Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyszer megy a vezetés,...

Egyszer megy a vezetés, máskor pedig nem?

Figyelt kérdés

Tanulok vezetni, és 3 órám van hátra a vizsgáig. Sokáig nagyon döcögősen ment, nem mertem önállóan cselekedni adott helyzetben, mert sokat ordibál az oktató. Zavaró tényező még az is, hogy hangosan kell mondanom, mikor mit csinálok, vagy ő hamarabb leugat, hogy pl "Na, miért nem raktad még kettesbe?", mikor én még szerettem volna kicsit lassulni még a kanyar előtt, mert aztán meg rángat a kocsi. Sokszor nagyon türelmetlen, rajta hagyja a lábát a kuplungon és panaszkodik, hogy miért nem engedem fel, és első parkolásnál is magamnak kellett kitalálni, hogy akkor az most jó lett, vagy nem, miután ordítva megkérdezte, hogy "Szerinted ez így jó?", végül jó volt, de nagyon berágott rám. Szóval eléggé bizonytalan volt az egész.


Az utóbbi 4 órában viszont mintha valami kattant volna, és hirtelen olyan jól ment, hogy nem kellett beleszólnia, elmondása szerint kellően rugalmasan és ügyesen vezettem, ha tartom azt a szintet, simán megvan a vizsga. Én is úgy éreztem, hogy ráéreztem a dologra, kellő magabiztossággal kezeltem az autót, minden apró mozgást észrevettem, biztonságban éreztem magam.


Ma pedig újra a régi helyzet volt, teljesen be voltam lassulva az oktató szerint, de én is éreztem, hogy nem az igazi. Viszont akkor teljesen kétségbe estem, mikor az oktató beküldött egy kanyarba, miközben jöttek balról. Gyorsan be is fordultam, a balról jövő ember pedig mutogatott, hogy nem vagyok normális, az oktatóm pedig ki akart küldeni a kocsiból...


Nem tudom, hogy most miért nem ment megint, pedig nagyon igyekeztem, máskor pedig nem is görcsöltem azon, hogy menjen, csak jött magától... Már azon gondolkodtam, hogy ha következő pár órában is ilyen béna leszek, kivetetem magam vizsgáról, és várok az egésszel egy évet, vagy nem is tudom.

Ezzel csak én küszködök így? Az oktatóm túl türelmetlen? Ma sem várta meg, hogy magamtól csináljam, és állandóan b*sztatott.

Olyan rosszul érzem magam emiatt, félek az oktatómtól is. :(


17/L



2017. júl. 18. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes. A rutinnal ezeket a hullámvölgyeket le lehet lapítani.


Régóta vezetek és velem is előfordul néha-néha, hogy kívülről látva magam ledudálnám magam, holott nem vezetek rosszul.


27/F

2017. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak minimális rutint szerzel, aztán ha meglesz a jogsid, akkor majd gyakorlás során megtanulsz tényleg vezetni.


Mindenki hibázhat és lehet bizonytalan.

Az oktatód, enyhén szólva bunkó. Gondolom pasi.

Ne vedd fel, mert akkor hibát hibára fogsz halmozni, és saját magad igazolod.

Aztán majd jön az, hogy nem mersz gyakorolni.

Majd ha X idő múlva mégis autóba "kényszerülsz" és valami baki van, akkor jön a szőke nőzés és társai.


Már sok órával ezelőtt oktatót kellett volna váltanod.

A vezetés, a vezetés tanulása, jó és öröm és élmény, nem pedig stressz és idegeskedés.

2017. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most tettem le a forgalmit. Nekem is voltak hullámvölgyek. Legfőképp amikor nem pihentem ki magam. Próbálj meg te is mindig frissen és kipihenten menni.

Az oktatót le kellett volna cserélni ha félsz tőle. Én is egy bunkó nyomoréknál kezdtem aki csak kötekedett és üvöltözött. Rögtön csere volt. Nem azért fizetek kemény pénzeket hogy még felhúzzon.

Most már szerintem azt a 3 órát vezesd le. Pihend ki magad a vizsgára és adj bele mindent. Ha nem sikerül akkor válthatsz oktatót. Onnantól kezdve mindegy kinél veszed már a pótórákat.

Amúgy véletlen nem a spuri-sulinál csinálod a gyakorlatot? Engem ott kezeltek ilyen alpári módon. Azóta se bánom hogy eljöttem.

2017. júl. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem ott vezetek. Ahol én vagyok, az egész autósiskola 2 idős bácsiból áll, akihez mentem, még mem is annyira bunkó, mint a másik.

Akkor az is betehet, hogy tegnap pl 6-kor keltem, 7-kor indultunk vezetni, amikor meg jól ment, délután volt órám?

2017. júl. 19. 07:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a korai vezetés egyértelműen betenne. Szerintem nálad is közre játszhat.
2017. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4%
szerintem egy puncinak jogsit adni egyenlő az öngyilkosságal.
2017. júl. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Mert a hatos válaszoló nyilván az anyjából is kamionnal száguldott ki, és neki mindig minden első próbára hiba nélkül sikerült.

Ha így is van akkor is megnyugtatom hogy nem kap "minden punci" jogosítványt. Szakemberek vannak arra hogy kiszűrjék a vizsgán ki alkalmas és ki nem. Aki nem azt megbuktatják. Ha a 21. században élnél akkor feltűnt volna hogy már van rendszerünk a nem alkalmas emberek kiszűrésére.

2017. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ma vizsgáztam volna eredetileg, de át lett rakva másik napra még jóval korábban. Helyette ma is volt órám délután, és megint olyan jól ment, hogy az oktatóm azt mondta, hogy ha ma vizsgáztam volna, mehetnék csináltatni a jogsit.

Ellenben kedden reggel mentem vezetni és megint le voltam lassulva. :(

2017. júl. 20. 20:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma is jól ment.
2017. júl. 21. 20:45
 10/12 anonim ***** válasza:
Azóta mi a helyzet? Tudom rég volt, de hátha válaszolsz. Kíváncsi vagyok :)
2018. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!