Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jó a csöviknek hazudni,...

Miért jó a csöviknek hazudni, akik pénzt kérnek?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten valakitől, hogy van aki csak annyit mond a kunyerálóknak, kéregetőknek, amit mindenki gondol, amikor nem ad nekik pénzt.

AZÉRT NEM ADOK NEKED PÉNZT, MERT NEM AKAROK.

Normálisabban megfogalmazva: "Bocs, nem szeretnék adni."

Valójában ezért nem adunk nekik, akár 200 forintot se. Tőlem ilyet párnaponta kérdeznek. Kipróbáltam a valóságban amit olvastam, az utóbbi két hétben.


1. Két vénember jött, amikor jöttem ki egy boltból. Mondtam, hogy bocs, de nem szeretnék pénzt adni. Erre mondták, hogy de bátor vagyok hogy így megmondom, de tökös vagyok, stb, de azért nyilván gúnnyal a hangjukban.

2. Egy idősebb nő jött oda hozzám, amikor ültem egy padon valakire várva. Neki is kb ugyanezt mondtam, erre mondta hogy az "Isten vigyen el", vagy nem tudom, valami ilyesmit.

3. Egy cigánygyerek jött oda kéregetni, neki is ugyanezt mondtam. Erre szidott folyamatosan, agresszív lett, de legalább távolodott. Erősen rámarkoltam a zsebemben lévő paprika spray-re, féltem hogy nekem jön, de felkészültem hogy szétverjem ha megtámad.


Bocs az őszinteségért? Tényleg elvárják a csövik, hogy mindenkitől azt hallják, hogy "bocsi, nincs nálam pénz", még akkor is ha MINDENKI, ŐK IS, MI IS TUDJUK HOGY HAZUGSÁG? Asszem visszatérek én is a hazudozásra ezután...


2017. jún. 13. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismerős,egyszer egy idős néni kért tőlem aprót,én adtam is neki.Erre ő rám-förmedt,hogy adjak neki többet és ürítsem ki a pénztárcámat.A pofátlanságnak is van egy határa...

Vagy amikor a kisebbség egyik tagja jött oda hozzám,mondtam neki,hogy nincs nálam pénz(tényleg nem volt)de ő azt mondta hallja a zsebemben csörömpölni az aprót(a kulcsom volt)tehát teljesen mind1,hogy igazat mondasz vagy sem.Egyszerűbb tovább állni.

2017. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én néha szoktam adni, amikor ráérek, de amikor nagyon sietek, csak elengedem a fülem mellett. Fárasztó, amikor egy nap többen is akarnak tőlem kéregetni. De, ha éppen van egy kis apró a zsebemben, akkor sokszor adok. Szerintem nem sokan állnak meg, és veszik ki a pénztárcát a táskájukból, hogy pénzt adjanak.
2017. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyszerüen levegőneknézem őket. Az a leghatásosabb.
2017. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szinte már elvárják, hogy az ember tartson tőlük, utána meg még nekik áll feljebb ha valaki az arcukba mondja a tényeket
2017. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
en megmondom hogy nem adok menjel dolgozni s a kepebe rohogok, meg senki se mert nekem jonni.
2017. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

annyit kell mondani: sajnálom

és mész is tovább

2017. jún. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tényleg elvárják a csövik, hogy mindenkitől azt hallják, hogy "bocsi, nincs nálam pénz", még akkor is ha MINDENKI, ŐK IS, MI IS TUDJUK HOGY HAZUGSÁG?"


Már miért lenne hazugság? Én nem hordok magamnál pénzt, csak a kártyámat. Szóval ha kérnek, megmondom, nincs nálam pénz. Ez a szín tiszta igazság.

2017. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek!


7:

Rendben, nálad igaz. De a lakosság bő 90%-ánál van készpénz, amikor elmegy otthonról. Én is PayPassal fizetek amikor lehet, de sok helyen nem lehet (nem BP-n lakom) és párezer forint kp mindig van nálam is.

2017. jún. 13. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy "Megdolgoztam érte, így se sok, miért adnék?"
2017. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt szoktam hazudni (jobban mondva azt, hogy készpénz nincs nálam), azért, mert azt látom, hogy erre nem tudnak mit felelni, mert nem lehet belekötni. A kutyának se kell az, hogy napi szinten 20 csöves leordítsa a fejét, hogy mekkora tapló, hogy nem pénzeli a piálását (és mivel Bp belvárosban lakom, ennyi csöves megtalál, vagy legalábbis esélyes, ha nem kerülöm el, akit tudok, minél messzebb... és igen, volt, hogy azt mondtam, nem szeretnék adni, hát akkor arra minden voltam, csak tisztességes ember sem... büdös k...a, olyan, aki pénzért szopik, akinek anyu-apu a segge alá tett mindent, akiből 5 év múlva csöves lesz...). Igazából akkor változna meg ez az egész, ha a csöves nem a tisztességesen dolgozó átlagembertől várná el, aki amúgy is fizeti az adókat, amiből stadion stb. épül, és napi 8 órát minimum ledolgozik, hogy pénzelje, hanem a Parlamenthez menne kunyerálni a tolvaj, megtollasodott politikusokhoz. Vagy ha a politikusok hoznának olyan szabályozásokat, amikkel vagy az ő helyzetüket tennék jobbá, vagy a mienket.
2017. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!