Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez mind az én hibám?

Szerintetek ez mind az én hibám?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú leszek, de rövidebben nem lehet elmondani ezt a storit, vagy inkább storikat.


Amikor 5 éves voltam, elköltöztünk. A szomszédben volt egy velem egyidős lány, akivel összebarátkoztunk, majd legjobb barátok lettünk. Legyen a neve X. X szülei elváltak és mikor negyedikbe mentünk, elköltözött az anyjával, az anyja pasiához 200 kilóméterre tőlünk. Az apja ugye itt maradt, úgyhogy X minden 2. héten hazajött. Mi is minden 2. héten találkoztunk, és továbbra is legjobb barátok maradtunk.

Aztán ötödikbe jött egy lány, akivel nagyon jó barátok lettünk. Legyen a neve G. G-nek én lettem a legjobb barátja, nekem pedig a második legjobb barátom lett, mert ugye a legjobb barátom X volt, de ez nem légyeg. G-vel 7. végéig jóban voltunk, aztán hirtelen elromlott minden. Neki pasija lett, méghozzá az, akit mindketten utáltunk. Vagyis én azt hittem. Először az kezdett el idegesíteni, hogy azt mondta, hogy utálja, amikor már hónapok óta beszélgettek, és utólag azt mondta, hogy mindig is tetszett neki. De nembaj, nem érdekelt. Továbbá is utáltam a gyereket, de örültem, hogy boldog. Aztán egyre jobban kezdett elhanyagolni, ami persze oké volt, mert mégiscsak barátja volt és nem választhatott. Egy nap nála aludtam és az én telefonomról belépett a facebookjába és utána nem lépett ki. Amikor hazamentem, akkor láttam, hogy nem az én facebookom van megnyitva. Tudom, ki kellett volna lépnem, de a kíváncsiságom nagyobb volt. Megnéztem azt, amit a fiúval üzengetett messengeren és akkor láttam, hogy kibeszéltek. Tudom, hogy ez az én hibám, hiszen nem lett volna szabad, de akkor hirtelen nagyon mérges lettem rá. Sőt, még hazugságokat is írt rólam. Nekem nem kellett több belőle, nem volt többé a barátom. Persze nem mondtam el neki, hogy miért haragszok rá. Továbbra is beszélgettünk, de kezdtük egymást elhanyagolni. Már nem voltunk olyan jóban, mint előtte. Ő azt hitte, hogy a fiú miatt nem beszélek vele, és nem is akartam elmondani az igazat. 8. elején a fiú szakított vele, és más osztálytársunkkal kezdett el járni. Ekkor már mindenki utált engem az osztályból. Kínszenvedés volt ez az egy év, hiszen beszéltek velem, meg bennt voltam a társaságban, mégis kívülálló voltam. Az összes barátomat elvesztettem. Nem maradt senkim.

X-el is elromlott a kapcsolatom. Én mindig írtam neki, hogy mikor találkozunk már, ő mindig azt mondta, hogy a hétvégén, és aztán kiderült, hogy más programja van. Ő soha nem érdeklődött felém. A szüleim, sőt az ő szülei is engem hibáztattak. X azt mondta mindenkinek, hogy én nem írok neki vissza soha. Abban az időszakban nagyon sokat sírtam. Senkire sem támaszkodhattam.

A srác, aki rettentően tetszett már évek óta, hirtelen érdeklődést mutatott felém, és képzeljétek, mi történt.... G rámászott. Nem jártak, de G ölelgette, folyamatosan hozzábújt, és ha a srác velem kezdett el beszélgetni, akkor G azonnal elterelte a figyelmét, sőt más lányokkal akarta összehozni. Ez elég is volt arra, hogy a srác járni kezdett egy lánnyal.

Nyolcadik végén egyetlen barátom volt, és csak rá támaszkodhattam, de ekkor megrengett mindenkiben a bizalmam és még neki sem mondtam el mindent. Nem bíztam a szüleimben se. Senkim sem volt. Minden érzést magamba folytottam. Még a tanáraim is utáltak. Az edzésen, ahova járok, azt mondták rám, hogy meghíztam, amikor teljesen normális testsúlyom volt, és meg voltam elégedve a kinézetemmel. Aztán amikor anyám is azt mondta, hogy felszedtem pár kilót, eltűnt minden önbizalmam. Egyszer-kétszer meghánytattam magam, nem volt kedvem enni, undorodtam minden ételtől.

