Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők közül miért kerül ki...

A nők közül miért kerül ki több olyan ember, aki kényes a klímára?

Figyelt kérdés

Egy légterű irodában 7-en vagyunk, ebből 3 nő.

Mindegyikük kényes a klímára, pedig huszonévesek,illetve az egyikük 33.


Kiszárad a hajam, kiszárad a szemem,nem bírom a szellőt,lejön a sminkem...blabla


Hozzá kell tennem, nem maximális fordulaton ,18 fokra állítva megy.Hanem, kellemes legyezéssel és 23 fokon.



Amikor kimegyünk kávézni, a többi férfi kollégával, lekapcsolják és eldugják a távirányítót.De, aztán, a kollégám már viszi magával mindenhova,nehogy a nők megtalálják és elállítsák.


Én, meg a hőséget nem bírom.Tetőtéren van az iroda, a 4. emelet felett.Eléggé bemelegedne,hogyha hagynánk.

Ezek meg inkább izzadnának.


Az előző munkahelyemen is voltak ilyen nő kollégák, de ők legalább nem nyávogtak ennyit.



Amikor ismerősöket,barátokat viszek autóval és megy benne a légkondi, ott is mindig lesz valaki, jellemzően nő, aki leakarja kapcsoltatni.

Én azt szoktam csinálni,hogyha nők is utaznak velem, hogy az autón letiltatom az ablakemelést úgy,hogy csak a sofőr tudja mozgatni az ablakokat.

Nekem ne húzogassa senki az ablakot, egyrészt modern autóban nem kell nyitogatni, mert van benne légkondi.Másrészt, utálom ha bejönnek a darazsak vagy egyéb állatok.



Érdekes módon, a férfiak közül alig vannak, akik a klíma miatt rikácsolnak.



2017. máj. 28. 12:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Szebben is fel lehetett volna tenni a kérdést.


Én gyűlölöm a meleget. Legszívesebben 15 fok felett kómába esnék. Gyűlölök izzadni. Érdekes, nekem a sminkem pont akkor megy tönkre, ha izzad a fejem.


A légkondit preferálom, ha előtte nem izzadtam meg. Ha megizzadtam, ventilátor, hogy "megszáradjak".


De pl itthon csak ilyen erős ventilátorom van, és este fújom magam vele, meglepő módon tényleg kiszárítja a szemem, és minden egyes nyáron arcüreggyulladást kapok miatta.

Soha nem fázom.

2017. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Hát nem tudom, édesanyád mit gondol erről a témáról?

Ő szokott rikácsolni?

2017. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
"Szebben is fel lehetett volna tenni a kérdést. " Direkt fogalmazott így, gondolom kolléganők előtt sunnyog, aztán itt kitombolja magát.
2017. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
34%
Én nő vagyok, és nem azért zavart a klíma, mert lejött a sminkem (ki nem sz...ja le) hanem mert egyszer egy olyan betegséget kaptam tőle, hogy 3 hétig nem tudtam dolgozni menni, pedig még próbaidős voltam. Csoda, hogy nem rúgtak ki. Nem volt hangom, és utána is bizonyos helyzetekben még vagy 2 évig voltak köhögőrohamaim, mire végleg elmúlt. Úgyhogy inkább ventilátor, ha lehet választani. Persze ahol ilyen finnyás, kényes, táposcsirke pasikák vannak (katonaság gondolom kimaradt, azért vagy ilyen puding) ott nyilván nem lehet választani, Pistike miatt betegedjen meg az egész iroda.
2017. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Érdekes, nekem a fiaim kapcsolgatják ki az autóban a légkondit.:-) Egyébként van erre megoldás, a te oldaladon magadra irányítod a szellőzőréseket, a többiek meg akár le is zárhatják, kétoldali klímánál a hőmérsékletet is beállíthatja magának az utas (nekem ilyen van.) Meglepődnék, ha egy nő ablakot akarna leengedni menet közben, se a frizurának, se a sminknek nem tesz jót, úgyhogy felesleges a gyerekzárat benyomni az ablakokra.:D
2017. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem kicsit ki lett cifrázva a kérdés ugyanis a klímától sem a sminkünk sem a hajunk nem negy tönkre szóval ezt már te raktad hozzá.

Képzeld a nők többsége állandóan felfázik ami véres vizelettel,kibirhatatlan csípő érzéssel,fájdalmas vizeléssel jár napokig.

Én a ventillátortól is felfázok ezt képzeld el.

Ebben is szerencsétek van nektek férfiak hogy nem fáztok fel najó 1000ből 1 férfi aki igen.

Ennyire egyszerű a magyarázat nem kényeskedésről meg hisztiről van szó fogalnatok nincs milyeb érzés felfázni.

2017. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

4#

Az iroda többsége "klímapárti".

A többség szívjon,izzadjon mert másik pár ember attól fél,hogy kiszárad a bőre?


Betegséget meg azért kaptál, mert rosszul volt tisztítva.

Nálunk, minden évben jönnek szerelők, szétszedik kipucolják az egészet, még a külső egységet is.

Beteg még sohasem lett tőle senki.



A légkondi alap dolog, olyan, mint a fűtés.

2017. máj. 28. 12:33
 8/27 anonim ***** válasza:

Ezt már én is megtapasztaltam. Hasonló irodában dolgozom, mint te, 4 női és 5 férfi kollégával. Engem annyira nem zavar a meleg, így az sem ha lekapcsolják a légkondit.

A logikát viszont még nem sikerült megfejtenem. Nyáron mikor süt a nap, légkondi nélkül simán felmegy 35°C-ra a hőmérséklet és a csapatban szinte mindenki izzadós. A nap közepe fele már sorra járkálnak ki az előtérbe az elviselhetetlen szagok miatt, látni lehet az arcukon a szenvedést. Hogy ez miért jobb, mintha menne a légkondi, azt nem tudom, de valahogy úgy sejtem hogy sohasem fogom tudni...

2017. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%
Azert mert a noknek nagyon rossz a verkeringesuk. Egyszeru biologiai oka van. Nem tehetunk rola, ez van.
2017. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
35%
Nagy genyó vagy kisfiam, hogy nem tudsz alkalmazkodni a gyengébbik nemhez.
2017. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!