Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyák! Meddig fogadható el,...

Anyák! Meddig fogadható el, hogy a gyerek még otthon lakik? Mettől gáz?

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy mikor mondanátok azt a gyereketeknek, hogy már ideje saját lábra állni, és külön költözni? És Hány éves kor után ciki a gyereknek ha még mindig otthon lakik?

2017. aug. 6. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Mi van ha 35 évesen is a szüleimmel élek és fizetek a ház költségeibe és a kajámba? Nincs feleségem se senkin? Szeretem a szüleim jól kijövünk. Gáz?
2017. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én nem tudom? Édesanyák véleményére vagyok kíváncsi, hogy ők meddig fogadják el! Én nem mondtam ,hogy gáz, csak kérdezem ,hogy más szülő hogy van ezzel? Engem már 20. születésnapomon azzal köszöntöttek, hogy kidobtak otthonról, pedig tanultam még, és dolgozni csak diák munkásként tudtam... Ezért kérdeztem, mert az én szüleim már 20 évesnél úgy gondolják, hogy ne lakjon a szüleinél, és arra vagyok kíváncsi ,hogy más hogy van ezzel. Senkit nem szóltam le ezzel, csak egy kérdést tettem fel.
2017. aug. 6. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Én amikor férjhezmentem is otthon maradtunk,amiben ők is támogattak-mert épitkeztünk es ezzel próbáltak segiteni.soha nem.volt konfliktus jol kijöttünk.

Nekem két lányom van,de nem raknám ki soha.illetve akkor hoznám szóba ha mar egy ideje stabil állása van és tudnám hogy fenn tud tartani egy lakást/albérletet.


Soha nem kérdeztél rá mi volt az oka hogy "kiraktak"?

2017. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most nem leszek népszerű, de engem időnként még az is zavar egy kicsit, hogy a 25 éves gyerekem legalább egy hétvégét, plusz rendszeresen 4-5 napot és az összes szabadságát itthon tölti (olyan munkarendje van, hogy havonta legalább egyszer van egyben 4-5 szabadnapja.) Más városban dolgozik és lakik, önfenntartó, jól keres, amúgy teljesen jó a kapcsolatunk, csak az az érzésem, hogy nem szakadt el a köldökzsinór, és ezt nem érzem egészségesnek. Többször mondtam már neki, hogy menjen el szórakozni a szabadnapjain az ottani ismerősökkel, munkatársakkal, vagy utazzon egy kicsit önállóan (mi szoktunk együtt, családilag), segítek megszervezni, adok hozzá tanácsokat, pénzt is, ha kell, de nem. Tudom, hogy spórol erre-arra, de azért egy fiatalnak élni is kell, szívesen támogatnám is ebben. Azt gondolom, hogy legkésőbb 24-25 évesen mindenkinek az a jobb, ha a gyerek önálló háztartást vezet, függetlenedik a szülőktől. Én nem bírtam volna otthon lakni ennyi idősen, annak ellenére, hogy nekem is nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, nekem fontos a teljes függetlenség, még a buktatóival együtt is.
2017. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

# 4


Teljesen igazad van, tapasztalatból írom én is.

Tesóm harmincas és otthon lakik, ami nekem nem lenne baj. Viszont ő aztán tényleg nagy gyerekként volt kezelve, próbálták anyámék egy idő után motiválni, hogy na tessék lábra állni, de akkor már késő volt. Kb. abból áll az élete, hogy anyámtól kér pénzt, picsog, ha nem olyan étel van, amilyet szeretne, semmilyen házimunkát nem végez. És ez egy harmincas "férfi". Szüleim már belátták, hogy elcseszték, de késő, kb. ötven évesen is otthon fog ülni és duzzog, ha nem a megfelelő ételt kapja.

De van ismerősi körben is ilyen, 34 éves nő, és olyan, mint óriási gyerek, úgy is öltözik.

Ezzel a szülők a saját gyereküket teszik tönkre, mert ha meghalnak mi lesz???

2017. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi lesz? Mi lesz? Az örökség mindig visszahúz!
2017. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hiába örökölnek mondjuk egy házat vagy lakást, ha 2-3 részre kell elosztani, ha többen vannak testvérek, attól még nem lesz hol laknia és senki nem fogja megfőzni neki az ételt és nem fogják ellátni...

én speciál semmit sem érnék el az örökséggel, mert anyám után legfeljebb annyit örökölnék, hogy telik belőle a temetésre a többi adósság. eladom a lakást rendezem az adósságot és semmi nem marad.

2017. aug. 7. 12:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szakma meg szerzése után 22 évesen munkám meg lett rá első fizetés után " fima itt az ideje saját lábra állni munka jo fizetéssel van tessék saját két lábon élni " igaz annyiban könnyű volt , hogy tesóm a nagyszüleink kis kertes házáról le mondott a részemre mivel neki már van családja és nem tudna mit kezdeni ezzel a házzal így volt egy indulo pont ahol tudtam kezdeni azóta a házat fel újjitottam , 30éves trabit le cseréltem és megy az élet . 26/F
2017. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!