Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy utálok családba...

Rájöttem, hogy utálok családban élni. Más is van ezzel így? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon utálok gondoskodni másokról. Én mindig magamról gondoskodtam, ezzel együtt rohanokmindenhova, suli/edzés/meló, de szeretem ezt az életvitelt. Viszont az otthon fogalmával összeegyeztethetetlen: rendelten vagyok, utálok takarítani, főzni, mosni, pakolni a párom után, mindent ami van. Állandóan baszogat mindenki, hogy mikor lesz már gyerek, de úgy érzem utálni fogom, mert minden az én nyakamba fog szakadni -már így is. Ha pl autót kell javíttatni vagy fát rendelni fűteni mindig én szorgalmazom, mert a párom olyan mint a Pató Pál úr, de még így is segítőkészebb, mint látom azt sok férfin. Anyukám mindig azt mondja, törődjek bele, ilyen a nők élete. De én egyszerűen nem akarom rabszolgasorban élni az életem. Miért ekkora szívás nőnek lenni? Ha csinálom egy fos az egész élet, ha nem csinálom meg szar vagyok, mert még háziasszonynak sem vagyok jó. Folyton fáradt vagyok, frusztrált, nincs időm tanulni, a melóban alig tudok koncentrálni, az edzésen is romlik a teljesítményem, de cserébe itthon sem tudok elvégezni. Mindenki azt mondja, hagyjak fel valamivel, pl a sporttal(másik kettőt a pénz miatt nem hagyhatom). De akkor marad helyette a házimunka amit gyűlölök, és még csak azt sem tudom csinálni amit imádok. Hogyan tudnám ezt megoldani?
2017. júl. 15. 13:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%
Egy dolgot nem értek... Te hogy a pokolba tudtál csúnya szót belerakni a szövegbe????????? Nekem mindig jön a figyelmeztetés.......
2017. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
12%
Oszd be az idődet rendesen. Jó magam is nőként 9-10 órákat, dolgozom, edzek, de mégis van időm az otthoni dolgokra is. Tudod én inkább rászánok napi fél-1 óra takarítást otthon (ami jó mozgásnak is) mint, hogy a kosz megegyen. Pedig én sem vagyok házi tündér, és utálok főzni.
2017. júl. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%

Ez olyan dolog, ha magadat idegeled azon, ha nem vagy, akkor nem oldódik meg semmi, akkor ezt látja más is, és meg nem fog mozdulni, az fix.

Nem véletlenül Pató Pál úr a párod.

Szerethet akármennyire, az emberi lustaság olyan, hogy még akkor se mozdulna meg, ha már négykézláb mész a földön csúszva.

Ez mindig is így lesz, ha két ember együtt él.

Vegyél vissza, tedd magad kicsit takarékra.

Egy viszont valami biztos, általában az ilyen aktív emberek jóval tovább élnek, megfigyeléseim alapján.

2017. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem tudom, de én a barátodat úgy bsznám ki, mint macskát szarni.
2017. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%

A párod után ne pakolj, nem a te dolgod utána pakolni, hanem a sajátja.


Gyereket meg ne csinálj, ha nem akarsz, ugyanis még egyelőre nem kötelező.

2017. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%

Vannak normális, magukra igényes férfiak, igaz nem sok, mert én is ezt látom a környezetemben, hogy a barátnőim kidolgozzák a belüket, aztán hazamennek sütni-főzni, gyerekkel foglalkozni, de közben legyenek szexisek is a pocakos barátjuk mellett. Ha meg valaki hagyományosan háztartásbeli, akkor élősködőnek van tituálva.

Erről sajnos sokat tehetnek azok az anyák is, akik idősebb korukban is babusgatják a fiaikat, mint édesanyám is, a lassan harmincas fiútesómat még mindig ő látja el, főz rá munka mellett, miközben az egész nap játszik. Totál önállótlan, egy sima teát képtelen elkészíteni, számláról nem tudja, hogy eszik-e vagy isszák.


Nekem szerencsém volt az élettársammal, tud takarítani, igényes a környezetére, nem "várja el", hogy főzzek 10 órás meló után.

Őszinte leszek, én a helyedben egy ilyen alak mellé egyáltalán nem vállalnék gyereket.

2017. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%
Csak azt írtad, mit utálsz... És mi az, amit szeretsz?
2017. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Bocsánat a trágárságért, nagyon indulatosan írtam ki magamból.

9-10 órát? Átlag napom így néz ki: reggel 5:30kor indulás edzésre +1 óra az út. Így rohanva jó esetben a sulit (labormunka) megoldom fél9-12ig. Ezután go haza 1h vezetéssel. 13tól melo, kb 7re érek haza, ezután megfőzök. Ha van szabadidőm azzal megy el, hogy takarítom a romokat, amit hét közben nem tudok elvégezni. És tartsak észben mindent: kinek van szülinap, számlák, autó, fűtőanyag, bevásárlás. Párom van amikor elmosogat, néha megfőz, de akkor kezd bele mikor hazaérek, így nem vagyok előbbre vele. Ha szólok érte vita van, ha nem szólok nem történik semmi. Húzza a száját ha boltba kell menni, van, hogy a kutyáknak vizetnadni képtelen! Azt sem tudja mennyi kaját kell adni nekik! De az meg vannjegyezve, hogy miért nem járok ki gyomlálni a kertbe, ha már "kitaláltam", hogy ültessünk paradicsonot...Agyrém...van, hogy bedobok egy adag ruhát mosásba, elmegyek itthonról, este mikor hazaérek még benn van a gépben, pedig hallja, ha megy a mosógép. Ő 3 műszakban dolgozik, elfogadom, hogy fáradt, de nem hiszem el, hogy egy délelőttösben nem tudna kiterigetni egy adag ruhát noszogatás nélkül! Magátós semmi nincs eszében. Anyósom meg sógornőm persze hiperháziasdzonyok, és állandóan megjegyzik, hogy mrnnyi mosogatni való van, meg hogy főzött a kicsi fiának. Pedig a kicsi fiának is van keze, tud magának főzni, ha az éhhalál fenyegeti... A megoldás szerintük az lenne, ha elmennék dolgozni csak, szülnék gyorsba 2 gyereket és abból állna az életem, higy kiszolgáljak mindenkit.

2017. júl. 15. 13:36
 9/32 A kérdező kommentje:
A páromat is szeretem. De én szeretem azt a sportot amit csinálok (lovazok egyébként), szenvedélyesen szeretném azt csinálni amiért tanulok, és azért dolgozom, hogy ne mádnak kelljen eltartani.
2017. júl. 15. 13:38
 10/32 anonim ***** válasza:

De ez idővel még rosszabb lesz, főleg ha gyerek születik.

A lovazást meg pláne nem adnám fel.

2017. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!