Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik velem? Mit tegyek?

Mi történik velem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Kb. fél éve kezdek elfelejteni alap szavakat, és már a a nyelvek sem mennek úgy, mint régebben. Angolt, és spanyolt tanulok. Hamarabb idegesebb vagyok, és néha nagyon magányosnak érzem magam. Ordibálok a kutyámmal, meg a szüleimmel, nem tudom irányítani magamat. Elvesztem magam felett az irányítást. Úgy érzem, hamarosan meg fogok őrülni, és mindent elfelejtek. Vannak a jövőben terveim, de félek, hogy meg fogok bolondulni, vagy megbutulok. Aggódok.

2017. máj. 27. 23:28
 1/8 anonim válasza:
61%
Hormonok:) minden tininek van egy vagy több olyan korszaka amikor pont ezeket a tuneteket produkaljak. Ingerultek,hangulatingaozastol kezdve
2017. máj. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
61%
Az elso vagyok,folytatom csak véletlenül elküldtem... Szóval hangulatingadozastol kezdve mindenféle ingert fokozottabban erzekelsz.Elfog múlni,ez csak egy hulye korszak ami sajnos van :/ Van akinek nagyon koran van akinek sokkal kesobb mutatkozik meg.fontos,hogy tartsd eszben,hogy neha hajlandó ilyenkor az ember tulreagalni valamit,esetleg nem ugy ahogy kéne alaphelyzetben es amikor érzed,hogy éppen ordibalhatnekod van mert valami felhúzta az agyadat,gondolj bele,hogy tenyleg előrébb jutsz e ezzel,vagy csak épp a duhodet próbálod igy levezetni. A sport vagy bármilyen szenvedély,hobbi ami segít kikapcsolódni,segíteni fog:)
2017. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak a hormonokra fogni veszélyes lenne. Javasolnék egy neurológiai szakvizsgálatot. Irány a háziorvos.
2017. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanba háttérismeretek nélkül, és mivel a válaszadók többsége nem szakember, így én sem, nehéz bármiféle használható választ adni.


n+1 oka lehet azoknak, amiket leírtál, kérdés, hogy egyáltalán összefüggnek-e?


Én elsősorban arra keresnék választ, történt-e valamilyen (komoly) változás az életedben?



Az ingerlékenységnek, türelmetlenségnek az oka lehet akár egyszerű fáradság, mint lelki s mint fizikális. Pl. az iskola miatt. Vagy túlterheltség etc.

Ez okozhatja a memóriád átmeneti zavarát, kevésbé gyorsaságát.


A magányosság érzése, ha nem vagy ráhangolódva, hogy egyedül kell lenned, esetleg kevesebbet kommunikálsz, ez lehet magyarázat az alap szavak elfelejtésére.

(Bár szerintem az sem mindegy verbális vagy nonverbális kommunikáció során nem jutnak eszedbe a szavak.)


Hosszabban nem szeretnék Neked válaszolni, mert, ha túl hosszú, elveszik benne a lényeg.

2017. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Ott a kulcsszavak között a válasz.

Magányos vagy, előjöttek a hormonok és kapuzárási pánikod lett. Kellemetlen tudom, hisz velem is volt hasonló.

2017. máj. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Velem is nagyjából ez van. De én 22 éves vagyok. Azt vettem észre (mások is),hogy kb 20 éves koromtól egyre "hülyébb" leszek. Én is elfelejtek rengeteg alap dolgot,amiket eddig tudtam. Egy dolgot minimum ötször el kell mondani,hogy megértsem. Ha pl adok inni az állatoknak,két perc múlva már elfelejtem,hogy mennyit ittak.

Vagy megcsinálok egy dolgot és pár perc múlva megcsinálom megint,mert elfelejtem,hogy már megcsináltam.

Összetévesztettem a múltkor a kulát a szennyestartóval és a koszos zoknit a kukába dobtam. Mondanak nekem valamit és kb egy óra múlva még azt is elfelejtem,hogy miről beszélgettünk. Elég aggasztó ez a dolog. Félek,hogy ha már most ez van,mi lesz velem 20-30 év múlva?

2017. máj. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kukát*
2017. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A suli mellett most életemben először vagyok szerelmes, és sajnos nem végződött jól. Ez nagyon megvisel. Más nem történt az életemben, amitől ez történhet. Lehet, hogy a túlterheltség is az oka. Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek. Nyáron majd kipihenem magam, és remélem minden visszaáll a régi kerékvágásba.
2017. máj. 28. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!