Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen kollégiumban lakni?

Milyen kollégiumban lakni?

Figyelt kérdés
Fiúk és Lányok tapasztalatait véleményüket egyaránt várom

2017. jún. 28. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 2 és fél évig laktam kollégiumban az egyetem alatt. Megvan a maga varázsa, sok emberrel találkozol, bármikor bárkitől tudsz segítséget kérni (tanulásban vagy akármi másban), sok a spontán buli, ami az egyetem elején jól tud esni az embernek. Ezen kívül az én kollégiumom nagyon olcsó volt (bár az nem ma volt, nem tudom, ma mi a helyzet). Szóval egy ideig szerettem. Aztán viszont kicsit megváltoztam és igényem lett egy olyan helyre, ahol nem koedukált a vécé, ahol van zuhanyfüggöny, nincsenek ötvenen a konyhában, amikor főzni akarok, nem ébresztenek fel eltévedt részegek vagy hangos zene, több a privátszférám, stb... Szóval szép volt, jó volt, de pont elég ideig tartott.

26/N

2017. jún. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút attól függ, rendesek-e, akikkel együtt laksz.


Én laktam olyanokkal, akik kiették a hűtőmből a kajámat meg beszólogattak, na az úgy sz** volt.


Viszont amikor normális emberekkel laktam, akkor jó volt. Legalább emberek között voltam. Nekem jó emlék utólag. Voltak persze idegesítő dolgok, pl. hogy 30 fokban kimész futni, full leizzadva visszaérsz a 40 fokos koliba és nem tudsz zuhanyozni, mert Timike másféle órája bent vasalja a haját, utána meg nekiáll még sminkelni is, hát akkor már tényleg a pokolba kívánja az ember a másokkal való együttélést... Bár talán akinek otthon van tesója, annak az ilyen helyzetek lehet fel se tűnnek :)


Volt ilyen takarítási rend, hogy kinek melyik héten melyik helyiségeket kell kitakarítania, de vannak olyan kolik, ahol olyan jó dolguk van a népeknek, hogy bejárnak a takarítónők takarítani. :)


Meg én olyan koliban is laktam, ahol csak közös zuhanyzó (fiú-lány külön) volt és nem volt semmi függöny se sehol. Engem akkor az se zavart.


Ilyen programok vagy bandázások nem nagyon voltak :( Pedig jó lett volna...


26N

2017. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
*hűtőből, bocsi, nem volt saját hűtőm XD
2017. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
100%

Kicsit zsákbamacska. Ezt 7 szemeszternyi kolitapasztalattal írom. A legelső lakótársam teljesen jó fej és korrekt volt, segítőkész, ugyanaz a képzés, de egy évvel felettem járt, szóval sokat tudott segíteni. Kulturált volt és igényes. Az első évben a szaktársaim voltam azon a folyosón, minden jó volt.


Második évben ugyanabba a szobába kértük magunkat ezzel a lakótársammal, mert nem akartunk zsákbamacskát. Igenám, de abban az évben azon a folyosón már mérnökhallgatók laktak. A mérnökök pedig isznak. Sokat. Bocsi a sztereotípia miatt, de ez a tapasztalat :D Szóval ők sokszor rohangáltak egyik szobából a másikba, zajongtak, sokszor hangoskodtak. De el lehetett viselni.


A harmadik évben egyedül voltam egy szobában, az volt a legjobb. Bár közvetlenül a háromkarú pittyenős kolis beléptetőkapu mellett laktam, ami iszonyat hangos volt, ha átment valaki. Na az az egy elég gáz volt benne. Főleg amikor aludhattam volna, de felébredtem miatta. De egy külön kolis szoba, saját vizesblokk + hűtő, maga volt a mennyország :D


Utolsó kolis félévem az már másik egyetemen volt, másik koli. Na ott voltak bajok. Az előzőhöz képest lepukkant, egy folyosó egy vizesblokk, sokszor voltak bajok a nettel, koszos is volt az egész. A lakótársaim iszonyat trehányak voltak, szanaszét minden göncük, szemetes sose vitték ki, minden volt csak rend nem. Nem vagyok rendmániás, de azért nem szeretem kerülgetni a kéthetes gatyókat meg az üres piásüvegeket, amikor becélzom az ágyamat...


Hogy mennyire vagy része egy kolis közösségnek az a Te döntésed. Elég jól el lehet vegyülni, sok új embert megismerni, ha belemész ebbe, unatkozni biztos nem fogsz. Ha inkább visszahúzódó vagy, akkor kell majd kompromisszumokat kötnöd a kolis élettel.

28/F

2017. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat!
2017. jún. 29. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!