Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem zavar, hogy...

Titeket nem zavar, hogy rengetegen füveznek és szerintük ez teljesen természetes dolog?

Figyelt kérdés

Mármint manapság tényleg rengetegen füveznek. Egyetemista vagyok, lakótársaim közül egyedül én nem füvezek, és mondanom sem kell az egyetemisták között is több a füves mint a nem füves. Leginkább az zavar, hogy teljesen természetes dolognak tartják pedig szerintem ez is drog mivel módosítja a tudatot. Ha mondom nekik akkor rögtön az alkohollal jönnek, hogy az károsabb. Szerintem nem jò, hogy lassan általános jelenséggè válik és olyanok is rászoknak akiknek semmi szüksègük rá, mert ugye van olyan aki stresszoldásra használja.

Ti mit gondoltok a füvezèsről? Füveztek?



2017. jún. 21. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Sose probáltam, es nem is szeretném. Felnöttem nélküle.

Ha más csinálja engem nem érdekel, az ő dolga. De a dekket eltakarítani, és szagolni sem szeretném....

Szomszéd csinálta egy időben, hogy a dekket az utcára dobta, amit néha tovább fújt a szél hozzánk, de szépen elmindtam neki szét b. szom a fejet ha mégegyszer nekem kell összeszedegetni az én portámról... azóta no problém...

Pluszban sokan nem bírtak leállni, es tovább mentek.... voltak börtönben is, most meg bujkálnak itthon is, Svájcban és Angliában is, mert olyanokat dobtak fel akiket nem kellett volna.... (ezt csak hallottam ismerősöktől).

2017. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

A 'fű' az egy növény ami természetben kinő a földből,tehát ez egy teljesen természetes ,ha úgy akarom írni akkor Isten adta dolog. Tehát meggyújtani is beszívni a füstjét is teljesen természetes dolog.


A sok majomparádé aki a szabályokat hozza a parlamentben szerinted nem füvezik? Ja nem, ők már a fehér csíkokon mennek végig. De neked sem kötelező szívni semmit, viszont hagyd békén aki ezt teszi.

2017. jún. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem zavar. Nem érdekel, hogy ki mit mond, vagy csinál, én nem füvezek.
2017. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Tizenéves koromban évekig szívtam,és a húszas éveim elején se vetettem meg, de ne olyan társaságot képzelj el,mint a mai divat,hobbi füvesekét. Sosem "menőztünk" vele,nem csináltuk nyilvánosan, eszünk ágában sem volt felhívni magunkra a figyelmet. És ahány ilyen embert ismerek régebbről,mindenki ilyen volt akármilyen szerről is legyen szó.Valahogy tudtunk mértéket tartani. Persze ezek mellett tisztában voltunk a veszélyekkel,hogy ezek nem "normális" dolgok és előbb utóbb fel kell hagyni hosszútávon velük,ez legtöbbünknek sikerült,csak egy-két amúgy is problémás emberről tudok,aki nem tudja abbahagyni. Teljesen más világ volt 10-15 éve.


Jelenleg tényleg van egy divatja az egésznek és szörnyű,ahogy a mostani tizenévesek vagy egyetemsiták állnak a témához. Szánalmas ahogy villogni próbálnak vele. Facebook-on például direkt olyan képeket raknak fel,hogy te abból rájöjj,hogy most tekert egy cigit és teszi hozzá a megjegyzéseit....vagy ő már olyan penge,hogy az utcán boltba menet,a kollégium előtt,iskola előtt rápippant,de csak azért,hogy lássák ezt a többiek.


"Tehát meggyújtani is beszívni a füstjét is teljesen természetes dolog"


Az ember számára semennyire sem természetes égő növények füstjét szívni.


Na,erről beszéltem.

2017. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

én pont le... :D

mindenki azt csinál amit akar amíg nem zavar vele másokat.

2017. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

"A 'fű' az egy növény ami természetben kinő a földből,tehát ez egy teljesen természetes ,ha úgy akarom írni akkor Isten adta dolog. Tehát meggyújtani is beszívni a füstjét is teljesen természetes dolog.

"


Akkor edd meg a gyilkosgalócát és a gyöngyviráglevelet is. Az is kinő a főldből és természetes dolog.

2017. jún. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
31%
nem
2017. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Én nem füvezek, és nem is akarok (azok közé a gyökerek közé tartozom, akik még kávét sem isznak) de nem zavar, ha az ismerőseim füveznek.

A fű igazából nem olyan, mint a szintetikus drogok, sőt, még az alkoholnál is veszélytelenebb, nehezebb túladagolni - ha túl lehet egyáltalán adagolni, nem tudom - és nem is leszel tőle agresszívabb, és hangosabb, mint az alkoholtól. Részegektől féltettem már a testi épségemet, füvesek miatt még sosem.

Azért tarthatsz a fűtől, mert népszerű "kapudrognak" hívni a tudatmódosító hatása miatt, a drog szó meg ijesztő, de igazából a tudatmódosítás terén kb a kávé és az alkohol közé esik.

Na meg persze kevésbé/lassabban okoz függőséget, mint a nikotin, a koffein, az alkohol, és az egyéb szintetikus cuccok.


Az egyetlen dolog, ami nem szimpatikus a füvezőkkel kapcsolatban, amikor egyes emberek (nem mindenki) egész személyisége a fű körül forog, Tudod, a "420 blaze it" típusú emberek, akik kannabisz mintás pólót hordanak, bob marley a csengőhangjuk, és be nem áll a szájuk a fűről. Na az tényleg idegesítő, de akik mértékkel fogyasztják, azt nem hiszem, hogy le kell nézni emiatt..

2017. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Mivel ekem nem ártanak vele, így nem érdekel. Persze, olyan sráccal, aki rendszeresen szív, nem jönnék össze.

Én csak egyszer próbáltam, semmi extra nem volt.

2017. jún. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem az érdekes kérdés számodra az, hogy miért zavar?


És ha tippelnem kellene azért, mert elbizonytalanodsz abban, hogy nem veled van e a baj, hogy te nem. Ha magabiztos lennél, akkor nem érintene ennyire. Ami még zavarhat, hogy ha nehéz hozzájuk kapcsolódnod amikor épp csinálják. Szerintem a jó megoldás, hogy ilyenkor nem is tervezed ezt.

2017. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!