Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért félnek a...

Az emberek miért félnek a holttesttől?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm kórházban volt és a mellette lévő ágyon meghalt egy idős ember. Letakarták lepedővel. Majd, amikor bementünk látogatni, a holttest még mindig ott volt letakarva, hiszen csak 10 perce vették észre, hogy elhunyt és még nem tudták egyből elszállítani, csak letakarni.


És akkor megkérdeztük tőle, hogy téged nem zavar, hogy melletted van letakarva egy holt-test? És ő mondta, hogy nem.


Illetve ha úszok egy sötét tóban, akkor este fele néha van olyan félelmem, hogy hozzáérek egy holttesthez. Akkor biztos, hogy nagyon megijednék.


De valójában miért? Egy holt-test már nem árthat. Valaki ezt meg tudja magyarázni?



2017. júl. 21. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, mert már nem olyan szokványos látvány egy halott, mint régebben, amikor a család aktívan részt vett a temetés folyamataiban.
2017. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg a fertőzésektől való ősi, ösztönös félelem az oka.
2017. júl. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Én max.a szagától félek xD Egy jó pár hetes vizihullának lehet ám szaga xD


Egy vizihullánál könnyű megállapítani,hogy hány napos.Szívd meg az orrát...ha takony jön belőle,akkor egy hetes,ha a szeme vagy az agyvelője...hááát,akkor több ! XDDDD

2017. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem láttam,nem tudom milyen,de ha eltorzul az arc,az ijesztő lehet.Én pl. nem tudom eldönteni hogy gyerekként láttam-e nagypapámat a ravatalózóban vagy sem,kb. 12 éves lehettem,de mindig előttem van az eltorzult arca,szerintem titokban megnézhettem,vagy nem tudom,nem hinném hogy kitaláltam magamnak azt az arckifejezést,és mindig ez jut eszembe ha rágondolok,nem szép látvány.Idegen,halállal átitatott.Szerintem jobb ha nem látjuk a halottakat,főleg ha rokon.Azért idegenkedünk ezektől,mert még mindig nem tudjuk mi van a halál után,és ezt életünkben soha nem is fogjuk megtudni.
2017. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ez olyasmi dolog, mint amit az előző válaszoló írt, főleg, ha a szeretteinkről van szó. A hullák olyanok, mintha alvó emberek lennének, de mégis kicsit mások, mert úgymond eltávozik belőlük a "lélek" (nem vallásos duma). Nyilván a mai világban már nem igazán lát hullát az ember, az "élő" arcokhoz vagyunk szokva (amiken látszanak az érzelmek stb).
2017. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi a válaszokat!


Nem lehet, hogy félünk, hogy a holttest megtámad? Pl, ha egy ilyen holttest lenne éjszaka a párnád mellett, az gondolom nem lenne túl jó..

2017. júl. 21. 22:18
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Manapság a halál olyan szinten tabuvá vált, hogy a legtöbb ember nem otthon hal meg, a gyerekek nem nézhetik meg a halott nagyit a koporsóban (régen eleve a házban volt felravatalozva, mindenki látta), gyakran egy sima felnőtt ember 30-40 évesen még nem látott holttestet. Persze hogy félnek. A halál = ismeretlen, az embert önnön halandóságára emlékezteti. Jómagam gyerekkoromban is láttam több holttetset, később voltam boncoláson is, illetve azonosításon, mondhatni tisztában vagyok vele hogy mik a hulla, mint olyan fizikai jellemzői de ha választhatnék, inkább nem szeretnék többet látni. Nem félelem ez, hiszen mint írtad, nem bánt,inkább valamiféle ösztönös irtózás. Boncoláskor ezt simán leküzdöttem, mert abban a helyzetben a test egy munkafelület, elvonatkoztattam tőle hogy valaha élő ember volt. De amikor halott családtaggal kellett egy házban aludni (gyerekkoromban nem vitték el azonnal), akkor bizony nem éreztem magam biztonságban. Pedig apám mondta is, hogy félni az élőktől kell mert ők bánthatnak, a holtak nem.
2017. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy nem félelem, hanem valami ösztönös dolog lehet az egész mögött. Ha egy holttest közelében vagyok, ami akár nagyobb állaté, akár emberé, nem félek, de nem érzem jól magam. Szokatlan, hogy már nem él. Nekem a próbababák is furcsák a kirakatban, hasonló oka lehet.
2017. júl. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szenes43 ***** válasza:

Múlt hónapban bent tartottak pár napig a kórházba. 6 ágyas szoba volt és abban idős emberek voltak engem is beleértve. Egyik este jó későig rendezgette egy idős ember szekrényét,környezetét az egyik rokona közben néha beszélt hozzá s bácsi válaszolt is. Közben én elaludtam s gondolom a többiek is. Egy idő múlva felébredtem talán arra hogy felkapcsolják a villanyt. Egy, gondolom doki meg egy nővér állt az ágyánál és az öreg úgy feküdt mint addig mindig,hanyatt csak csendbe volt. Megtapogatták majd felhúzták az arcára a lepedőt,az arca nem volt eltorzulva.

Újra elaludtunk s mire felkeltünk reggel az ágy üres volt és át volt húzva. Úgy tűnt hogy ez egy természetes folyamat. Végül is 10x összetákolnak de 11x-re én is meg te is ottmaradsz az ágyon.

2017. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!