Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti milyen munkakörben nem...

Ti milyen munkakörben nem tetováltatnátok magatokra? Szerintetek, melyek azok a hivatasok, ahol ez a fajta "önkifejezés" kifejezetten hátrányos?

Figyelt kérdés

Ma már egyre elfogadottabb, hogy az emberek tetoválást viselnek, de tagadhatatlan, hogy vannak hivatások, melyek esetében ez hátrány lehet. Legalábbis ha ezt látható helyen teszik.

-Itt az én listám:

Közoktatasban dolgozó tanár/tanító, illetve óvónők és dadusok is ide sorolhatóak.

-Egyetemi oktatók/kutatók, a tudományos élet aktív részrvevői.

-Jogászok (bíró, ügyész, ügyvéd, jogtanácsos, stb...)

-Orvosok és más egészségügyi alkalmazottak pl. ápolók, talán a mentősök a kivétel.

-Rendfentartásban dolgozók. (Rendőr, katona...)

-Közgazdászok, pláne, ha magasabb szinten dolgoznak.

-Politikai tevékenység esetében is hátrány lehet egy jól látható tetoválás.

-Pszichológusok.

-Üzleti élet szereplői.


Most kb. ennyi jutott az eszembe. Az értelmiség terén talán a mérnökök és informatikusok azok, akik körében a leglazábban veszik ezt.


2017. júl. 3. 07:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amiket írtál, azokon kívül, még a pincér ugrott be.
2017. júl. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem meg a hirfelolvaso, es az idojarasjelento ugrott be
2017. júl. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég sok szakmában hosszú zárt ruha a kötelező, ezért észre sem lehet venni, ha valaki tetovált.

Pl: politikus, rendőr, katona, bíró, ügyvéd, üzletember... stb. Ők úgysincsenek rövidnadrág+pólóban, amikor dolgoznak. Szóval úgysem látni, ha tetovált.

Egy óvónéni, meg tanárbácsi, vagy orvos, mentős szerintem lehet tetovált. Nekem nem lenne vele problémám.


Ja, és felszolgálóként sem volt soha akadály, nem találkoztam vele, hogy bárhol is problémát jelentett volna.


Persze ezek ízléses, normális tetoválásokra vonatkoznak.

A halálfejes, horogkeresztes sehol sem elfogadható.

2017. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem már nincs is ilyen.


az csináltat aki akar.


Nézd meg pl. rendőrőket is, minden második tetovált.


Vagy Vona Gábor, országgyűlésben, neki is van.

2017. júl. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Láttam már rendőr alkarján nagy halálfejet.
2017. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amit felsoroltál, azok közül párban szerintem már nem hátrányos. Több olyan rendőrt láttam már, akinek volt látványos tetoválása.


Amit én pl. ideírnék:

- akármilyen konzervatívabb munkahely, munkakör... pl. egyházi újság / ajándékbolt, konzervatív emberek által vezetett nagyobb cégek (ahol pl. az ügyfelek többsége idős)

- modellek (főleg a nagyobb, nehezebben retusálható - elfedhető darabok)

- óvónéni főleg, tanárból főleg a kicsikkel foglalkozók

2017. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os:


Kár szinte mindegyik modellnek van tetkója. Pl. vannak olyan férfi modellek, az egész háta vagy a karjai tetováltak.


Sok női kodell lába vagy kézfeje tetovált.


Én ezt már úgy tenném fel hogy kinek nincs.


Mondom, rendőröknél, parlamentbe, mindenhol vannak ilyen emberek.

2017. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

MOn szerintem már szinte mindenkinek lehet.

Bár én pl olyan országban akarok majd élni ahol nagyon nem divat a tetoválás és nem is nagyon szeretnek alkalmazni tetovált embereket mivel automatikusan a helyi bűnszervezetre gondolnak, szóval ország IS válogatja hogy mennyire oké a tetoválás (szerintem).

2017. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

"Bár én pl olyan országban akarok majd élni ahol nagyon nem divat a tetoválás"


hát akkor lakatlan sziget, ahol csak te vagy.


na akkor biztos nem lesz melletted senki aki tetovált.

2017. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyedül a kifutó modelleknél gondolnám hátránynak. Minden más esetben csak attól függ mit ábrázol. Még mindig nem értem ezt a tetoválás-munkakör kérdés összefüggést.

Közoktatásban dolgozóknál még el tudom képzelni, hogy az öltözködés nem mindegy, minden más esetben az érdekel, hogy mindenki rendesen végezze a feladatát.

2017. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!