Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sose fogom megtalálni a...

Sose fogom megtalálni a páromat vagy egyáltalán embereket akikkel igazán kijövök? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Általában nehezen megy a kommunikáció, nem vagyok egy nyitott ember. Utálom az ilyen mizu hogy vagy féle semmitmondó szövegeket, a semmin nevetést, hogy állandóan hívogatnak mindenhová és ha elmegyek ott is sincs soha semmi konkrét téma, csak a semmi kb. más emberek, munka, jelentéktelen hétköznapi dolgok ennyi. És az emberek nem veszik észre, ha olyat mondanak neked, ami rohadtul nem érdekel. Mintha mindenki magának magyarázna.

Tegnap az egyik munkatársammal elmentem találkozni. Ő randinak vette én mondtam hogy nem az. Kb 5-ödjére hívott már, mindig kitaláltam valami kifogást. Aztán tegnap elkérte a számom, nem akartam bunkó lenni, megadtam. Addig hívogatott míg végül felvettem, mondtam hogy nem jó, nem megyek, de azt mondta hogy de, mennem kell. És odajött a munkahelyre amikor végeztem, tehát nem tudtam mit tenni. Kényszerből elmentem vele randizni. Feszült és erőltetett volt az egész, de ő mégis erőltette. 28 éves egyébként de rohadt felületesnek tűnt, egy témába se tudtunk belemélyedni mert ő mindig továbbment...olyanokat hozott fel hogy reggel elment a kínaiba pólót venni meg a tescoba meg stb. rohadtul érdekes. Elmentünk egy beülős helyre, iszogattunk. Már az előtt rég haza akartam menni, de még kitalálta hogy menjünk el egy másik helyre, ott összefutottunk pár másik munkatársunkkal, rendelték nekem a piákat, mikor mondtam hogy fáradt vagyok, nem akarok inni, már mennék stb. Az emberek miért nem tudják felfogni hogy a másik szenved? Már ott tartottam, hogy felállok és viszlát. De mivel nem akarom hogy kiközösítsenek, nyilván nem tehetek ilyet.


A probléma összefoglalva, úgy érzem egy emberrel sincs meg a közös hang, senkivel, vagy nagyon ritka. Mi a baj velem? Hogy nem szeretek unalmas dolgokról beszélgetni? Hogy nincs kedvem mindig másokkal lenni és szükségem van arra hogy egyedül legyek? Hogy nem nevetgélek mindig, nem mosolygok non stop, és nem látom pozitívan azt ami nem pozitív, elsiklok afelett ami másokat érdekel, és ami engem érdekel arról még csak nem is kell tudni senkinek, mert nincs értelme. Mi ebben az olyan furcsa másoknak, hogy nem játszom meg magam, nem játszom meg a boldog szociális embert? Minden nap hív kb. valaki valahová. De ezzel most úgy érzem elég volt. Feladom.

Barátaim már gimi óta nincsenek kb. Csak időszakosan ,,elvagyok" vagy épp nem elvagyok emberekkel. Úgy érzem valami nem stimmel. Vagy nagyon durván rossz közegbe mozgok. (vendéglátás)


2017. aug. 9. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Passzív vagý.

Erőltetésnek ne engedj. Nem kell bunkón, csak legyél határozott.

De ha már társaságban vagy, te is megteheted, hogy feldobod azokat az izgalmas témákat, amik annyira érdekelnek. Lehet, hogy mást is, csak sose jutsz el odáig, hogy kiderüljön. Ne másoktól várd, hogy szórakoztassanak.

Ha hozzád hasonló viselkedést látok, nekem mindig "A hercegnő, aki sohasem mosolygott" című mese jut eszembe. De ott a királylány simán depressziós volt, te az érzéseim szerint nem vagy az, csak passzív.

2017. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést. :D

Nekem azért így 24 évesen hiányzik néha, hogy legyen egy igazi barátom, akinek a jelenléte nem teher és szenvedés. Ezért félévente vagy évente próbálkozom keresni neten vagy élőben, de utána mindig szenvedés a vége. Én sem bírom ezeket a felszínes dolgokat, a legtöbb barátság körülöttem arról szól hogy meghallgatják egymás lelki nyomorát és MINDENRE helyeselnek vagy azt mondják amit a másik hallani akar.

Nekem van párom akivel minden -tök jó, leszámítva hogy nekem miért nincsenek barátnőim akikkel én is külön programot szervezek mert így olyan creepy barátnő vagyok mások szemében.

2017. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy többségben passzív vagyok, de felhozok témákat, és nem a pólóvásárlást, de mint írtam nincs értelme....
2017. aug. 9. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos vagy talán mégsem de én is így vagyok vele.

Én úgy vagyok vele hogy nem velem van a baj hanem a társadalom nagyobb részével.

Persze ettől még néha nem leszek kevésbé magányosabb.

2017. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is, ha nem a barátaimmal vagyok, hanem ismeretlenek, vagy akiket felszinesen ismerek nehezen beszélek el, mert sokszor érdektelen dolgokat mondanak, vagy nagyon béna poénokat. De ha nem akarsz elmenni valakivel randizni, akkor meg utastsd el. Én nagyon nem szeretem, ha veszödök egy csajjal, elviszem mondenfelé, őt meg nem is érdekli a dolog. Én nem venném bunkoságnak, inkább derüljön ki a dolog előbb mint utóbb. Bár lehet, hogy én is rossz közegben vagyok :D (gyár) 21F
2017. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"És az emberek nem veszik észre, ha olyat mondanak neked, ami rohadtul nem érdekel. Mintha mindenki magának magyarázna."


Mindenki Aspergeres körülötted, csak te vagy normális.

2017. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!