Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Besokalltam vagy megis miert...

Besokalltam vagy megis miert sirtam munkahelyen?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem egy idosek otthonaban apolokent.

Eddig fosulin voltam de abbahagytam es most egeszsegugy iranyaba szeretnek elmenni ami a fosulit is illeti.

Annyit tudni kell hogy ez az idosek otthona a legkemenyebb munkahely erre mivel borzaszto keves nover jut 160 idosre.

Engem a demens reszlegre tettek fel.

Pisi kaki ver hanyas nem zavar.

Tisztazok,torlok,takaritom..nincs vele bajom.

Annyit erzek hogy tul nagy a porges es nem gondolkodom csak csinalom.

A noverek koze nem igazan tudok beilleszkedni mert ok ilyen nagyszajuak, nagydumasak en meg csendesebb tipus vagyok.

Nem talalom fel magam. Ha nem mondjak mit csinaljak akkor nem igazan tudom meg mi van. Csomoszor csinaljak a dolgukat mert porges van en meg csak allok ott mint egy darab sz*r mert nem tudom mi a rutin. Tokre labalatt erzem magam...kellemetlen.

Elveszettnek erzem magam. Nem tudom hogy szoljak az idosekhez,nem tudok kiabalni veluk,nem tudok hatarozott lenni veluk.

Ma jott a doktorno vizitelni es en nem tudtam mi tortenik mert epp elvoltam foglalva egy bacsival aki hanyt. Kiabaltak ertem, mert az a reszleg ahol voltam ma rajtam kivul meg 2 noverre volt bizva de ok nem tudom merre lehettek.

Ezert engem hivtak a haldoklo nenihez hogy mennyi volt a cukra reggel,volt-e kaki pisi stb stb. En csak alltam ott. Tegnap kezdtem. En vercukor merot meg soha nem lattam es azt sem tudom mi van meg,fel sem fogom itt a dolgokat csak csinalom amit mondanak. Nem tudtam megmondani. Akkor mondta a doktorno hogy tudja hogy uj vagyok de ez igy nem mehet. Maskor papiron kell vezetnem mindent.

Annyira baromi uj minden. Annyi nev,uj arc,informacio,viselkedes..eltort a mecses.

Vagyis bementem noverszobaba es az egyik nover szolt hogy talaljam mar fel magam mert nem ultem oda mellejuk mert ilyen beavatas felet csinaltak velem. Vagyis igy poenbol picit szivtak a verem en meg ennyi uj dolog mellett nem tudom hogy reagaljam le..inkabb kerultem oket.

Na mindegy.. egy oraig sirtam. Nem tudom mit tegyek.. Szerintetek?

Itt hagyjam?

En az apolast mindenkepp megakarom csinalni egyetemen. Ott azert tanulom,es talan konnyebben menne utana de addig mihez kezdjek?

Szeptemberben kezdek egy fogaszati asszisztens okjt. Addig kene 250.000Ft-ot gyujtenem.

Menjek mashova szerintetek?

Koszi elore

20/L


2017. jún. 16. 20:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Annyi hogy az idosekkel nagyon szeretek foglalkozni. Meg van bennem ilyen segito szandek. Jo erzes etetni oket meg neha bemegyek hozzajuk beszelek veluk par szot.

Ma pl a haldoklo neninek mondtam hogy milyen szep a szeme es kuldott egy puszit :) Pedig nem igazan kommunikal mar de megis ert mindent.

2017. jún. 16. 20:10
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez van sajnos nagyon sok munkahelyen, egyszerre több mindent kell csinálni, nincs időd majdnem semmire sem. Szerintem lassítanod kellene a munkatempón és neked is beszélgetned velük, legalább egy kicsit és felszínesen.
2017. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A hosszú kérdésed nem olvastam végig, csak az első kommentedet. Gondolom a haldokló néni pusziküldése viselt meg, mert kapott tőled pár kedves szót. Megértelek!Nagyon nem mindegy, főleg, ha szociálisan érzékeny vagy. Azért sírtál véleményem szerint. De legfőképp te érzed (érezheted), hogy mi volt az oka.
2017. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy kolléganőt, hogy tanítson be, mutasson meg mindent, és irányítson téged.
2017. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Mégis végigolvastam, mert érdekelt a dolog. 2-esnek is igaza lehet, bár a többi nővér már automatikusan csinálja ezeket a dolgokat, de ha nem tudsz vércukrot mérni pl., amit a doktornő kért, a nővérek nem segítőkészek, akkor az OKJ-hez keress más munkahelyet. Egyelőre tanulás nélkül ez nem neked való. Nem bántani akarlak, csak ez az őszinte véleményem.
2017. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak az a baj hogy itt nincs ido a kerdesekre.

Tenyleg minden perc ki van szamolva.

Reggel agynemu csere,tisztazas (26 idost) pelenkazas.

8 kor reggelihez kivinni oket,felhozni a reggelit.

Kiosztani,megetetni azt aki nem tud magatol.

Utana osszepakolni a tanyerokat,asztaltorles mindenhol.

Levinni a konyhaba a tanyerokat,visszakiserni az idoseket.

Kozben figyelni mert van aki szokdos..ot visszahozni.

Ma furdetes is volt es 1,5 ora mire mindenkit lefurdetunk.

Sokan kiabalnak mert nem akarnak. Olyan kiszolgaltatott helyzetben vannak amugy es szerintem ez is megvisel mert en soha nem lattam meg ilyesmit. Hogy idos korunkra mive valunk. Baromi ijeszto nekem..

Na mindegy nem akarom leirni az egesz napi rutint de nagyon sok a munka es eleg rossz. Nem akarom a novereket sem zavarni mindig.

2017. jún. 16. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
Két napon vagy túl, nyugi! Bele fogsz jönni, de idő kell. Légy magaddal türelmesebb. Ne add fel az első akadálynál.
2017. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy kene a suli. Kotelezo is de en nem tervezek amugy sem maradni nyar utan mar igy feleslegesnek latom.

Egyetemet kezdem jovore es azt emellett a munka mellett nem tudnam csinalni mert 12 oraznak illetve lehet nem is engedne a reszlegvezeto.

Ezert gondoltam fogaszati asszisztensire. Mert azt mellette is tudom es ennyire talan nem megerolteto.

2017. jún. 16. 20:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Főnővér hol van, vagy nincs ? Ki tanít be, ki mellé osztottak be mint újat ?
2017. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hat igy mindenki melle igazabol.

Egy reszlegre osztottak be.

Fonover sokszor mashol van

2017. jún. 16. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!