Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Átveheti valahogy a gyermek...

Átveheti valahogy a gyermek az anyja vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Született egy édes kislányunk. A kedves anyuka vezetékneve Pázmány, nekem pedig Takács. Én nem szeretném, hogy örökölje a vezetéknevemet a lány. Mert olyan jelentéktelen. A Pázmány előkelő. Ezt hogy lehet megoldani? - Hogy Pázmány legyen hivatalosan a keresztneve a kislánynak, ne pedig takács, lehetséges? Kövezzetek meg, de nem tudom, hogy lehetséges-e, de bízok benne, hogy az.

2017. júl. 5. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellet volna az anyaöknyvbe bejelenteni, de most is lehet utánajárni.
2017. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha esetleg bebattyognál az anyakönyvi hivatalba, az segítene.
2017. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy a házassági ak-ban, vagy az apaságinál kell nyilatkozni a gyerek nevéről, akkor ez nem jutott eszedbe?

Meg lehet persze változtatni most is, de ebben az esetben én azt ajánlom, te is vedd fel a Pázmány nevet a félreértések elkerülése végett.

2017. júl. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, én teljesen kalózadón vagyok ez ügyben. Köszönöm a segítséget.
2017. júl. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!