Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogyan lehet az ilyen időseket elküldeni vagy elmagyarázni nekik a dolgot?

Nos,buszozás közben egyre sűrűbben kerülök zűrös helyzetekbe az idősekkel.Pl.tegnap utaztam a buszon és volt egy csomó szabad hely.Na felszállt egy idős hölgy és oda totyogott mellém,hogy adjam már át a helyem.Mondtam neki,hogy van egy csomó szabad hely(kb.a fél busz üres volt),de neki csak azért is az kellett.Elkezdett velem veszekedni meg kiabálni,végül az utasok állították le.

Ilyen nem egyszer volt...Folyton az a hely kell az időseknek(nem mindegyiknek),amin éppen ülnek.Magyarázhatod neki,hogy de itt van szemben veled egy hely,vagy hogy de amott is van hely,nem neki az kell !

Volt egy hölgy,aki elkezdett kiabálni velem,hogy én miért nem álltam fel amikor ő jött,és hogy milyen pofátlan vagyok,mert én nem láttam,hogy ő felszállt -.-

Én nem tudom,hogy miért pont engem szúrnak ki.Csak jönnek és elkezdenek veszekedni.

A másik dolog,meg amikor elkezdenek kritizálni,hogy miért ilyen pólót vettél fel aranyom,miért így kötötted fel a hajad,miért ilyen színű a szemed,miért nem mondasz egy viccet,meg elkezdik a személyiség elemzést...még sorolni lehetne,és amúgy a vicc az egészben,hogy nem is ismer engem és én sem őt,de azért mondja a magáét...

Szóval a kérdéseim:

-A ,,kell nekem a helyed''időseket,hogyan lehet elküldeni ?Hogyan lehet kilábalni az ilyen helyzetekből ?

-A kritizáló időseket,hogyan lehet leállítani ?

-Más is került ilyen helyzetekbe ?Hogyan oldotta meg ?

A segítséget köszönöm ! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: hölgy, busz, ülőhely, kritizálás, idegesítő

2017. máj. 30. 14:42  Privát üzenet  

A válaszok

1. "Van egy csomó hely, tessék választani, ez már foglalt. Kifizettem a jegyemet, jogom van leülni oda, ahová szeretnék, amennyiben az adott hely üres."

2. "Nekem így tetszik a hajam, nekem ez a póló a kedvencem, stb." Ha folytatja, kritizáld te is az otthonkáját. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2017. máj. 30. 14:50 Privát üzenet

"Kifizettem a helyem, van még üres hely is, így nem veszem el senkitől, és oda ülök, ahova tetszik." De egy ismerősöm csak annyit mondott, "én voltam itt előbb" :) És mikor a bácsi üvölteni kezdett, akkor bedugta a fülesét. :)

A személyes kérdésekre egyszerűen nem válaszolnék. Faképnél hagynám őket. Aki nem érzi, hogy ilyet nem illik kérdezni, beleszólni, annak megmagyarázni nem lehet, vitázni vele nem érdemes. Ennyi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2017. máj. 30. 15:01 Privát üzenet
én 29 éves vagyok és tömegközlekedésen soha nem ülök le, te se ülj le. Majd leülök ha 60 leszek :-) egyébként 100ból 1 fiatal ha átadja a helyét idősnek vagy kismamának :-( Az általad leírt esetedben lehet, hogy már nem volt 100as a néni.

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2017. máj. 30. 15:11 Privát üzenet

"én 29 éves vagyok és tömegközlekedésen soha nem ülök le, te se ülj le. Majd leülök ha 60 leszek :-)"

Ezzel én is vagyok, ha kevés a hely. Azért is, mert utazás közben sokszor befelé figyelek vagy bambulok, úgyhogy nem biztos, hogy mindig észrevenném, ha valaki rászorulna egy helyre. Ha félig üres a busz, akkor viszont leülök, hadd ne nézzék már ki alólam a széket, ha már kifizettem. :)

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2017. máj. 30. 15:22 Privát üzenet
Én "régebben elmúltam 20 éves". Volt egy élményem, amikor üres villamoson játszottak el velem hasonlót. Azóta ritkán ülök le villamoson/buszon, de akkor nem adom át a helyemet (ez olyankor van, amikor fáradt vagyok, vagy utazás közben is dolgozom)

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont 2017. máj. 30. 15:48 Privát üzenet
Engem konkrétan két vén banya terhesen, nagy hassal (7. hónap) állított fel a helyemről. Azóta nem lepődök meg semmin, és nem is állok le vitázni semmin.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2017. máj. 30. 15:54 Privát üzenet
6. Mintha kötelező lett volna felállnod

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2017. máj. 30. 17:20 Privát üzenet
7: volt máshol hely. Ahogy írtam, nem vitázom ilyenekkel.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2017. máj. 30. 17:22 Privát üzenet
8. Emberszámba se kellett volna venned, hogy észrevegye magát

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2017. máj. 30. 17:28 Privát üzenet
Késő bánat :) Viszont egy másik utas beszólt nekik, azt élveztem azért.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2017. máj. 30. 17:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nem tudná valaki elmagyarázni, esetleg elküldeni egy kiselőadást, vagy bármilyen szöveget a lebenyképzésről, ill. szabályairól?
Eurovíziós Dalfesztivál - Pápai Joci - Miért nem bírunk egy magyar, magyarul éneklő, és a dalában legalább 5-6 különböző akkordot felmutatni tudó előadót elküldeni Kijevbe?
Fiúk! Azt szeretitek ha egy lánynak lapos, vagy ha (hú. Hát alig tudom elmagyarázni hogy mire Gondolok. Megpróbálom) közepes és gömbölyű?
Hogy szoktassam le egyes férfi ismerőseimet arról a szokásukról, hogy a melleimhez beszéljenek? Jobban szeretem a szemkontaktust, de gondolom nem kell elmagyarázni, hogy miért.
Hogyan tudom elküldeni a lakóimat a bírósági végzés alapján?
Hogyan lehet egy energiavámpírt tapintatosan elküldeni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!