Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon az elit egyetem...

Magyarországon az elit egyetemek kollégiumaiban (pl ELTE) is luxusnak számít olyasmi, mint Wifi, normálisan felszerelt, nem 40 éves bútorok a szobában, vagy megfelelő férőhely?

Figyelt kérdés
Nem szánalmas egy kicsit az, hogy ebben az országban nem csak a felsőoktatás minősége és modernsége van a béka feneke alatt, de a kollégisták elszállásolására is pontosan annyi pénz van fektetve az állam és vezetőség részéről, mint amennyit kb. külföldön egy diák elkölt 1 hét alatt édességekre?
2017. júl. 8. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Az ELTE nem elit egyetem. A legjobb, legszélesebb körű, de nem elit. A Metu és a CEU, az elit, a legtöbb szakon millió fölött van egy-egy félév.

Egyébként meg nem tudom, az ELTE mennyiben részesül állami támogatásokból, de amikor ki kellett állni a CEU mellett, akkor az elsők között voltak. Az oktatók, HÖK-ösök többsége is nyíltan kormányellenes.

2017. júl. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A HÖK nálunk teljesen haszontalan, nem túl sokat tettek eddig hozzá a hallgatók érdekeihez, de azért a kollégiumi és egyéb részesedésüket megkapják (kevesebb szobatárs, jobb szobák, stb.).
2017. júl. 8. 14:09
 3/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
91%

BME kollégiumai egészen rendbe lettek vágva néhány éve mikor még egyetemre jártam. Előtte igazi gettó hangulat volt mindegyikben.


Az mondjuk tény, hogy el kellene 2x annyi, modern kollégium, főleg ilyen albérlet árak mellett mert ha így halad a világ akkor megint csak a felső 10 ezer kiváltsága lesz a felsőoktatás.

2017. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
elte kollégiumok rosszak
2017. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarország a korrupció fellegvára. Szánalmas az egész egyetemi élet, de hát ez van.
2017. júl. 9. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
62%

Naaa, én ELTE kollégiumban lakom egy éve... és eléggé normális, ráadásul most újítják is. Nem egy luxusszálló, de egyáltalán nem gáz. (pl. wifi az mindig van, ha meg mégse, ott a kábeles net)

Nyilván ne számítsunk már magas színvonalra. Aki teljesíthetetlen elvárásokkal megy ilyen helyekre, az - lehet, hogy szarul hangzik - nem is értem mit vár, és vegyen vissza magából.

2017. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Melyik ELTE koliban laksz?
2017. júl. 9. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Én csak egy elte koliban voltam, azzal egyetértek, hogy ne menjünk nagy elvárással, de elvileg az volt a legjobb. Többiek mondták, hogy náluk a wifi rossz. Nálunk is sokszor volt rossz, pedig elvileg a legjobba kerültem.
2017. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kérdező, Ajtósi Dürer sori.
2017. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az egy jobbnak számító ELTE kolinak számít, már csak azért is, mert ott két fősek a szobák, holott máshol ugyanakkora szobákra azt mondják, 3 főnek megfelel.
2017. júl. 10. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!