Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc évszakotok? Egyetértetek ezzel?

Figyelt kérdés

Ezt egy nem régi kérdéshez írtam válasznak:


"Az emberi fajnak a természetes közege a nyár, a tél nem természetes nekünk, nem vagyunk jegesmedvék vagy pingvinek. Ezért van az, hogy az emberek 99%-ának ösztönösen "jobb a kedve" a nyári időszakban. Gyerekként nekem is magasan a nyár volt a kedvenc évszakom.


Viszont felnőttként ezen az "ösztönön" kívül minden más a tél mellett szól. Például szerintem télen jobb a közbiztonság, mert a rossz idő megszűri az embereket. A mindenféle gettótöltelékek inkább a "bázisukon" maradnak, mert nincs olyan jó idő. Nyáron sokkal nagyobb a mozgásterük, sokkal többet bandáznak a szabadban, és a kevésbé gettós területekre is gyakrabban kimerészkednek.

A másik, hogy télen sokkal kiszámíthatóbb az időjárás. Csak fel kell öltözni és kész. Ráadásul mostanában enyhe tél jellemző Magyarországra. Jó, a legutolsó pont kivétel, de az nem számít. Majd ha zsinórban 3 tél ilyen lesz, akkor beszélhetünk majd valamiféle tendenciáról. Szóval az az állandó 0 fok körüli hőmérséklet szerintem pont kellemes, ami általában egy enyhébb (manapság átlagos) télen van.


Ezzel szemben nyáron nem nagyon lehet időjárás szempontjából előre tervezni. Én már nagyon unom, hogy napsütés van, és szó szerint fél perc múlva a semmiből jön egy zápor vagy egy vihar. Akkor már inkább legyen mindig egy enyhe télies idő, amikor mindig nagyjából be tudod lőni hogy milyen időre számíts. De ez a kiszámíthatatlanság szerintem idegesítő. Nyáron úgy változik a hőmérséklet, mint a jojóeffektusban szenvedőnek a súlya. Lehet hülyének nézni, de nyáron én még plusz 50 fokban is tartok magamnál egy pulcsit, mert sose lehet tudni."


Szóval most már nagyjából egálban van nálam a két évszak, de ha csak az észérveket nézem, akkor a telet "jobban szeretem".



2017. aug. 6. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kora nyár, kései tavasz párti vagyok.
2017. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon muszáj választanom, akkor a tavasz és az ősz, mert ez a két évszak az, amikor kellemesen átlagos az időjárás. Nincsen se túl meleg, se túl hideg.

De egyébként minden évszaknak megvan a maga gyönyöre. Tavasszal imádom a felmelegedést a hosszú tél után mindig jól esik kilábalni abból az enyhe depresszióból, amibe már februárban általában belekerülök a folyamatos hideg, rossz idő miatt.

A nyarat szerintem nem kell különösebben indokolnom. Ilyenkor jön a fesztiválszezon, a jó kis esti bulik, kirándulások, és a szabadban tartott sörözgetések/borozgatások a barátaimmal.

Ősszel van a szülinapom és októberben a halloweeni időszak is, amit imádok. Na, meg ilyenkor gyönyörű színekbe szokott burkolózni a természet, plusz a lehűlés is jól esik a nagy nyári meleg után.

A télben pedig igazából csak a decembert szeretem, mert az tartalmazza az adventi időszakot és utána az éves szilveszteri banzájt. Számomra van egy különleges hangulata ennek a hónapnak, de persze csak akkor az igazi, ha sok hó is társul mellé :)

2017. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Télen a napfényhiány zavar. A tavaszt és az őszt kedvelem.
2017. aug. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a nyarat.
2017. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Bihar Valatonon ***** válasza:
57%

Az Ősz! A színek a fények a hangulata az érzések amiket átad a nyugalma....

legkevésbé viszont a tavaszt szeretem...

2017. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes, de ha választanom kell, akkor a tavasz :) De csak amikor már jó az idő.
2017. aug. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát, én egyszerűen utálom a nyarat. Dög meleg van, az elmúlt pár napban majdnem felforrt az agyam, mert 42°C volt a városban (legalábbis a hőmérő szerint). Egész nyáron fáj a fejem, utálom, mikor ennyit süt a nap, ellustulok, és én ilyenkor szoktam "depresszióba" zuhanni. Valahogy nem hat rám üdítően a nyár.

