Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan és mennyit fogtatok...

Ti hogyan és mennyit fogtatok fel a világból amikor 0-5 évesek voltatok? Kifejtés lenn.

Figyelt kérdés
Én 1994-es vagyok, fiú, és annyira emlékszem, hogy azt éreztem, hogy a világ körülöttem forog és minden más csak hozzám képest van. Amikor Később indult az RTL és Szellő Pista olvasta a híreket, annyit értettem, hogy "zsübülüdügü-düzsü-zsüblüdügüzsü...", amikor meg ment valami reggeli műsor a rádióban, annyi jött át, hogy "Ööööömmmm, ühüüümm, jaaaaa. Ahhhaa! ÓÓÓÓóóóóóóóóó!! Háháháhááhhh...!" Jelenleg ennyi rémlik, majd leírom, hogy mi jut még eszembe abból a korszakomból.

2017. jún. 21. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor "világ" alatt a média világát érted?
2017. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hurrá, kitört a vakáció!
2017. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Fu de jo, hogy ezt megosztottad velunk.
2017. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Trafó1 ***** válasza:
100%
Fiatal voltam, sehogy sem sikerült a relativitás elméletet a kvantum fizikával összhangba hozni, így depressziós lettem és Tibetben éltem nyolc éves koromig.
2017. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én 0-5 éves voltam, akkor Kudlik Juli, Kertész Zsuzsa és Kovács P. József olvasott be bármit is egy piros Junoszton, és valószínű akkor még Szellő Pista is pont annyit értett a világból, hogy "zsübülüdügü-düzsü-zsüblüdügüzsü...".

Az első komoly emlékem 6 éves koromból van, az nagyanyám halála volt. Néhány komolytalan foszlány van korábbról, de inkább érzetek, mint emlékek: a reggeli kakaó íze, a szüleim "elvesztése" minden hétköznap, amikor bekúrtak az oviba, stb, stb... :D

2017. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy olyan emlékem, hogy bátyámmal focizunk a kertben, ő bele bikázik egyet, a labda felszáll, csak száll, csak szál míg el nem tűnik a kék égben. Bátyám azt mondja: "hopsz, ezt elvitték az ufók". Ekkor voltam kb 4 éves és utána évekig evidensnek véltem, hogy ez igy megtörtént. Utólag azt mondom, biztos álmodtam, bár lehet, hogy egy hiba volt a mátrixban xd
2017. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Metionin ***** válasza:

Nagyjából a tiltásokra emlékszem. Engedély nélkül nem mész ki a házból, nem válaszolsz ha kérdeznek, nem nyúlsz semmihez, nem kezdesz el játszani. Mármint ezt otthon. Az oviban a sok idióta visító gyerekre, akik elől elbújtam, az alvásidőre, amikor csendben kellett ülnöm míg a többiek aludtak, emlékszem az első vérvételemre, a rengeteg ordibálásra otthon, hogy megtanultam olvasni, írni és számolni és ezt az óvónők nem hitték el, emlékszem hogy egyszer világgá mentem, meg valami énekverseny is rémlik. Nyáron minden délelőtt bezárt apám a házba amíg a kocsmában volt. És emlékszem a tacsó kutyánkra. Igazából nekem épp a fordítottja maradt meg mint a kérdezőnek, kicsinek és jelentéktelennek éreztem magam, akinek mindenki parancsol, sokat ütöttek, ordítoztak, anno a házasságról is azt hittem, hogy olyankor két ember összeköltözik és egymással kiabálnak.

A tv-ből nekem az rémlik, hogy delta meg bux index, apám késő éjszakáig nézte a meccset 200 decibelen és nem lehetett aludni, meg az önök kérték. Illetve volt egy műsor, amiben elárvult kutyákat és cicákat mutattak, örökbe lehetett őket fogadni, na azt szerettem.

2017. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!