Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok, akik dolgoznak: Jobban...

Azok, akik dolgoznak: Jobban szerettétek, amikor még iskolába jártatok, vagy pedig jobban szeretitek a dolgozói "felnőtt" életet?

Figyelt kérdés
2017. aug. 9. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dolgozni jobban szeretek.
2017. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Változó. Jobb dolgozni, mert önálló lehetek, van pénzem. És persze jobb is nem gyereknek lenni, mert én dönthetek az életemben. Viszont suliba járni könnyebb. Kevesebb a felelősség. Csak tanulni kell. Meg eleve egy gyerek fel sem fogja, hogy mikre kell még gondolnia egy felnőttnek.

Igazából akkor volt a legjobb, amikor elkezdtem dolgozni. Akkor már megvolt a szabadság, de akkor még nem volt annyi felelősség, mint később, család, gyerek, stb.

2017. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetemre járni szerettem. Ott megvolt a szabadság, ami egy gyereknek nincs, és sokkal kevesebb problémám volt, mint felnőtt dolgozó emberként. Még akkor is, ha néha egy hétig ettem négy zsemlét merő csóróságból. :D

Most hiába keresek háromszor annyit, mint az ösztöndíjam volt, egyszerűen nem jövök ki a pénzből soha. Nehéz a felnőtt lét. :(

2017. aug. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Iskolába járni (nálam: általános iskola és gimnázium) sokkal rosszabb volt. Egyrészt ott még védtelenebb az ember, nem ismeri a jogait igazán, "nevelik", másrészt állandóan fölé magasodik a fenyegető jövőkép: hova vesznek fel, vagy mi lesz azután. "Minden most dől el", és a többi hangzatos frázis további nyomás alá helyezi a fiatalokat, akik ráadásul óriási változáson mennek át, tombolni kezdenek bennük a hormonok is, stb.


A munkahelyen is állandó a teljesítménykényszer, de sok munkakörben azért nincs olyan súlyos következménye a felkészületlenségnek vagy az átmeneti figyelemelkalandozásnak, mint az iskolában lehet. Továbbá legrosszabb esetben kirúgnak a munkahelyről, és keresel egy másikat, míg rossz tanulmányi eredményekkel elég komoly negatív hendikepet szerezhetsz magadnak.

2017. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dolgozni jobban szeretek, mert ha lejár a munkaidő, akkor nem kell otthon órákon át tanulnom.
2017. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Soha nem vágytam rá, hogy felnőtt, dolgozó ember legyek. Minden kornak megvan a maga szépsége még ha akkor nehéz is. Általános iskola-első szerelem, a tanulás is jó volt, mert amit elolvastam az megragadt, kevés volt a tananyag. A középiskolára is jó szívvel gondolok, szabadabbnak éreztem magam, de rettentő sokat kellett tanulni és egy hatalmas csalódás, fájdalommal teli időszakom is ide kötődik, de ez csak erősebbé tett. Az egyetem egyenlő a teljes függetlenséggel, szabadsággal. Jóval könnyebb volt az elvárásoknak megfelelni, mert nem kellett másnapra hat tárgyra készülni. A zh-ra meg vizsgaidőszakra szépen beosztottam a tanulni valókat. Ott már felnőttnek éreztem magam, mindenben csak magamra számíthattam. Az első munkanapomon úgy éreztem megöregedtem :D véget ért valami amiről az addigi életem szólt. Majd férjhez mentem, gyerekem született. Ez megint egy újabb fejezet. De igaz az ha egy ajtó bezárul egy másik kinyílik (vagy, hogy is van). Mindig nehezen tudtam elfogadni a változásokat még ha pozitív is volt.
2017. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Én szeretek sulkóba járni. Egyetemre leginkább.

Olcsó, jó a társaság, jó szobatársajat fogfam ki v mamahotel, egyegemi bulik stb...


A munka akkor fog bejönni nekem, ha találok olyat, ami igazi szenvedély számomra. Lassan kifutok az időből, elfogynak az ingyenes féléveim.


Alkalmazott nem leszek, az tuti. Kell nekem egy saját világ, amit én irányítok 😃 egy kis cégem lesz.

2017. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tanulni jobb, legalábbis nekem...
2017. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Alkalmazott nem leszek, az tuti. Kell nekem egy saját világ, amit én irányítok 😃 egy kis cégem lesz." De ahhoz van eszed, hogy nőket fotózgass, meg anyádon élősködj...
2017. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Iskolában jobb volt, mert ott voltak barátaim, a munkahelyen meg csak ellenségeim vannak. Ráadásul a suliban a legnagyobb gondom az volt, hogy hányasra írom meg a töri dolgozatot, most meg az, hogy jut-e ételre a hó végén pénz vagy napokig koplalnom kell. A felnőtt élet iszonyú nagy szívás!!!! Ne nőjetek fel soha!!!!
2017. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!