Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az akasztást...

Miért van az hogy az akasztást vállasszuk a legnagyobb arányban öngyilkossági módszernek? Miért nem a vonat fekve a sineken nyakkal várva a vonat kereket vagy fejjel a vonatnak futva?

Figyelt kérdés
Sokkal gyorsabb nem? és ha részegen csukott szemmel csináljuk nem is félelmetes.
2017. júl. 29. 10:22
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

[link]


Struktúra


Nemek, életkor és családi állapot szerint


Az öngyilkosok körülbelül 70%-a férfi. Jellemző, hogy számuk az évek szerint nagyobb kilengéseket mutat, mint a nőké, továbbá a nők esetében lassabb, de stabilabb csökkenés figyelhető meg, így 1994-re mindössze 24,8% volt a nők aránya. Egy hipotézis szerint a férfiak tette inkább magyarázható külső, aktuális változásokkal, a nőké pedig mélyebb, kulturális vagy tradicionális értékek alakulásával.


14 éves kor alatt 1:100 000 a befejezett öngyilkosságok aránya, míg 14-19 éves kor között 10:100 000 az arány, az öngyilkosság miatt bekövetkező halálozás a korosztály esetében a második-harmadik halálok hazánkban. A fiúk ebben az életkorban négyszer gyakrabban követnek el öngyilkosságot, mint ellenkező nemű társaik, azonban a lányok esetében több a szuicid kísérlet. A család és a kortárscsoport öngyilkosságot, mint megoldási módot elfogadó jelenléte mellett a média szerepe is jelentős a serdülőkori szuicidiumok bekövetkezésében, a favorizált „sztárok” mintanyújtó hatása az elkövetés módszerét is befolyásolja. Serdülőkorban előfordulnak csoportos, kiterjesztett öngyilkosságok is, melyek valamely deviáns szubkultúrához kapcsolódva rituális jellegűek is lehetnek, általában valamilyen pszichopatológiai kórkép áll a hátterükben.


Az életkor előrehaladtával növekszik az öngyilkosság gyakorisága. A férfiaknál 45-54 éves és 65 év feletti korcsoportban, míg a nőknél elsősorban 65 év felett figyelhető meg.


Nemtől függetlenül a házasok követnek el legritkábban öngyilkosságot, és az özvegyek illetve az elváltak a leggyakrabban. Ezek a különbségek markánsabbak a férfiaknál.


Módszer szerint


Hazai sajátosság az önakasztás gyakorisága, jóllehet a férfiaknál ennél is többen választják a mérgezést. Az 1995-ös Demográfiai Évkönyv adatai szerint hazánkban az elkövetők 62,3%-a önakasztás, 20,9%-a mérgezés, 6,3%-a magasból leugrás, 2,6%-a lőfegyver vagy robbanás, 2,3%-a vízbefulladás, 1,9% vágóeszköz, 1,2% áramütés miatt vesztette életét.

2017. júl. 29. 10:24
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Igen, és mit is szetetnél megtudni?
2017. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Miért tartaná fel az ember szegény utasokat, akiknek ezután minimum 30 percet kell a színhelyen tartózkodni?
2017. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%

Én sem értettem soha az akasztást pedig több embert is ismertem aki így végzett magával de hát ez borzalmas kínlódás,de sajnos ezt soha nem tudjuk mwg hogy miért az volt a választásuk.

Mostanában egyre többet hallok arról hogy fagyállót isznak nem tudom az is milyen lehet. Sok módszer van de én is inkább a vonat alá feküdnék részegen az tűnik a legfájdalom mentesebbnek.

Én speciel leugrani se mernék sehonnan.

Engem inkább olyan sztorik érdkelnének akik megpróbálkoztak de nem sikerült nekik hogy milyen érzés volt miért azt választották.

2017. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Abból indulnék ki, hogy akármilyen időszak előzi meg az öngyilkosságot, maga a tett mindenképp hirtelen elhatározásból jön, amihez nem mindig adottak a lehetőségek. Nem mindenhol van a közelben egy magas épület amire fel is lehet mászni, vagy valamilyen tuti biztos méreg, amitől nincsenek órákig tartó fájdalmai és kínszenvedései az embernek. Akármennyire is szeretné, van aki képtelenek mondjuk megvágni magát mert a test ösztönös védelme még mindig erősebb. Azt hiszem az öngyilkosok nagyobb része, akik nem figyelemfelkeltésből teszik amit, nem akarják, hogy miattuk másnak is baja essen, így nem fognak sínre feküdni vagy autó elé rohangálni. Szerintem az akasztás sem lehet valami egyszerű, de egy kötelet, meg egy faágat vagy kampót mindig lehet találni, meg valamit amire ráállhatnak. Aztán már elvileg ha akarná sem gondolhatja meg magát az ember és jó esetben percek alatt vége van. Hogy akkor egy perc milyen hosszú lehet abba valószínűleg nem gondolnak bele, különben nem csinálnák ezt. Arra tippelnék, hogy azokban az országokban ahol nem annyira szigorúak a fegyverviselés feltételei sokkal inkább a fejbelövést választják az emberek.
2017. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb szemétség, ha valaki meg akar halni, és tönkre teszi egy másik ember életét is.

Mint pl. nemrég történt. Fickó meg akart halni, ezért belement a szembe jövő autóba. De úgy, hogy a másiknak esélye sem volt megmenekülni. Ő is meghalt. Miért kellett egy ártatlan, ismeretlent is magával rántania?

Én évek óta gondolkodom az öngyilkosságon, de olyan módszert nem választanék, amivel valaki életét tönkre teszem. Mit érezhet az a mozdonyvezető, akivel elütteti magát valaki? Lehet, egy életre tönkre vágja lelkileg, mentálisan.

2017. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
azért mert az akasztás tiszta és gyors ha jól csinálják és még mások idejét sem pazarlod vele
2017. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem a vonat fekve a sineken nyakkal várva a vonat kereket vagy fejjel a vonatnak futva?"


Mert előjönne a túlélési ösztön, az öngyilkosjelölt felkelne a sínről, az pedig nevetséges lenne, a vonat összes utasa rajta röhögne. A kötél nagyon barátságosnak tűnik, amikor pedig már lógsz nem tudsz mit csinálni. Ha meggondolod magad, legalább nem röhög ki senki.

2017. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Mert nem elég, hogy munkát csinálsz azoknak, akik kiskanállal fogják összeszedni a pépes darabjaidat, 2-3 órát megvárakoztatod az embereket a vonaton, ráadásul én kisgyerekként eléggé kikészülnék, és nem venném be, hogy "csak" egy tehéncsordába gázoltunk bele.

Apukám vasúton dolgozik. Baromi nehéz napjai azok, amikor gázolás van, rengeteg plusz munkával jár.

Miért nem tudnak az emberek csöndesen meghalni (vagy inkább megpróbálni megoldást keresni)?

Ennyi erővel vegyenek be néhány gyógyszert.

Ezek a hülye kérdések...

2017. júl. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném,hogy a vonatos megoldás jobb lenne.

Mióta láttam a Motelben azt a jelenetet,amikor az ázsiai lány a vonat elég ugrott,eléggé elborzadtam.

2017. júl. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!