Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most én ezt nem értem. Cigányo...

Most én ezt nem értem. Cigányok oké. Tudom nagyon jól, hogy van köztük olyan, akiket külön földrészre vinnék, és ott legyenek, de miért kell a rendes romákat is hozzájuk hasonlítgatni?

Figyelt kérdés
Nem tagadom,roma vagyok,de olyan családból,amilyenből,az összes családtagom dolgozik keményen,normális és szép,tiszta házban élünk,a családommal minden nap megfürdünk,modernek vagyunk,szóval több tv,teló,autó stb.Normálisan járatnak iskolába,nem ordítunk,az utca egyik sarkáról a másikra a másiknak,nem beszélünk ilyen olácigányossan,mindenki kitanult és van szakmája,az meg egy másik tészta hogy már nem tud a szakmájában dolgozni hanem ilyen gyárakban,de amióta az eszemet tudom szüleim mindig dolgoztak MINDIG.Már többen is dicsértek hogy milyen jó parfümöket használok,és milyen jók a ruháim,VISZONT miért kell olyan cigányokhoz hasonlítgatni,és egy kalap alá venni minket,akikre az előző leírások nem igazak?Miért? Elhiszem hogy ők vannak túlnyomóan többségben,de akkor is.Sok rendes,tiszta becsületes romára is ferde szemmel néznek,mivel a származása cigány,és engem ez nagyon tud zavarni.Sokszor úgy viselkednek,és beszélnek mint valami állattal,mert ilyenek végett vagyunk mi is lenézve.
2017. máj. 26. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen az általánosítás, nem tudsz mit tenni ellene. Hiába jó szándékú a kérdésed, ennek is ugyanúgy neki fognak esni mert cigány témájú. Meg kell tanulnod kezelni ezt, és nem magadra venni.
2017. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy roma osztálytársam a gimnáziumban, őt is sokan bántották, pedig értelmes, tisztességes volt. Csak hárman foglalkoztunk vele az osztályból. Mára már önálló irodalmi esteket tart, szóval, akik cseszegették, most ezerrel nyalnak neki...undorító...
2017. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki nem ismer téged az csak azt látja, hogy te olyan vagy, nem fehér vagy, és akkor csak olyan lehetsz mint azok akikről a híradóban hallott, vagy akikkel volt már személyes rossz tapasztalata az életben. Szeretnek az emberek általánosítani és meggondolatlanul vagdalózni, meggyőződés nélkül a szavakkal.
2017. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
A gond az, hogy 200-ból 1 olyan van. mint ti, szóval az általánosításnak van alapja. Borsodi vagyok, talán ennyi elég is. Lehetsz te akármilyen rendes, a C betű ott lesz a hátadon. El kell menni az országból, sajna ez van.
2017. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az a helyzet, hogy a cigányok jelentős hányada nem olyan mint te, és mivel a közvetlen vagy közvetett tapasztalatok miatt az ember védekezőmechanizmusa az általánosítás, ennek te és a hozzád hasonló normális emberek isszák meg a levét. Amíg nem ismernek meg, addig úgy bánnak veled, mint ha a legtrógerebb fajtából való lennél, miután megismernek, ez csak akkor változik meg. ha meg akarnak ismerni. Sajnos olyan ez, mint mikor mentek az erdőbe, és szedtek egy marék piros bogyót, mindenki eszik belőle, van aki rosszul lesz, van aki belehal. Ezt eljátsszátok még egyszer, utána pedig kilóméterekre kerülitek ki a paradicsombokrot is. A világ bármelyik pontjára mehetsz, paradicsom maradsz. Nem tehetsz róla, hogy a többiek miatt rádkerült ez a bélyeg. Ismerek én is olyan cigányokat, akik tisztességesebbek, dolgosabbak és értelmesebbek mint sok fehér, de attól még nem lesznek illúzióim, a többségüknek csak egy paraszt vagyok, akit ha este egyedül sétál akkor meg lehet szúrni a zsír okostelefonjáért. Viszont buta se vagyok, hogy mindenkit egy kalap alá vegyek.
2017. máj. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják már hogy ki a jó, és ki a rossz. Sajnos nagyot lehet csalódni amikor egy több éves ismeretségnél véletlenül elszakad a cérna, és előjön a megnyilvánulás, olyankor jön hogy ez is ugyanolyan mint a többi.
2017. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűbb sztereotípiák alapján ítélkezni, mint venni a fáradtságot, és elgondolkodni azon, hogy mennyire fair így általánosítani.
2017. máj. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!