Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki visszaél a nevemben az...

Valaki visszaél a nevemben az interneten. Mlyen segítséget tudok kérni (részletek lent)?

Figyelt kérdés

2 hete kezdődött az egész. június 13-án kaptam két sms-t, bennük aktiváló kódokat szexuális oldalakhoz. Azaz, valaki aki ismeri a telefonszámomat, szexoldalakra próbál felrakni. Utána facebook-on keresett meg egy fickó, rejtélyes üzenetekkel: "ide jöhet a kép". Kérdeztem, milyen kép. Erre azt válaszolta "Bizos árulsz valamit, azért." Azóta nem válaszol semmilyen kérdésemre, hogy honnan szerzi ezt az információt. Úgyhogy még csak letiltatni sem tudom azt a weboldalt, mert azt sem tudom, hol van, és, hogy pontosan miről is van szó.


Ez nem egyszerűen egy rossz tréfa, mert ha rámkerül egy ilyen gyanú árnyéka, akár ki is rúghatnak a munkahelyemről, tönkretehetik a karrieremet.


Kihez tudok fordulni ilyen esetben? A rendőrséghez? Melyik osztályhoz és mit mondjak nekik? Mit tudnak tenni?


2017. jún. 29. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld meg a rendőrséget, de sajnos csak kiröhögnek ezzel...
2017. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha az facebookon nincsen fent olyan képed, amin félreérthetetlen, hogy árulod magad, akkor mégis mitől kellene tartanod? Nem értem! A sms-ekkel meg ne foglalkozz, nem valószínű hogy tovább zaklatnak vele. Kb. fél évig kaptam az ezo tv-től sms-eket, hogy hívjak fel egy számot emelt díjon azonnal. Kapásból töröltem ki őket és nem foglalkoztam velük, lekoptak. Szerintem nem foglalkozz vele. Vagy ha ennyire zavar, akkor az üzenőfaladon írd meg az ismerőseidnek, ezt a történetet, hívd fel a figyelmet, hogy visszaéltek a telefonszámoddal stb és ők is vigyázzanak. Illetve ismeretlen tettes ellen tehetsz feljelentést, hogy legyen nyoma, ha esetleg elfajulna a dolog. Bár nem hiszem.
2017. jún. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!