A telet sem komolyabban kedvelem, főleg a decembert. Túl nagy a hajtás, rengeteg család költségekbe veri magát (például az ajándékozás miatt), a szeret ünnepét meg egyenesen gyűlölöm, álszent képmutatás az egész. Jön szilveszter, aztán újév és ennyi. Január-február meg elmegy.

Tavaszt sem kedvelem túlzottan, de nem is utálom. Egyszerűen idegesítenek az előbújó pókok, rovarok (legfőképpen a darazsak és méhek), valamint, mivel erős pók-és rovarfóbiám van, eléggé félek is tőlük (bár nyáron több van belőlük).

Az őszt viszont nagyon szeretem. :) Hangulatos, esős és kellemesen hűvös. Még nem kell nagyon felöltözni, de nem is akarnám élve megnyúzni magam a nagy hőségben. Bár a suliért nem rajongok túlzottan (sőt, ha tehetném, be se járnék, de muszáj), de szeptember első hetében még az a vesztőhely sem olyan vészes. :)

2017. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
a nyár mert akkor nincs suli a többit utálom mint a szart szerintem mind fos kivétel a NYÁR!Aki meg nem szereti a nyarat annak valószínűleg nincs pénze lehűteni magát pl:strand ventilátor. de nekünk rengeteg a pénzünk és 100 ventilátort is vehetnénk ha akarnánk :DD.meg minden évben 3-szor Horvátországba megyünk í3 (természetesen nyáron) meg minden fesztiválon ottvagyunk a sziget fesztiválom a balatonboglári BB fesztiválon stb...
2017. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben ilyen formán több téves állítás is szerepel.

Az igaz, hogy az első emberek Afrika szívében alakultak ki, és nyilván elsődlegesen az ottani körülményekhez szabottan alakult ki a szervezetünk, mégsem lehet ebből azt a következtetést levonni, hogy a nyár a természetes közegünk.

Egyrészt ha nyár, akkor inkább az afrikai nyárból kéne kiindulni, és nem az itteniből. Az, hogy alkalmazkodott hozzá a szervezet, még nem jelenti, hogy az a lehető legideálisabb környezet. (Ahol kialakult az emberiség, ott mindennapos volt a 30+ fokos fülledt meleg. Mégse tartják ezt sokan kellemesnek.)

Másrész azóta már az emberiség túlesett némi aprócska evolúciós, valamint jókora társadalmi és technikai fejlődésen. Az Afrikából elvándorolt emberek fizikailag is megváltoztak, valamint megtanultak alkalmazkodni az időjáráshoz. Eredetileg szó sem volt ruhákról, ma viszont nem aratna osztatlan sikert, ha a melegre hivatkozva valaki egy szál himbilimbivel lépne ki az urcára.

Az, hogy télen kiszámíthatóbb az időjárás szintén nem igaz. Nem mindegy, hogy -20 fokra, vagy +2-re öltözködsz, és emellett télen is találkozhatsz a legváltozatosabb csapadékformákkal. Oké, zivatarok csak hidegfrontból alakulhatnak ki, de a ködszitálástól kezdve az ónos esőn át a hóviharig minden van télen, ráadásul a reggeli hőmérsékleti minimumot sokkal nehezebb előrejelezni, mint nyáron.


Összességében pedig: ez inkább pszichológiai, mintsem biológiai kérdés. Az ember azt szereti, amihez pozitívabb élményei fűződnek. A telet azért utálják sokan, mert sok macerával jár. Tüzelőt kell rendelni, esetleg még fát is kell vágni, naponta be kell fűteni, kabátot kell venni, minden csupa latyak, és a fő szabadság-szezon sem télen van, hanem nyáron.

2017. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

#8-as válaszoló, hidd el, nekünk is van mit a tejbe aprítani, nem erről van szó :D Egyszerűen gyűlölöm a nyarat, főleg a mindenféle bogár, pók és egyéb miatt, egyedül a szülinapom és a nyári szünet benne a pozitívum.

Ha van 100 ventilátorra pénze a szüleidnek, vehetnének neked egy helyesírási szótárt is. ;)

2017. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!