Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg jobb külföldön élni?...

Tényleg jobb külföldön élni? Nem a fizetés miatt kérdezem, hanem alapból.

Figyelt kérdés
2017. jún. 21. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Akárhol élsz, egy idő után rájössz, hogy semmivel sem jobb vagy rosszabb mint otthon. Sokan csak a pénz miatt mennek külföldre, ahogy én is. Egy ideje már kint élek, és nem jobb itt sem mint otthon. Az egészségügy rosszabb mint otthon, az oktatás színvonala siralmasabb mint otthon. Otthon legalább ott vannak a barátaid, családod.
2017. jún. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attol függ, hogy hol. Tapasztalatom szerint (ha van élhető nyelvtudásod) akkor jobb. Teljesen más az emberek mentalitása. Én nem tervezek visszamanni Mo-ra.
2017. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kötődsz Magyarországhoz, igen.


Én Svájcban élek, és a családom néha hiányzik (bár míg otthon éltem nyírtuk egymást, utáltam hozzájuk menni, így tök jó), barátaim szakítás után magamra hagytak, így igazából senkim nem maradt otthon, így mindegy volt, kaptam a lehetőségen és jöttem.


- közlekedés fényévekkel jobb: gyors, pontos, meleg, tiszta, és nincs igazából bliccelő

- az utcák rendezettek, tiszták, és eddig Montreuxben taálkoztunk csak cigóval (na, ő rögtön be is szólt) :D

- a közbiztonság teljesen működőképes, a rendőrök készenlétben állnak, bármi baj van és segítőkészek, nem "húzzálinnen" modor

- az ügyintézés gyors és bár neked kell kitöltened a papírokat, szívesen segítenek, ha elakadsz

- mentalitás: francia részen flegmábbak, olasz részen nagyszájúak és vehemensek, de kedvesek, a német részen meg zárkózottak az emberek, de udvariasak

- és az nem igaz, hogy kolbászból van a kerítés, mert dolgozni kell, de megfizetik, és a város által begyűjtött adókból fejlesztenek folyamatosan


Én szeretek itt élni és nem is tervezek hazamenni. Nem hiányzik a magyar dögölj meg mentalitás, sem a büdös aluljárók a csövesekkel, a bkk-s hülyeségek és az ügyintézés rugalmatlansága.

Ezekből bőven elég volt 20+ évig.

2017. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Olaszországban 3 évet (édesanyám miatt jöttem haza mert beteg) és azt mondhatom neked hogy ha jó helyet találsz akkor jobb ott élni. Meglepetés volt számomra a másfajta mentalitás ami ott van és az a szeretet amit kaptam hiába máshonnan mentem oda. Igazából a pénz miatt is mentem, meg azért hogy egyszer élek tehát lássak más közösséget és más népcsoportot. Nekem máig meglepő az hogy ott a szemetet is 3 kukába teszed és úgy tolod ki (szelektíven)...itt meg annyira igénytelenek egyesek és lusták hogy a kukát kitegyék, inkább elégetik a szemetet...vagy rohasztják 2 hetet aztán meg csurig van mire kiteszik.
2017. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pl Londonban voltam, ott rosszabb. De vannak helyek, ahol jobb.
2017. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 furcsa, én csak jókat hallottam Londonról :D

Apám kint én, nagyon élvezi, és rohadt sokat keres. Mármint tényleg, eszméletlen sokat. (6milla havonta)

Igaz ő programozó, de azért szerintem tök jó

2017. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Éltem UK-ben (nem London, oda nincs az a fizetés, amiért hajlandó lennék költözni, nagyon utálom), sokkal rosszabbul éreztem ott magam, mint Magyarországon, azon a környéken ahol laktam nagyon nem befogadóak az emberek, csak a szuper munkám kötött oda egy darabig.


Most Írországban élek, innen már nem megyek sehová, ezt érzem otthonomnak. A barátaim közül is már csak ketten maradtak Budapesten, ők sem sokáig, a családommal pedig alapból nem tartok semmilyen kapcsolatot. Itt is sok minden van, ami nem működik, de teljesen más az életminőség, mentalitás, általános közérzet.

2017. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy lenne jobb. Azonnal elveszíted a neved, fordítva írják, elveszíted az ékezeteket is. Idegen leszel.


Önkéntes Trianon. Elcsatolod magad, mit követtél el, hogy azt érdemled?

2017. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!