Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Ez most egy komoly kérdés de tényleg elgondolkoztam azon hogy miért élünk. Egyszer úgyis vége és egész életemben hajtani fogok hogy több legyen hogy jobb legyen és a végén mi lesz? Azt a választ is megkaptam már hogy azért élünk hogy maradandót alkossunk. Kiknek? Azoknak az embereknek akik ugynígy a feljebbjutásért küzdenek hogy végleg eltávozzanak az életből?

Esetleg az élet örömeiért ajándékaiért élünk. Azért a sok múlandó apróságért amit a nehéz és rossz dolgok úgyis annyira kompenzálnak hogy már azt sem tudom hogy most jól vagyok vagy rosszul.

Nem vagyok depressziós és nem ment el az életkedvem csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Arra hogy a ti életeteknek mi a célja?



2017. máj. 22. 21:48
1 2
 1/13 anonim válasza:

Amit leírtál egy teljesen jó gondolat menet

De én szerintem nincs az életnek értelme (számomra) de mindenkinek van egy célja (ami nekem is van) de hiába alkot valaki maradandót mert az emberi faj nem örök életű tehát nincs maradandó

Ezt így leírni nem lehet de ha van kedved beszélgetni erről írj csak ràm

;)

2017. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok.
2017. máj. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az élet értelme, hogy utódok nemzése által génállományodat tovább örökítsd és fent tartsd a vérvonaladat. Kb ennyi. Ha vallásos vagy akkor meg az, hogy eljuss a mennybe vagy, hogy jobb életbe reinkarnálódj stb stb. De mivel én ateista vagyok, enyhe nihilizmussal fűszerezve így engem az ilyesmi nem érdekel, jobban tetszik az a végkimenetel, hogy szimplán megszűnök létezni miután meghaltam.

Yolo van emberek, yolo.

2017. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jelenleg úgy gondolom, hogy minden embernek van valami szerepe, de nem tudni előre, hogy mi, meg egyénenként különbözhet is. Lehet csak annyi, hogy odébb tegyen egy gallyat, mert az később fontos lesz, hogy úgy álljon. Valakinek lehet, hogy bonyolultabb feladata van.

Kizártnak tartom viszont, hogy az élet azért van, hogy élvezkedjünk, meg utazgassunk. A természet nem erről szól.

A végén a halál lesz, a semmi. Pont úgy, mint mielőtt megszülettünk.

2017. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42
2017. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

42 a tökéletes válasz 😃


De neked azt kelene észrevenned, hogy az út legyen az élvezt, ami egy-egy célod megvalósításáig vezet, mindig a jelenben.

2017. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalás általi fehlődés, minél több élvezettel, szeretettel.
2017. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pár napja még én is azt írtam, hogy a tapasztalás, fejlődés stb, de ez egy humbug, amikor az embert padlóra küldik, kihúzzák a szőnyeget a lába alól, amikor mentálisan és anyagilag is megsemmisülsz, akkor már nincsenek bárányfelhők, unikornisok, stb. Engem csak az igazságérzetem hajt, hogy bosszút álljak az engem tönkretevő mocsok embereken, csak ez hajt.
2017. máj. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogy mi az élet értelme?

Az élet értelme az élet folytatódása.

Ezt segítik (embernél) a létfenntartó ösztönökben a következő generációkra hagyott, évmilliók óta halmozódó ismeretek.

Ez a folyamat, tehát az evolúció hozta létre az emberi lelkiismeretet. Innen emberi gondolatok formájában, míg a reflexeinkben csak közvetlen válaszra ösztönző formában kapjuk a segítséget az evolúciótól.

Az evolúció hozta létre a vágyak rendszerét, a vágyat az örömre, boldogságra. Meg a testi kielégülés (jóllakás, nemi kielégülés stb) ösztönzőit, de ezekkel az ember esetében nem, vagy igen kevéssé szokás foglalkozni. Filozófiai szempontból lényegtelenek.

Az emberi természetet, viselkedést az határozza meg, hogy hogyan reagálunk ezeknek a vágyaknak a kielégítésére hajszoló vágyainkból származó kényszereink, késztetéseink kielégítésére: hajlandók vagyunk-e felvállalni a lelkiismeret, tehát az evolúció parancsai teljesítését, a nehézségekkel együtt; vagy csupán - a könnyebb utat választva a vágyaink kielégítésére - a vágyak kielégítése, tehát a testi-lelki öröm, boldogság, élvezetek megszerzése a cél, és ehhez hajlandók vagyunk hamissággal, öncsalással- és képmutatással becsapva a lelkiismeretünket, vagy pedig felvállaljuk a lelkiismeret-kínálta utat, a teljesítés nehézségeivel együtt.

Ezt az erkölcsösség segíti, tehát az erkölcsösség, vagyis az ezzel elérhető tiszta lelkiismeret megszerzése motiválja az embert arra, hogy erkölcsös legyen. Minél nagyobb mértékben engedelmeskedik valaki a lelkiismeretének, annál erkölcsösebb.

Boldog is csak az lehet, akinek tiszta a lelkiismerete, az élvezetek nem elegendőek a boldogsághoz.

Mindezt áttekintve szerintem egyértelmű, hogy az élet értelme legáltalánosabban szólva az erkölcsösségünk minél magasabb foka elérése, hétköznapi nyelven és kissé jobban részletezve pedig az értékek létrehozása. Hogy minél jobb emberré váljunk...

Értékesnek az számít szerintem, ami erkölcsös, ami segíti az élet fennmaradását.

Üdv. H. L.

Ez itt az élet értelme legálatalánosabb megfogalmazása, egy új paradigma csírája, ezt a gondolatmenetet, ezt a megközelítést csak nálam találod meg, a nevemre rákeresve "Az evolúció filozófája" c. írásomban részletesen elolvashatod, hogy szerintem mi az élet értelme.

2017. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hancúrozni annyit, mint a nyulak.
2017. máj. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!