Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon miért vannak ilyen sokan a rock/metál zenék ellen?

Figyelt kérdés

Nem értem miért nézik le őket? Lehet én mozgok rossz körökben, de ebből a körből nem tudok kilépni, mert a saját családomról van szó. Olyan rossz érzés, hogy nem öltözködhetek úgy, ahogy akarok. Múltkor láttam egy polót, rajta a kedvenc bandámmal és anyám azt mondta, hogy úgy néznék ki benne mint egy leszbikus csitri.

Miért van az, hogy a szórakozóhelyeken is csak ezt a béna múlatós és rap zenéket nyomatják? Ezen a két műfajon kívűl más zene már nem is létezik M.o-n?



2017. júl. 28. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Szórakozóhelyeken mulatós?
2017. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
A Dubstep mindent ver. Az legalább igényes.
2017. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Na jó, ez a "szórakozóhely" egy kicsit tág fogalom. Leszűkíteném a bálokra inkább.
2017. júl. 28. 20:30
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
mert rock zenéért koncertekre jár az ember, nem bálakra...
2017. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Vannak olyan helyek ahol rock zene szól és rockzene kedvelők vannak. Keress ilyet. A diszkót nem tudod megváltoztatni, hogy rockzenét nyomjanak. A bálokat sem.
2017. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

tojd le magasról őket. amúgy én nem tapasztalom ezt a "kirekesztést". csak azt sajnálom, hogy rádiókban nem szól ilyen zene.

Szórakozó hely meg számodra csak barátok általi házibuli, vagy koncert.

2017. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy vannak koncertek, de azok a koncertek tőlem naagyon messze vannak. Egy istenháta mögötti lepukkadt kis faluban vagyok ahonnan a legközelebbi nagyváros Miskolc. Miskolcon még nem hallottam olyan helyről ahol rock zenéket adnának. Csak diszkóról hallottam és a környező falusi/kisvárosi bálokról..De nem baj, nem is akarok nagyon belemenni ebbe a témába egyszer úgyis itt fogom hagyni borsod megyét. Itt falun konkrétan semmi sincs, mintha megállt volna az idő. Még korombeli fiatalokat se látni az utcán, csak öregasszonyokat akik ott ülnek és pusmognak a hátad mögött. Utálom ezt a helyet és az itt élő embereket is. Amikor egyszer sikerült Magyarország nyugati részére eljutnom egy kirándulás erejéig, megdöbbentem mekkora változás fogadott. Annyira másak voltak ott az emberek, mintha az ország ketté lenne vágva Pest megyétől. A keleti régió az valami förtelem.

Bár most jöttem rá hogy egy elég hülye kérdést tettem fel. Budapesten biztos sokkal toleránsabbak az emberek mint itt ahol én élek. Ahol én élek azt mondják hogy a rock zene b*zis.

2017. júl. 28. 21:45
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Megértem. Én mindig Győrben laktam egyszer voltam kirándulni az ország keleti részében és eléggé meglepődtem, alig vártam, hogy menjünk már haza. De gondolom pár év és leszel annyi idős hogy felköltözz Bp-re, ott meg lesz minden.
2017. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#6

Igen. Ezt a rádiós dolgot én is megszerettem volna említeni. Elég érdekes, Amerikában tudom, hogy szoktak a rádióban rock/metál zenéket adni. Gondolom más nyugati országokban is. Valamiért itt Magyarországon csak pop zenék vannak, mulatós zenék és persze rap zenék. Ja, és még a legfontosabbat kihagytam despacitóóóóó.

Tudom, hogy nem kéne foglalkoznom mások véleményével, de annyira utálom ezeket a nagypofájú IQ betyárokat. Veszekedésben nem vagyok nagy ász csak vitatkozásban, de ezek az emberek nem tudnak vitatkozni..így én maradok alul.

2017. júl. 28. 21:59
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

"szórakozóhelyeken is csak ezt a béna múlatós és rap zenéket nyomatják"


tényleg rossz helyeken mozogsz, évek óta nem találkoztam ilyen szórakozóhellyel ahol ilyen zenét tolnak, max csak falunapokon ha éppen arra járok.

rock zene egyébként kihalóban van, ha tetszik ha nem ez van.

jöhet a lepontozás, attól még igazam van.

az pedig hogy miért vannak ellene, egyszerű.

anno a rendszerváltás után elkezdett beáramlani a nyugati (pl USA) rock zenei stílus, persze volt sok magyar előadó is, nagy nevek akik próbálták copyzni a nyugati eladókat.

ezzel párhuzamosan elkezdett kialakulni egy erősen társadalom ellenes réteg, akik a rock stílust képviselték.

lázadó antiszociális viselkedés, megbotránkoztató magatartás, és még sorolhatnám.

mind ez a rock zenével jött, tehát nem volt nehéz párhuzamot vonni rock stílus=proli viselkedés.

sajnos a saját tapasztalatom is azt mutatta a hosszú évek során, hogy az igazi elszánt rockerek az igénytelen, és közösségben vállalhatatlan stílust képviselik.

fekete bakancsban és szakadt öltözékben kannás bort kortyoló talaj részeg fiatal lányokat látni a rock fesztiválokon, közönséges már-már útszélihez hasonló nyelvhasználattal.

konkrétan bottal nem piszkálnám meg őket, már csak a szag miatt amit maguk után húznak.

természetesen tisztelet a kivételnek, de ez a sztereotípia nem véletlen alakult ki, hozzátenném nem csak bennem hanem több százezer másik emberben is itt nálunk.

biztos van ellenpélda is, szóval megértem ha most néhányan háborogni fognak.

2017. júl. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!