Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek úgy hogy értelmetl...

Nem érzitek úgy hogy értelmetlen az élet?

Figyelt kérdés

mostanában mindig ezen agyalok. Épp egyetemre járok,az teszi ki az időm nagy részét hogy tanulok, a szabadidőben csak a szokásos baratánők/koncertek stb program amiben semmi extra nincs ha távolabbról nézzük. Aztán dolgozni fogok valószínűleg egy csomót, és vége. Olyan rossz belegondolni.

az egyik ismerősömnek épp most indult be a bandája, folyamatosan fellépnek meg minden, valószínűleg ezért kezdtem el gondolkodni azon hogy az átlagos élet mennyire szürke.



2017. jún. 1. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, én élvezem az átlagos szürke életemet, minden problémám ellenére.

Csak felfogás kérdése, hogy tudja e értékelni az ember azt, amije van, és kiélvezni minden percét, akkor is, ha átlagos.

2017. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmetlen és a szürke az elég más dolog. Az utóbbin lehet segíteni, az előbbin nem.


Ja és készülj fel, innen csak radikalizálódik majd a játék.

2017. jún. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Én is élvezem a szürke életemet. Dolgozom, megkapom a bérem, rendezem belőle a dolgaimat, szeretem a barátnőmet, minden évben nyaralunk. Nekem ez elég. Nem kell több az élettől. Valóban az első válaszoló szavai igazak, felfogás kérdése. Azokra gondolok akik vakok, nyomorékok, fogyatékosok. Na ők sem adják fel, nekünk, kiknek hozzájuk képest arany életünk van, mert épek és egészségesek vagyunk, nincs okunk panaszra. Ez a véleményem.
2017. jún. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még kettő vagyok: igazából nekem most az van, hogy azt sem értem mit jelentene az, hogy értelme van valaminek. Nekem úgy tűnik a világ és az élet csak van. És mi lehet még ezen túl az hogy értelmes is? Nem hiszem, hogy erre vállasz a strandolás pl
2017. jún. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kis rossz elmúlik több jó meg nem várható ;)


Szv olyan vagy aki átlagos pályát választott pedig tud "távolabbról is szemlélődni" na itt a kulcs.


Ugorj neki olyannak amit szívesen csinálsz.

2017. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat,ment a zöld kéz:)

igazából, nem tudom mi az ami boldoggá tenne

2017. jún. 1. 23:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És ha boldog lennél az azt jelentené, hogy értelmes dolog az élet? Nem tudom. Tényleg kérdezem ☺ Lehet csak az a különbség, hogy olyankor nem jut eszébe az embernek az ilyen kérdés :D
2017. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen, abszolút igazad van amúgy, akkor is ugyanez lenne a helyzet, csak nem gondolkodnék rajta
2017. jún. 2. 00:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Akinek nincs célja annak értelmetlen persze.

De aki olyan mint én hogy a hobbijának él(autó, motor, sebesség) annak mindig van elfoglaltsága.

Pl kevesen mentek már 300-al életükben, én elmondhatom hogy ráadásul két keréken tettem, és mindez elérhető csak beindítom és megyek, autóval ugyanez. Szóval ezért dolgozom, ha kicsit rossz a kedvem akkor bele gondolok hogy mi mindent felépítettem, összehoztam, intézkedtem, akkor erőre kapok.

2017. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a boldogságot kéne hajtani mert az már csak egy eredménye a sikeres, nyugodt, sötöbö életnek.


Sikeres, nyugodt, céltudatos, kvázi értelmes életed meg úgy lesz ha a nap nagy részében olyan dolgokat csinálsz ami megmozgat agyilag (tehát érdekel) lelkileg (jó és másoknak is hasznos) testileg (nem kell ragozni)


Az a baj, hogy az ember érzelmi világától messze áll, hogy telefonkönyvszerű tananyagokat magoljon évekig, utána meg olyan melóhelyre legyen bekényszerítve ahol az első hónap után csukott szemmel megtalálna mindent.


Én úgy érzem megtaláltam azt ami éltet.

Igaz az egészségem nem szuperál de van kedvem élni.

2017. jún. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!