Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kitörlődött egy rész az...

Kitörlődött egy rész az életemből. Ez furán hangzik, de igaz! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elvileg volt egy depis korszakom. Konkrétan nem emlékszem rá, csak feljegyzések (értsd: versek novellák, amik nem Happy enddel végződnek és a halál gondolatát taglalják. Egész szépen fogalmaztam) és mások elmondása döbbentett rá, hogy valami kimaradt. A barátnőim szerint elég komoly volt, vagdostam magam meg minden. De ez nekem mind nincs meg. Ez a korszak két-három éve lehetett. Hogy tudtam ezt elfelejteni? Ez normális?

Mondták, hogy fura vagyok, de ennyire? Segítség!



2017. aug. 11. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem emlékszel rá! Én mondjuk örülnék neki, ha az egész középiskolai éveim a feledés homályába vesznének...
2017. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A harmadik szem ***** válasza:
55%
Miért kérsz segítséget? Mi a baj? Na és ha kitörlődött? Ha megvagy az életeddel és fel tudsz kelni minden reggel, hogy aztán este lefeküdj, addig nem értem, hogy hol okozna problémát az, hogy nem elkékszel dolgokra.
2017. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval nem kell rögtön a pszichiátriára menni. Azért ez mégis csak egy huzamosabb idő volt. És ha újra megtörténik? Persze a depim nem hiányzik, de mi van ha valami jót felejtek el? Ez kicsit durva nekem. Senki sem örülne ha rájönne, hogy elfelejtett valamit, ami akár meghatározó része lehetne az életének.
2017. aug. 11. 13:05
 4/7 A harmadik szem ***** válasza:
100%

Ne próbálj visszafelé következtetni. Nem lehet meghatározó valami, ha elfelejted, és ezért nem is veszítesz semmit.

Ha nem árulja el neked senki sem, hogy kimaradt valami, és nincsenek írások sem belőle, akkor fel sem tűnne. Csak abban higgy, aminek van következménye.

2017. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég sok dolgot elfelejtettem abból a korszakból, sok emlékem pedig megváltozott. Köszönhető ez valamilyen agyi folyamatnak, ami megvéd attól, hogy többet árts magadnak. Nekem ez a több személyiséget jelentette, amin már szintén túl vagyok, de szerintem rengeteg oka lehet.

18/F

2017. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Normális


Előfordul olyan, hogy az agyad, a tudatalattid direkt elrejt előled emlékeket, hogy így segítsen túlélni.


Attól tartok, hogy történt még abban az időben valami mégszörnyűségesebb tragédia. Pl meghald valakid, akit nagyon szerettél, de a teljes létezése blokkolás alatt van, ezért nem tudsz róla.

Lehet ez egy személy, pl egy titkos barát, akit senkinek sem említettél, de lehet pl házikedvenc is. Bármi, amihez nagyon ragaszkodhattál.


Pszichológust javaslom. Ez valami poszttraumás dolog. Érdemes felfedni a dolgokat, mert később sok galibát okozhat, ha nincs kezelve.


Pszichiátert és a gyógyszerezést viszont mindenképp utasítsd el!! Az agymosás nem lesz megoldás erre.

2017. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megfogadom a tanácsokat, javaslatokat.
2017. aug. 13. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!