Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis mi lehet a baj velem?...

Mégis mi lehet a baj velem? Talán az hogy enyhén autista vagyok?

Figyelt kérdés
Aspergeres vagyok. Az emberi kapcsolataim soha nem sikerülnek jól. Legyen szó barátságról vagy párkapcsolatról. Ez úgy megnehezíti az életem. De nem tudom miért az emberek már egyből nem úgy állnak hozzám mint másokhoz. Van úgy valahova megyek köszönök, de vissza se köszönnek. Pedig már azon is javítottam hogy másoknak már a szemébe tudok nézni, eddig az se ment. Barátságaim is ideiglenesek voltak, akiken segítettem, azok nem hálálták meg azt. Párkapcsolatban is mindig úgy éreztem hogy én többet nyújtok, de nekem semmit. De amúgy igazán párkapcsolatnak se nevezném ezeket, mert olyan 1 hónapig vagy még annál is kevesebb ideig tartottak. L/26
2017. jún. 21. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Introvertált vagy.
2017. jún. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondhatod hogy autista vagy, és aztán hova tovább...? Rengeteg embernek nem jön egyből a társas viselkedés, hanem tanulja hogyan bánjon az emberekkel, mi az ami működik és mi az ami nem. Én tinidzsérként visszahúzódó voltam, szótlan, csendes, de meg tudtam magam nevelni, ugyan nem lettem harsány, de sokszor vagyok a társaság központja.


"Van úgy valahova megyek köszönök, de vissza se köszönnek."


Ennek lehet oka hogy máshol jár a gondolata vagy nem hallja hogy köszönsz. Elég kevés olyan ember van aki direkt nem köszön vissza, ez a tahóság legalja, hamar kiveti magából a társadalom az ilyen embereket.

2017. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Velem ugyanez volt egy darabig, mivel generális szorongásom volt/ van. Talán érdemes ennek utánanézned a biztonság kedvéért. :)
2017. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet azért nem köszönnek vissza, mert olyan a kisugárzásod.

Én boltostól kérdezek valamit, határozottan, tekintélyt parancsolóan akkor válaszolnak egyből ahogy tudnak, ismerősöm ugyanezt megteszi, ő aggódva, önbizalomhiányosként, semmibe veszik őt.

2017. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre, hogy jobban tudok barátokat szerezni, ha nem emberekhez kötök tevékenységeket, hanem fordítva. Tehát először nem azt döntöm el, kivel szeretnék barátkozni, hanem hogy mit szeretnék csinálni, és ahhoz keresek partnert. Így hasonló érdeklődésű emberekkel veszem körül magam. Szintén autista vagyok.
2017. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!