Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról, aki a...

Ti mit gondoltok arról, aki a temetésre nem megy el (hozzátartozó esetében sem), de utána 24 órán belül egyedül kimegy a sírhoz és akkor visz koszorút, ill. búcsúzik el egyedül?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömmel beszélgettem a szokásokról, és ő mondta el nekem, hogy nem szokott a temetésre elmenni, de utána elmegy a sírhoz, és elbúcsúzik. Ő ezt így tudja megtenni, mert így nincsenek körülötte mások és ő akkor tud megfelelően elbúcsúzni az elhunyttól. Nem bír temetésen részt venni, de nem érzéketlenségből, sőt.

2017. jún. 20. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp gyászol. Van, aki magában birkózik meg a rokon/ismerős elvesztésével, van, aki az egész világnak kiadja bánatát. Meg persze a két véglet között milliónyi módon lehet. Én azt mondom, hogy az ő dolga. Mindenki búcsúzzon el úgy, ahogy az érzelme és lelkiismerete szerint a legjobban meg tudja tenni.
2017. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így csinálom, szerintem nincs ezzel semmi baj, nem szeretem nézni, ahogy a többi rokon szenved, és nekem személy szerint egyedül könnyebb.
2017. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legalább ő nem képmutatóskodik mert nincs kinek. Jólteszi.
2017. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem illik elmenni a temetésre. Az meg másik dolog, hogy ő ott és akkor elbúcsúzik-e az elhunyttól vagy se.


Viszont ha valaki rosszul van a temetéstől, nem bírja, akkor elfogadható, hogy ne menjen el.


Ez az én véleményem.

2017. jún. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Na ez mégjobb 4.


Te tetted fel az i re a pontot

Menjen el temetni meg menjen el búcsúzni.


Tetszett

2017. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!