Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen "egyszerű" mindenr...

Miért ilyen "egyszerű" mindenre a megoldás?

Figyelt kérdés

Pl. Szórakozni akarsz? Akkor rúgjál be mint az atom ès tomboljatok a diszkóban. Vagy kell barátnő? Akkor szerezz magadnak. Vagy mièrt így működik a társadalom? Azèrt mert így működik ès kèsz. Vagy nincs pénzed? Szerezz magadnak. Vagy nem tiszta előttem a jövő,neked van valami ötleted? Ne foglalkozz vele,majd lesz valahogy.

Tehát mièrt van az,hogy minden kèrdèsre csak ilyen "egyszerű" megoldások vannak?


2017. jún. 1. 07:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik kérdésre sem ilyen egyszerű a megoldás azok közül, amelyiket leírtál. Ha valaki ezeket a válaszokat adja, akkor vagy nem akarja kifejteni, nem akar beszélni róla, nincs kedve, nem akar beszélni veled, vagy egyszerűen ő így él vagy így reklámozza magát.


Ha valaki ezekre a kérdésekre őszintén válaszol CSAK ennyit, az vagy túl fiatal (akár agyilag), vagy pedig tényleg nem jutott el a gondolkodásban ennél tovább, viszont ennyivel nem lehet tartósan sikeres életet élni, max akkor, ha nagy szerencséje van az illetőnek, vagy valaki irányítja és kisegíti.

2017. jún. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az ilyen válaszokat nem veszem komolyan, amolyan lerázós válasznak tartom. Valóban ahogy az előző írta, egyszerűen nincs kedve kifejteni, elmélkedni a valódi megoldáson.

Nekem az a "kedvencem" mikor valakivel konfliktusom van, ezt szeretném megbeszélni mással, és annyi a válasz, hogy "sz@rd le", "ne foglalkozz vele" stb. mintha ez ilyen egyszerű lenne, ha pl. egy családtagról van szó. A családtagodat nem tudod lerázni, kikerülni, kiiktatni az életedből. Te megoldást keresel, a tanácsadód meg egyszerűen nem akar erről beszélgetni, belemélyedni.

Nyilvánvaló, hogy aki nem rokon, csak egy ismerős és gondom van vele, egyszerűen lerázom, letiltom a facebookról, nem keresem, nem hívom fel, ennyire madár én sem vagyok. De ezt nem tudod megtenni egy anyóssal, egy sógorral, testvérrel, anyával. Szóval ezért én is kiakadok, mikor erről beszélni akarok és az a válasz, hogy mit foglalkozol vele? Na ja, struccpolitikával minden el van intézve.

2017. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezek nem válaszok, és nem tanácsok, ezek leszarom kategóriás üres frázisok.
2017. jún. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek azzal, hogy ezek lerázós szövegek. Nem akarnak mélyebben belemenni a problémába, nem is ismernek eléggé, nem tudnak személyre szabottan válaszolni neked, vagy nem is akarnak.
2017. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert többnyire valóban egyszerű a megoldás, csak az em,berek hajlamosak belecsavarodni saját vélt gondjaikba, azokat túlbonyolítják, abszolutizálják, mintha az csak saját magukkal fordulna elő a világban. A primitív embereknek meg a szórakozás egyenértékű az elkábulással.
2017. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

,,Öcccsém! Ha bajod van, és nem tudod megoldani pénzzel...oldd meg sok pénzzel!"


Erről a kérdésről ez jutott eszembe, Dadan elszólása a Macska-jajban. :D (Pontosabban egy bolgár haverjáé eredetileg.)


Sajnos ilyen világot élünk. Csatlakozom a fentebb válaszolókhoz, aki ilyen formában nyilvánul meg, az kb. le sem szarja a fejed. Amúgy sokszor ezek az emberek is krízishelyzetben vannak, csak palástolják.

2017. jún. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eddigi legjobb kérdés/ek (komolyan)


A válaszolók vagy a könnyű útakat keresik vagy kevésnek tartják magukat a problémához vagy úgy vélik másra tartozik vagy hanyag, életunt emberek vagy gyávák szembefordulni a többséggel esetleg nem tudnak szembefordulni a megszokott életükkel továbbá lehet, hogy haszonélvezői a jelenlegi rendszernek, hidegen hagyja őket, hogy nem fenntartható az életfelfogásuk.


Nem érdemes lenézni őket inkább biztatni kell, hogy merjenek nyitni.


Én is csodálkozom sokszor milyen félmegoldások vannak szenzációszámba véve.

Az igazi megoldások meg nem jutnak el a közönségig, finanszírozóig, tudatig.

A jelenleg elérhető megoldások alkalmazásával vissza tudnánk fordítani minden negatív folyamatot (környezetszennyezés, munkanélküliség, elsivatagosodás, mennyiségi és minőségi éhezés, szomjazás, daganatos betegségek, időhiány, háborúk, népvándorlás, fajok kipusztulása, bármi)


Húzz el mellettük és adj igaz válaszokat előszö magadnak aztán a többi 7 milliárdnak.


Brutáál jó kéérdés!

2017. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!