Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is kidobjátok időnként az...

Ti is kidobjátok időnként az emlékeitek és a csecsebecséitek?

Figyelt kérdés
Én időnként "lomtalanítok" itthon. Kidobálom az egykor fontosnak hitt dolgokat, ajándékba kapott plüssöket, vázát, buddhát, bérmálási emléket, régóta nem hordott ruhát és hasonlókat. A könyveken kívül semmihez nem ragaszkodom. Van aki nem érti hogyan tudom megtenni, mert ő ragaszkodik a dolgaihoz és tele van a lakása kacatokkal.

2017. júl. 28. 18:11
 1/8 anonim válasza:
100%
Bar mindent megkaphatnek amit az embeek eldobnaK! Sokszor olyasmit hajitotok el ami cucc szuper :/
2017. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Apám gyűjtögető, semmit nem dob ki, tele van a lakás minden szarral. Dobozokba gyűjti a lomot, és azokat egymásra tornyozza, ezzel el van intézve nála. A szaros dobozaitól már lépni sem lehet. Ja, és neki minden "emlék". Minél régebbi, értéktelenebb, ocsmányabb, annál jobban "emlék".


Én nem tartok meg semmi ilyen hülye emléket, kidobok minden szirszart. Kivéve a régi plüsseimet, ahhoz nincs szívem.

Én a könyvek nagy részétől is megválok, elektronikus könyveket szoktam olvasni. Mivel nagyon sokat olvasok, közlekedés közben is, úgyis praktikusabb az e-könyv.


Most akarok majd saját lakást venni, abban minimál lesz majd a berendezés.

2017. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is a minimálban érzem a legjobban magam :) Ez nekem a megnyugtató. A zsúfoltság, kacatok nyomasztanak vagy nem is tudom mi az a rossz érzés.
2017. júl. 28. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Számomra is nyomasztó a sok tárgy, emlék, ezért én is kiselejteztem minden felesleges holmit, állandóan ügyelek rá, hogy ami nem kell attól megszabaduljak.

A sok tárgy feszültté, nyugtalanná tesz. Sajnos a családom máshogy vélekedik erről.

2017. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én hd kidobok valamit elég rosszul érzem magam utána egy ideig, mintha a lelkemből téptek volna ki egy darabot. néha már elegem van a sok kacatból (nincs olyab sok, max 3 cipősdoboznyi) de nincs szívem megválni tőlük.
2017. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"nincs olyab sok, max 3 cipősdoboznyi"


3 cipősdoboznyi kacat szerintem bárkinél bőségesen befér még a normál kategóriába. Az semmit nem vesz még el a hasznos élettérből, még a legkisebb lakásban sem.

2017. júl. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ki. Simán. Régen gyűjtöttem mindent. Belépő, vonatjegy, csokispapír...tehát minden apró hülyeséget, amihez valami is kötődött, de már egy ideje megváltozott a felfogásom. "Megértettem", hogy nem a tárgyaktól vannak emlékei az embereknek. Az emlék a tárgyak nélkül is megmarad.

Az apró csecsebecséket is simán kidobnám, csak nem illik, mert Azokat igazából nem is szerettem sosem, Csak mindig kaptam. Ezeket meg ugye nem merem kidobni, nehogy keresse az illető, aki adta. Viszont mikor megkapom, kirakom, majd kis idő elteltével diszkréten süllyesztem a szekrény mélyére az ezeknek fenntartott dobozba.

Utálom a porfogókat. Nem is tetszik ha mindenféle aprósággal teli van egy polc, másrészt utálok takarítani, tehát próbálom csökkenteni a takarítandó felületeket, dolgokat.

Ruhákat is egész könnyen kidobom már. Mióta nem vettem fel? Ha kellően nagy szám a válasz, akkor repül.

2017. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lassan fél éve alakítottam át az életem és minden régi ruhát, kacatot, szirszart, ahogy előttem is fogalmaztak kidobtam. Sokkal jobban érzem magam így a lakásban. Igyekszem kevesebb ruhát, élelmiszert is venni. Sokszor megkérdezem magamtól mielőtt beleraknám a kosaramba a dolgokat, hogy erre most tényleg szükségem van? Tudok szigorú lenni magammal és sokszor az üzletben maradnak az áruk. Amúgy már annyira minimalista lettem, hogy szinte hobbim lett az, hogy keresem, mit tudnék kidobni. :D
2017. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!