Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak itt kanadai magyarok?

Vannak itt kanadai magyarok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arról lenne szó hogy ők hogy tudtak beilleszkedni? Milyen hamar sajátították el a nyelvet stb??
2017. máj. 24. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Én ugyan nem élek ott, de tervezek kiköltözni. Egyszerűen tetszik a hely, barátságos a légkör, az meg már csak hab a tortán, hogy a kanadaiak olyan tisztán ejtik ki a szavakat, mint senki más. A kanadai emberek nagy általánosságban igen toleránsak, persze az elfogadáshoz nyilván bizonyítani is kell. De rájuk nem igazán jellemző a fröcsögés, sőt. Sok kedvenc kanadai zenekarom van (Razor, Annihilator, NoMeansNo, D.O.A., stb.), ezeknek tagjai kivétel nélkül mocsok jó arcok. Megérné kimenni!
2017. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En is csak masoktol tudok dolgokat. Es nekem is az a celom hogy oda menjek. Amit hallottam baratoktol az az amit az elso irt. Kicsit zarkozottak es nehez beilleszkedni, de ha befogadnak akkor figyelnek rad es segitenek. Nagyok a tavolsagok ezert sok veszely is van az utakon. Ha stoppolnak azoknak x%- a autotolvaj. Kb ennyit tudok.
2017. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen kanadaiak ejtik tisztán a szavakat?


Mert hogy az állami hivatalokban dolgozó kínai-indiai-arab-stb.-ek nem, az hétszentség. (Angolul.)


Hogy franciául mi a helyzet, arról csak annyit tudok, hogy van Párizsból jött, fehérember, aki ott franciát tanított, és aki Kanadában 15 éve még nem kapott tanári állást. Persze, nyilvánvalóen hallani lehet a különbséget a francia-francia és a kanadai-francia között. Angolul meg épphogy ért. Egy arab taxitulajdonos kocsiját vezeti.


Igénytelen, felszínes ember akárhova könnyen beilleszkedik. Könnyű fajsúlyú még magasra is emelkedik.


A nyelvet egy bizonyos szint fölött nem érdemes "elsajátítani", úgysem lesz kivel beszélgetni feltételes módban semmilyen időben. Esetleg néha egy utcánélővel.


Mi a "stb"?

2017. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 monen ***** válasza:
Nekem sikerült beilleszkednem egészen addig, amíg Magyarországról kitelepedett kanadai cigányokkal-cigány-zsidókkal nem hozott össze a sors. A kanadaiak nagyon kedves emberek és segítőkészek is. Segítettek az iskolával és a nyelvtanulással, később segítettek, hogy egy ügyvédi irodánál állást kapjak, és még később, hogy estin elvégezzem a jogi asszisztensit. 1990-ben történt, hogy éppen iskolába mentem a pici fiammal a karomban a nagy havazásban, amikor egyszer csak megállt mellettem egy nő az autójával és rám szólt, hogy ne menjek a picivel a karomban a havazásban, mert ő inkább elvinne minket kocsival, minthogy hagyja, hogy a havazásban gyalogoljunk. Tényleg csak azt tudom mondani, hogy mindennel segítenek a nyelvtanulástól kezdve az iskolázottságig és a munkavállalásig. Ha te nyitottan állsz hozzájuk és toleráns vagy, tiszteled a törvényeiket, nem vagy arrogáns, erőszakos, kötekedő velük, akkor nagyon könnyen befogadnak. A magyarokat viszont jobb, ha kerülöd, de legalábbis alaposan megválogatod kivel barátkozol közülük. Megjegyezném, hogy az angol-nyelv elég könnyű egy magyar számára.
2017. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

17.55.


Igen. És milyen nő, kínai-fekete-indián-indiai-délamerikai, vagy milyen...?

(Persze, tudom; névtelen oldal, minden előnyével-hátrányával.)

2017. szept. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!