Most elkezdtem fogyni, folyton gyenge vagyok és álmos. Továbbra sem bízok senkiben és még mindig csak az az egy barátom van, akivel egyre kevesebbet beszélünk. Most megyek 9.-be, de nagyon félek, hogy itt sem lesznek barátaim.


Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez mind az én hibám?


Légyszi őszintén válaszoljatok.


2017. aug. 6. 14:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy 15 éves vagyok, 162 cm és még mielőtt fogyni kezdtem volna, 55 kg voltam, most 53 kg vagyok.
2017. aug. 6. 14:45
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túldrámazod szerintem, tinilányoknál szokás, majd elmúlik. G-t, X-t hagyd a fenébe. Ha picit híztál is figyelj az étkezesedre meg sportolj többet, menj el futni, biciklizni vagy amit szeretnél. Nem kell undorodni az ételtől, hánytatni meg főleg nem kell magad. A tanárok nem szoktak csak úgy utálni, vagy te csináltál valamit amivel kiérdemelted vagy csak bemesélted magadnak. Aki maradt barátod azzal próbálj programokat szervezni, kicsit szorosabb kapcsolatot kialakítani vele. G mehet a kukába, X meg ha úgyis messze él felesleges erőlködni. A szüleiddel is próbálj kialakítani egy jobb kapcsolatot. Sokat tudnak segíteni, főleg anyukád, ha tudsz vele őszintén beszélni. Új suli -> tiszta lap. Vágódj be a tanároknál, próbálj jóban lenni az osztálytársakkal. Ha egyedül nem megy szakember, iskola pszichológus tud segíteni hogyan illeszkedj be és alakíts ki jobb kapcsolatot a szüleiddel.
2017. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Igen, futni is járok, meg táncolok, tornászok. Nem tudok nem undorodni a kajától, sajnos minden önbizalmam elment. A baj az, hogy nem nagyon tudok őszinte lenni. Túl sok emberben csalódtam az életemben, ez által nem bízok senkiben és teljesen őszintének is nehéz lennem. Persze új környezet, tiszta lap, de annyira félek. És még ott van a tanulás is. Rengeteget kell majd tanulnom ès nem nagyon lesz időm arra, hogy a leendő barátaimmal találkozzak, így is elég messze lakok a sulitól. Plusz még ott az edzés, a különórák, meg a saját bajaim. Félek, hogy teljesen összeesek és ezek miatt nem lesznek barátaim. Tudom, kicsit rágörcsöltem :) :(
2017. aug. 6. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:

Idővel derül csak ki sajnos, hogy kik a barátaid.

Ahogy ezt olvastam, vhol mélyen nekem is rosszul esett. X-et hagyd, meg G-t is. Akik ilyeneket tesznek, azok SOHA nem voltak barátok. Ez nem a te hibád, hogy ilyen sok, hogy is mondjam, álszent emberrel vagy körülvéve. A súlyoddal se volt semmi baj. Egyszerűen sajnállak. :(

Figyelj. Csináld azt, amit szeretsz, tereld el a figyelmedet erről (vagy csak próbáld meg, mert tudom, nehéz). Próbálj enni. És nem másoknak, hanem MAGADNAK kell megfelelned, tehát az ilyen fajta kritikákkal ne foglalkozz (tudom, rosszul esik, de ha ebben a világban érvényesülni szeretnél, az utálatoskodó szavakra nem szabad tenned). Az új suli, új környezet jól fog jönni, hidd el. De én a helyedben pszichológushoz fordulnék, mert ez már azért kicsit súlyosabb eset. Merj egy kicsi önbizalmat sulikezdésig, erősödj fel picit. Anyuddal próbálj meg őszintén beszélgetni, meg fog érteni, az biztos. A suliban lehet eleinte nehéz lesz, de idővel pár barátod lesz. Csak egy picit nyitottabb kell legyél, mert csak így sikerülhet. Nézz pozitívan az új felé.

2017. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól esett amit írtál. Megpróbálok barátokat szerezni és akkor talán visszajön az étvágyam. Köszi mégegyszer :)
2017. aug. 6. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Na örülök neki. :)

Peace & love :D

2017. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!