Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amit...

Miért van az, hogy amit nagyon-nagyon szeretnék, az soha nem jön össze?

Figyelt kérdés
Az élet területén bármire értem. Legyen szó párkapcsolat, munka, közös program barátokkal stb. Van munkám, de nem az amit szeretnék. Párkapcsolataim is lehetnének, de sose azzal, akiért oda vagyok. Talán túlságosan akarom, azért nem jön össze? L/24

2017. aug. 8. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezzel az emberek 80%-a így van. Nem szabad görcsösen akarni a dolgokat, mert akkor sírás lesz a vége. Alakítsd át a gondolkodásodat, és annak örülj ami van, ne azon szomorkodj, ami nincs. Pl. Nem azt a filmet adták a moziban, amire elmentél, de milyen jó már, hogy láttad azt a másikat, és még sétáltál is előtte. Így kell felfogni.
2017. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A harmadik szem ***** válasza:
100%

Azért van, mert ez az ember esszenciája. Senki sem szeretne valamit, amije már van, vagy könnyen meg tudja szerezni, hidd el. Persze, így néha elég kényelmetlenül tudja magáz érezni az ember, cserébe pont emiatt jutott el idáig.

Ez természetes, jól csinálod, így tovább!

2017. aug. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert az élet azt a leckét rakta elénk, hogy meg kell tanulnunk értékelni azt, amink van. Én is voltam a te helyzetedben, nagyon szerettem volna, ha felvennének egy munkahelyre, de nem jött össze. Pedig mindent beleadtam. Aztán rádöbbentem, hogy attól, hogy ez nem úgy alakult, még lehetek boldog.
2017. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es remekül megfogalmazta a dolog lényegét. Kiegészíteném azzal, hogy az emberi agy a túlélésre van bedrótozva. Így csak a nem várt eredményeket jegyzi meg. Tehát, ha nagyon vágysz valamire, és azt megkapod, afelett elsiklik, hiszen a várt eredmény jött ki, és túlélés szempontjából nincs jelentősége. Ha viszont nem kapod meg, azt konstatálnia kell, hogy legközelebb ha hasonló helyzetbe kerülsz, le tudd reagálni. Sajnos ez azzal jár, hogy az ember egy idő után úgy érzi, hogy neki SEMMI sem sikerül.
2017. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A párkapcsolat egyébként is olyan, mint a fing. Ha nagyon erőlteted, lehet, hogy szar lesz... :-))
2017. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ez akkora kib*szás.
2017. aug. 9. 16:26
 7/7 A harmadik szem ***** válasza:
Ez természetes. Ugyan azok a törvények diktálják ezt, mint amik megannyi boldogságot is okoznak neked, amit meg kell tanulnod értékelni.
2017. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!