Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik keresztények, némelyikekn...

Akik keresztények, némelyikeknek van tetoválásuk?

Figyelt kérdés

Max 10 éves kortól ministrálok, és már 19 éves vagyok, keresztény vagyok, olvastam valahol az interneten, hogy aki keresztény, az ne tegyem tetoválást, hogy az benne van a bibliában. A sekrestye néninek a férjének láttam egy 4 es számot a kezén az ujján, ez normális? Akkor ő keresztény? Vagy hogy van ez? Mert én is csak olyan kis tetkót szeretnék magamnak. Mi a véleményetek?


Köszönöm szépen a válaszokat.


2017. jún. 2. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Például számos keresztény énekesnek is van tetoválása.
2017. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol van leírva Bibliában, hogy nem lehet tetoválásod? A Hitnek semmi köze ehhez.Én keresztény vagyok, hiszek, de nem vagyok vallásos. Viszont van két bazi nagy tetkóm. Az egyik pont egy kereszt.
2017. jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Magyarul sajna nem tudom. Leviticus 19:28.


"Ye shall not make any cuttings in your flesh for the dead, nor print any marks upon you: I am the Lord."


(Amúgy ateista vagyok, csak érdekelt, mire referálnak, mikor mondják, hogy a Biblia beszél a tetoválásokról.)

2017. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TR75 ***** válasza:
100%

A Bibliában konkrét tiltás nincs a tetoválásra.

Amit fel szoktak hozni a tetoválás ellen:

1 Kor 6:19

3 Móz 19:28

3 Móz 21:5

5 Móz 14:1

Jel 13:16-17

Jel 14:9-11


Mivel konkrétan tetoválásról nincs szó, ezért az 1 Kor 6:12 alapján lehet érvelni pro és kontra.

És a Róma 14-et is szokás útmutatónak venni.

2017. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A keresztények nem tiltják a tetoválást, csak a Jehova tanúi. Az Ez az a nap-on is volt olyan zenész, akinek tetkója van. Nem ezen múlik az üdvösséged, nyugodtan lehet, én is szeretnék majd. :)
2017. jún. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!