Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyen az, ha az...

Szerintetek szégyen az, ha az ember pszichológushoz jár? (többi lent)

Figyelt kérdés

Őszintén mondom, eddig sok értemét nem láttam, mindig az unatkozó emberek jutottak eszembe, akik minden hülyeségért pszichológushoz rohangálnak, mert ez olyan divatos. Eddig úgy gondoltam vagyok elég erős ahhoz, hogy átvészeljek bármit. Viszont eljutottam oda, hogy nagyon komoly problémák vannak a családomban, amik az én életemet is meghatározzák. Nagyjából körvonalazódik az, hogy ez már nem mehet így tovább, így odáig jutottam, hogy írtam egy emailt egy pszichológusnak.

Viszont nagyon lelkiismeret furdalásom van, hiszen mégiscsak a családomról van szó, de ők képtelenek belátni hogy baj van.(Ha felhozom ezt otthon vagy bármit, ami nem tetszik, akkor pl. öngyilkossággal fenyegetőznek, stb.). Nem tudom mikor csinálok jobbat, ha hagyok mindent úgy ahogyan van, vagy akkor ha megpróbálok segítséget kérni, mégha ez egyelőre a hátuk mögött történik is. Van nekem ehhez jogom?



2017. jún. 8. 21:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy segítséget kérsz!
2017. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2017. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
kit érdekel. Ha segít, akkor akkor is megyek ha mindenki ellene van.
2017. jún. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
A fő kérdésre válaszoltam az előbb, nem az utolsó kérdésedre, van jogod hozzá.
2017. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, jöhetnek még.

(nem tudom ki pontozgat le,én most pontoztam fel mindenkit)

2017. jún. 8. 21:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen.

És csak azért is felpontoztam mindenkit.! :D

2017. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem szégyen. Fejlettebb nyugati országokban bevett szokás hogy olyan emberek is eljárnak alkalmanként (mondjuk havonta-kéthavonta), akiknek alapvetően semmi bajuk, csak ki akarják beszélni magukból a feszültséget. Magyarországon sajnos aki pszichológushoz jár arra úgy tekintenek hogy ő egy beteg pedig semmi rossz nincs abban ha valaki úgy érzi hogy szüksége van rá. Márpedig a leírásod alapján a családtagjaidra ráférne...
2017. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk nyugatabbra még a pszichológusnak is pszichológusa van. Nem szégyen,könnyíts magadon,hagyd,hogy eligazítsanak. Fel a fejjel.
2017. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen az. Ha szükséges, akkor szükséges. Inkább menj el hozzá, minthogy összeroppanj.
2017. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
igen eleg nagy szegyen, gyenge jellemre vall.
2017. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!