Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek sikerült...

Van itt olyan, akinek sikerült otthon, egyedül megtanulnia angolul?

Figyelt kérdés
Ha sikerült, hogyan? Én is szeretnék, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Segítenél?

2017. aug. 12. 00:19
1 2
 1/12 anonim válasza:
73%
duolingo
2017. aug. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Használom, de az nem sok mindenre jó sajnos. Max alapok.
2017. aug. 12. 00:24
 3/12 Captain Logic ***** válasza:
100%
Haladó szinten szeretnél tanulni? Költözz ki egy olyan országba, ahol angolul beszélnek! Tuti siker!
2017. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sorozatokat nézni angolul, magyar felirattal --> angolul, angol felirattal --> angolul, felirat nélkül.


Viszont a hatékony tanuláshoz neked is kell beszélned angolul, mondatokat összerakni, ugyanis a memória felidézőtevékenysége szükséges a bevéséshez is. Ehhez viszont (hogy kénytelen legyél beszélni) nem árt eljárni nyelvórákra. Nekem is az adott nagy lökést a nyelvtudásom fejlődésének.

2017. aug. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Angolul még nem, de a magyar már jól megy.:)
2017. aug. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Netflix
2017. aug. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Először tanulgasd végig a New Headway Elementary-t (illetve minimum a könyv feléig, háromnegyedéig). Azután lesz annyi angol tudásod, hogy a [link] weboldalról tanulhass. Felejtsd el a Doulingot! Az egy hulladék. Angol nyelvű filmeket akkor érdemes, amikor már eléggé jól tudsz angolul. Az meg, aki itt magyaráz neked a külföldre menetellel kapcsolatosan (mert hát ugye mindenkinek csak arra van ideje/pénze/munkalehetősége/stb., hogy külföldre menjen, kedves válaszoló). Az EngVid-et mindenképpen próbáld meg! Kanadai angol nyelvű tanárok szuperül elmagyarázzák a nyelvtant, közben gyakran "írják" le 1-1 kifejezés jelentését. Imádom őket! Ja, kezd Emmával, szerintem ő artikulál a legjobban. :) És van kvíz szekció is a videó megnézése után (videó alatt).
2017. aug. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem sikerult. Angol nyelvteruletre keszultunk a ferjemmel meg evekkel ezelott, es en otthon voltam a gyerekekkel. Ugy kezdtem hogy megvettem a Headway Elementary-t es MINDENT megtanultam benne. Kiszotaraztam minden szot, es addig nem mentem tovabb mig nem tudtam mindegyik jelenteset, illetve nem tudtam mondatokba beepiteni, es a nyelvtannal nem voltam tisztaban. Ha nem magolod be a szavakat eselyed sincs. Ha az elementaryt vegig csinalod, akkor mar rendelkezel egy alap szinttel, akkor lehet utana tovabblepni, filmeket nezni, angolul olvasni stb. Arra mar tudsz epiteni, de az alapot szerintem abbol tanuld meg.
2017. aug. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Természetesen, én is így tettem. New Headway Elementary könyveket szerezzed be mindenképp. Tanulmányozd át. Gyakorolnod kell ahhoz a beszédet is. Ehhez azt ajánlom, hogy minden nap ülj le egy tükör elé, és meséld el magadnak, hogy milyen volt a napod.

Neten is sok oktató weboldal van, valamint a következő appokat nagyon tudom ajánlani: Memrise, Drops, Speechyard -> mindegyik nagyon hasznos!

2017. aug. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezek nagyon hasznos válaszok :)
2017. aug. 12. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!