el tudok költözni a szüleimtől. De utána? Fizethetem a rezsit, szolgáltatásokat, étkezésem, már a fizetésem egy jó része oda van. Alig marad valami pénzem amiből esetleg szórakozásra, kikapcsolódásra költhetnék és akkor még esetleg rakosgassak félre más nagyobb értékű dologra amit szeretnék. (teszem azt 40 évesen meg tudjam venni életem első autóját) Annyira nyomorultnak érzem ezt az egész helyzetet, bele gondolva, nem is akarok így élni.

De bármennyire is keresem a kiutat, egyszerűen nem lukadok ki sehova, csak oda hogy pénzből lehet még több pénzt csinálni. Méghozzá annyiból, amennyim nekem valószínűleg soha nem lesz.


Más fiatal, hogy boldogul el az életben?


2017. máj. 18. 15:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

én anyagilag egyáltalán nem félek, informatikusként elég jól keresek és a lehetőségeim is jók

így sem a legjobb a kapcsolatom a szüleimmel, de ha elköltözöm, akkor szinte teljesen megszakad

a tesóimmal próbálok minél jobbat kialakítani, de eléggé egy irányúnak tűnik a próbálkozásom

magától a különéléstől nem félek, persze rengeteg dolog van amit nem tudok, vagy nem kell csinálnom, vagy nem kell vele foglalkoznom, de azokat is megoldom idővel ha meg kell

én inkább akkor költöznék külön, ha úgy érzem elég volt, vagy ha megtaláltam a megfelelő társat akivel külön akarok élni


24F

2017. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Általában ezért szoktak kimenni külföldre dolgozni a fiatal felnőttek. Keresnek egy adag pénzt aztán vagy hazajönnek és vesznek egy lakást vagy haza se jönnek (ahogy észrevettem az utóbbi gyakoribb) meg általában párkapcsolatban közösen vágnak neki egy lakás/ház vásárlásnak. De ha te magányos fajta vagy akkor vagy kimész külföldre vagy felveszel hitelt hogy elköltözhess vagy marad az albérlet, de az semmi kép nem lenne szép dolog hogy 30-35 éves korodig a szüleiden "élősködnél" mert ha ekkora a fizetésed és nem szállsz be még a rezsibe se akkor tulajdonképpen élősködsz rajtuk...
2017. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Jó neked. Jó neked. Én háromféle különböző szakirányba is tanultam, de egyikben sem találtam meg önmagam és nem is érzem magam olyan szinten belőle hogy dolgozzak bennük. Lényegében olyan mintha 8 általánost végeztem volna. (van érettségim, de a mostani munkahelyem szempontjából teljesen jelentéktelen)
2017. máj. 18. 15:18
 4/29 A kérdező kommentje:

"nem lenne szép dolog hogy 30-35 éves korodig a szüleiden "élősködnél" mert ha ekkora a fizetésed és nem szállsz be még a rezsibe se akkor tulajdonképpen élősködsz rajtuk..."


Az ilyen válaszokat soha nem értettem meg.

Más lakást, autót kap a szüleitől, fizetik az albérletét, egyetemi oktatását, ami megint csak egy vagyon. Én meg érezzem rosszul magam, mert a szüleimnél lakok és nem adok haza pénzt?

2017. máj. 18. 15:19
 5/29 anonim ***** válasza:

én óvóbácsi akartam lenni :D

informatikában nekem is van 3 szakmám, de mellette elég sok lehetőségem...mondjuk én magamtól kezdtem el tanulni benne

lehet neked is jövedelmező lenne belevágni, még fusiban, vagy hobbiból is jót ki lehet termelni :)


pl haverom havi szinten 100eFt-ot kapott egy TXT szerkesztésért, de volt olyan hónap amikor hozzá sem nyúlt :)

belehúztam egy ilyen melóba :)

ő pl grafikus


neked milyen végzettséged van? mert lehet abban is kitudnál jót fogni

2017. máj. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Most miért ne? Aláírom hogy vannak olyan szülők is. nem bántani akartalak az előző kommentemmel és ezzel se, de akkor is felneveltek most már életképes kereső felnőtt ember vagy nem azt mondom hogy add oda nekik a fizetésed felét de azért a hála kimutatása szerintem szép dolog. És szerintem nagy segítség volna ha csak egy keveset is de segítenél nekik anyagilag. :)

2017. máj. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Valaki 20-21 eves korára életképes lesz, valaki meg 35 éves korára sem lesz az...

Te az utóbbi vagy, aki meg nem életképes... és ezt nem bántasból mondom...

De nyugtass meg, hogy a kakaót már magadnak csinálod. :)))

2017. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem születtem gazdag családba hogy mindent alám tegyenek. Sajnálom.
2017. máj. 18. 15:39
 9/29 A kérdező kommentje:

"ezt nem bántasból mondom... "

Aztán meg neki állsz szarkasztikuskodni.

Ha rosszindulatú vagy, legalább hazudni tanulj meg rendesen mellé.

2017. máj. 18. 15:45
 10/29 anonim ***** válasza:

Ugy utálom ezt a nem születtem gazdagnak, akkor engem sajnáljon mindenki...

Én sem születtem, gazdagnak es a vilagon meg jó páran, de még is viszik valamira....

Bar mondjuk azok az emberek nem is nyafognak, es sajnáltatják magukat.

2017. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!