Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az ilyen időseket...

Hogyan lehet az ilyen időseket elküldeni vagy elmagyarázni nekik a dolgot?

Figyelt kérdés

Nos,buszozás közben egyre sűrűbben kerülök zűrös helyzetekbe az idősekkel.Pl.tegnap utaztam a buszon és volt egy csomó szabad hely.Na felszállt egy idős hölgy és oda totyogott mellém,hogy adjam már át a helyem.Mondtam neki,hogy van egy csomó szabad hely(kb.a fél busz üres volt),de neki csak azért is az kellett.Elkezdett velem veszekedni meg kiabálni,végül az utasok állították le.


Ilyen nem egyszer volt...Folyton az a hely kell az időseknek(nem mindegyiknek),amin éppen ülnek.Magyarázhatod neki,hogy de itt van szemben veled egy hely,vagy hogy de amott is van hely,nem neki az kell !


Volt egy hölgy,aki elkezdett kiabálni velem,hogy én miért nem álltam fel amikor ő jött,és hogy milyen pofátlan vagyok,mert én nem láttam,hogy ő felszállt -.-

Én nem tudom,hogy miért pont engem szúrnak ki.Csak jönnek és elkezdenek veszekedni.


A másik dolog,meg amikor elkezdenek kritizálni,hogy miért ilyen pólót vettél fel aranyom,miért így kötötted fel a hajad,miért ilyen színű a szemed,miért nem mondasz egy viccet,meg elkezdik a személyiség elemzést...még sorolni lehetne,és amúgy a vicc az egészben,hogy nem is ismer engem és én sem őt,de azért mondja a magáét...


Szóval a kérdéseim:

-A ,,kell nekem a helyed''időseket,hogyan lehet elküldeni ?Hogyan lehet kilábalni az ilyen helyzetekből ?

-A kritizáló időseket,hogyan lehet leállítani ?

-Más is került ilyen helyzetekbe ?Hogyan oldotta meg ?


A segítséget köszönöm ! :)



2017. máj. 30. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1. "Van egy csomó hely, tessék választani, ez már foglalt. Kifizettem a jegyemet, jogom van leülni oda, ahová szeretnék, amennyiben az adott hely üres."


2. "Nekem így tetszik a hajam, nekem ez a póló a kedvencem, stb." Ha folytatja, kritizáld te is az otthonkáját. :D

2017. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Kifizettem a helyem, van még üres hely is, így nem veszem el senkitől, és oda ülök, ahova tetszik." De egy ismerősöm csak annyit mondott, "én voltam itt előbb" :) És mikor a bácsi üvölteni kezdett, akkor bedugta a fülesét. :)


A személyes kérdésekre egyszerűen nem válaszolnék. Faképnél hagynám őket. Aki nem érzi, hogy ilyet nem illik kérdezni, beleszólni, annak megmagyarázni nem lehet, vitázni vele nem érdemes. Ennyi.

2017. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
én 29 éves vagyok és tömegközlekedésen soha nem ülök le, te se ülj le. Majd leülök ha 60 leszek :-) egyébként 100ból 1 fiatal ha átadja a helyét idősnek vagy kismamának :-( Az általad leírt esetedben lehet, hogy már nem volt 100as a néni.
2017. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"én 29 éves vagyok és tömegközlekedésen soha nem ülök le, te se ülj le. Majd leülök ha 60 leszek :-)"

Ezzel én is vagyok, ha kevés a hely. Azért is, mert utazás közben sokszor befelé figyelek vagy bambulok, úgyhogy nem biztos, hogy mindig észrevenném, ha valaki rászorulna egy helyre. Ha félig üres a busz, akkor viszont leülök, hadd ne nézzék már ki alólam a széket, ha már kifizettem. :)

2017. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Én "régebben elmúltam 20 éves". Volt egy élményem, amikor üres villamoson játszottak el velem hasonlót. Azóta ritkán ülök le villamoson/buszon, de akkor nem adom át a helyemet (ez olyankor van, amikor fáradt vagyok, vagy utazás közben is dolgozom)
2017. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Engem konkrétan két vén banya terhesen, nagy hassal (7. hónap) állított fel a helyemről. Azóta nem lepődök meg semmin, és nem is állok le vitázni semmin.
2017. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
6. Mintha kötelező lett volna felállnod
2017. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: volt máshol hely. Ahogy írtam, nem vitázom ilyenekkel.
2017. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Emberszámba se kellett volna venned, hogy észrevegye magát
2017. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Késő bánat :) Viszont egy másik utas beszólt nekik, azt élveztem azért.
2017. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!