Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik szülő típus a rosszabb...

Melyik szülő típus a rosszabb szerintetek?

Figyelt kérdés

1. Alkoholista, züllött, lesz'rja a gyerekét, csak ne legyen láb alatt.

2. Über szigorú, sehova nem engedi el a gyereket, ordít, ha nem szín-ötös, vagy késik 5 percet.


Nekem a második ellenszenvesebb, de nyilván egyik se jó.


2017. jún. 21. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
A 2. kb. ugyanaz mint az első csak még szigorú is mellette.
2017. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
A második valamivel rosszabb
2017. jún. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%
Egyértelműen második.
2017. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Első rosszabb.Az ilyenből lesz szintén alkesz drogos munkakerülő ember.


A 2. gyerek nem fog elzülleni ,mert keményen fogják, és mivel jó tanulást megkövetelik sokra viszi és később hálás lesz a szigorért.

2017. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem a válaszokat.


Egy hanyagoló, alkoholista szülő ezerszer több kért okoz a személyiségfejlődésben, mint egy törődő, de túlkontrollos.

2017. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
61%
Egyértelműen a 2. Egy elhanyagolt gyerek még lehet normális lelkiállapotú, egy elnyomott, megfélemlített viszont nem.
2017. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%
A gyerek alkatától is függ, hogy az elhanyagolás a legyőzhetőbb akadály neki, vagy a túlzott kontroll. Mindkettő nevelés olyan, hogy megnyomoríthat, meg tönkre is tehet.
2017. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem attól függ, milyen a gyerekük. Van, aki hajlamosabb az elzüllésre, szóval ilyen gyerek mellé egy olyasmi szülő "illene", mint a 2., mert ha egyáltalán nem foglalkoznának a jegyeivel meg oda mehetne, ahova csak akarna, akkor kb. biztos otthagyná az iskolát, amilyen hamar csak lehet, meg ilyen problémásabb ember válna belőle.

De vannak, akik alapból szorgalmasabbak, velem is alig foglalkoztak a szüleim, igaz, ők nem voltak alkoholisták meg ilyesmi, de soha életemben nem ültek le velem tanulni, egész általánosban, 1.-től kb 6.-ig egy csomó tantárgyból bukásra álltam, mégse jutott eszükbe, hogy itthon gyakoroljanak velem, vagy külön tanárhoz járjak akár csak matekból, mert minek az, fölösleges pénzkidobás. Aztán meguntam, hogy mindig engem tartanak a leghülyébbnek, szóval elkezdtem tanulni és az érettségim is elég jól sikerült. Ha a szüleim folyton üvöltöztek volna velem, amikor hazahoztam volna akár csak egy 4-est is, szerintem mára egy idegroncs lennék..

2017. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szerintem mindkét variációnál lehet a gyerekből mindkét féle ember. Lehet, hogy a züllött gyereke is züllött lesz, de az is lehet, hogy épp emiatt lesz "csakazért is" rendes ember, anti-alkoholista stb.

A szigorú gyereke is lehet megfélemlített, teperő, de lehet, hogy pont lázadni fog, a szülő meg nem érti miért veri az élet egy ilyen "hálátlan" gyerekkel...

2017. jún. 21. 12:06
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, pontosan leírtad a helyzetet. Emiatt szerintem nem is jelenthető ki, melyik a jobb. konkrét gyereknek melyik lenne a jobb két rossz közül, az az igazi kérdés.

Én személy szerint inkább a másodikat választanám, ha magamról lenne szó, mert én tudom, hogy ki tudnék jönni belőle jól. Az elsőből nem.

2017. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!