Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lelkileg rendbeh...

Hogyan tudnám lelkileg rendbehozni magamat a nyáron?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, az ősszel egyetemre megyek, az egyik legnehezebbre. Már az érettségi is eléggé megviselt. Ha nem lett volna mellette magánéleti gondom, ennyire biztos nem viselt volna meg. Most már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy ősztől kezdődik minden előről, sőt nagyságrendekkel nehezebb lesz. Pedig én kb. másfél-két éve csak arra vártam, hogy már ott legyek, nagyon szerettem volna. A szak is nagyon érdekelt, jó is voltam azokból a tárgyakból, amik hozzá kellenek. Az érettségimet elrontottam az egyikből, ami nagy kudarc a számomra, mert erre fog épülni minden, a kedvenc tárgyam, és mégis... Most már ha bármikor nekiállnék gyakorolni, akkor rossz érzésem lesz, szinte leblokkolok. Eddig mindig jól ment minden, tudom, hogy többre lettem volna képes, ha nincsenek gondjaim.

Szeretném, ha újból tudnék "küzdeni", újra önmagam lenni. A másik gondomból is szeretné kigyógyulni, de úgy érzem, nem megy, egy nyár alatt meg főleg nem. Nagyon szeretnék jól teljesíteni az egyetemen, de ha nem tudom magam összekaparni, nem fog menni.


2017. jún. 25. 06:17
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Kapcsolódj ki. Foglalkozz nyárom valami egész mással. Kedved szerint utazz el valahova, láss világot. Az elvonja figyelmedet az otthoni problémákról. Mivel diák vagy, még ha most érettségiztél is, őszig érvényes az idei matrica a diákigazolványodon. Volán busszal vagy vonattal 50% kedvezménnyel tudsz utazni. Válassz ki egy helyet az országban, ahil még nem voltál és érdekel, reggel az első vonattal odautazol, esti járattal haza. Közben tied a nap és azt csinálsz amit akarsz. Szeretek utazni, gyakran csináltam ezt szingli koromban. Lehet kulturális vagy természeti látnivaló, de akár élményfürdő is a forró nyári napokon. Nagyon jó élményfürdők vannak vidéken, például Hajdúszoboszlón.

A fapados repülőjáratok korában külföldre is olcsón el tudsz utazni. Nem vagy időhöz kötve, tehát tudsz alkalmazkodni a jegyárakhoz: akkor utazol amikor olcsó jegyet találsz. Aránylag egzotikus célpontok, Kanári-szigetek, Mallorca vagy Izland is elérhető így. Csak példaként soroltam fel, bármi lehet, ami érdekel. Volánbusz járattal az Adriai tengerpart, akár Horvátország, akár Szolvénia is olcsón elérhető.

Ha vonatozni szeretsz, az interrail bérleteket érdemes tanulmányozni.

Találhatsz last-minute társasutazásokat. Az üresen maradt helyeket olcsón kiárusítják. De önszerveződő és önköltséges túracsoportokat is találsz az interneten. Nem csak klasszikus természetjáró túrák, hanem városlátogatások, vagy nyaraló utak is szoktak így szerveződni.

Itt a nyár, jó idő, sokféle szabadtéri sportra van lehetőséged. Eddig a tanulással voltál elfoglalva, lehet, kevés időd jutott a mozgásra. Most itt a lehetőség, hogy bepótold. Egyszerűen csak menj sokat biciklizni, úszni, jobban fogod magad érezni. Pédául eltekersz egy közeli vagy távolabbi strandra, úszol egyet, napozol, majd hazatekersz. De megtanulhaszt valami új sportágat, amit eddig nem csináltál, de érdekel: például szörfözni. Szörf kurzusok több helyen vannak a Balatonáál, de lehet máshol is. Vagy ha a kedvenc sportágadban szerveznek valami edzőtábort, oda is mehetsz és egész nap hasonló érdeklődésűek társaságábn azzal foglalkozhatsz.

Hogy az érettségit elrontottad, nem számít. A tantárgyat alaposan tanultad a középiskolában, tudod, menni fog, ami az egyetemen erre épül. Ha felvettek onnantól nem számít hányasra érettségiztél. Valószínűleg senki nem fog többet foglalkozni az érettségi bizonyítványoddal. Főleg miután diplomát szerzel, akkor az válik a legmagasabb végzettségeddé, az alacsonyabb senkit nem fog érdekelni. Természetes hogy van, más nem számít. A tanulással ne foglalkozz most szerintem. Elég lesz ősszel az egyetemen. Úgyis bevezető kurzusokkal indul a képzés, az alapokat meg biztos tudod.

2017. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kreditrendszer van azon a szakon?

Ne vidd akkor az összes tárgyat az első évben, kíméld kicsit magadat!

2017. jún. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nyár alatt nem fog menni. Sokkal több idő rendbe szedni a dolgokat, mint gondolnád. Szerintem ez elhatározás kérdése.

Az egyetem miatt meg ne légy rosszkedvű meg szomorú, mert másnak is nehéz lesz, nem csak neked. Ebbe gondolj bele és jobban fogod magad érezni, meg másik is elvégezték, te miért ne tudnád?

Senki nem mondta, hogy könnyű az élet. Keményen meg kell küzdeni a sikerért, de a végén mindenért kárpótol majd az érzés.

2017. jún. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!