Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért így alakult a borravaló...

Miért így alakult a borravaló adási szokás?

Figyelt kérdés
Én ezt a borravalós szokást soha nem fogom megérteni(persze én is adok mert illik). Ugyanúgy megkapják a szolgáltatásban dolgozók is a fizetésüket. Az eladóknak miért nem jár borra való?? Csak a szolgáltatásban dolgozóknak jár? Ha a boltba fizetünk legyen az ruha élelmiszer cipő akármilyen bizbasz akkor nemhogy kikerekítenénk az összeget még le akarjuk alkudni is. nekem is jól jönne egy kis plusz pénz. Számoljunk csak 100ft-al emberenként, és legyen csak 10 vevőm egy nap az napi plusz 1000 Ft heti 5000 havi 20.000 plusszot jelent!!!! És vegyük figyelembe hogy a futárok/ fodrászok/ pincérek stb sokkal többet kapnak és minden vendégtől mert illik!! Ki hozta ezt divatba vagy hogy alakult ez a szokás ki? Dolgoztam már ebbe is abba is ezért is tartom igazságtalannak. Én ha boltba vásárolok is mindig kerekítve kérem viszont eladóként azt tudom mondani hogy 30 emberből kb 1 ilyen és heti 1-2 szer fordul elő hogy valaki otthagyon 100 ftot. Ti hogy vagytok ezzel vagy szerintetek miért lett ez így?

2017. aug. 12. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem keress fel egy szakembert.
2017. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd hogy miért?
2017. aug. 12. 15:35
 3/19 anonim ***** válasza:
27%

"Ha a boltba fizetünk legyen az ruha élelmiszer cipő akármilyen bizbasz akkor nemhogy kikerekítenénk az összeget még le akarjuk alkudni is. nekem is jól jönne egy kis plusz pénz." Én dolgoztam eladóként és rettentően gyűlöltem, amikor alkudozni kezdtek, elég drága termékeket árultunk, én soha nem kaptam senkitől borravalót, kerekített összeget, nem is vártam el, de az alkudozás...

És nem fogták fel, hogy én nem tudok engedni az adott termék árából, mert a főnökség engem büntet meg.

Amúgy erre én is kíváncsi lennék, hogy futár/stb., miért kap borravalót (én is szoktam adni), az eladó meg miért nem?

2017. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
illik? én sose adtam, mert nekik is van alapbérük...
2017. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Ezért szoktam kártyával fizetni, hogy ne legyen kínos, hogy visszavárom az aprót.
2017. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

De ugye, amíg a másik oldalon álltál és te nyaltad ki a vevők (egykor vendégek) seggét, akkor visszaadtad a jattot, mert az is igazságtalan volt? Vagy akkor mégsem volt annyira az?

Semmilyen gesztus nem tartozik bele a szolgáltatói munkába, legyen az bolti eladó, vagy vendéglátás, recepciós, akármi. De sokszor jólesik a vevőnek két jó szó, egy mosoly, vagy egy jóval hidegebb üdítő vagy sör a személyzeti hűtőből, mint az agyonhajtott beszállítóiból!

Nyugi, a tulaj ezeken a helyeken belekalkulálja az alapbérbe az esetleges jattot is, így aztán nem lesz mindegy a pultosnak sem, hogyan bánik a vásárlókkal. Egy dupla akkora forgalmú napnál dupla akkora a jatt is kb, de dupla annyit is dolgozol érte. És még egy dolog: a munkaidő nem ám a nyitvatartás idejét jelenti, előtte és utána még rengeteg a meló. Ugye az belátható, hogy egy napi 18 óra pultozásért nem is olyan sok a 12-15 rugó? Ja, és ennek a fele már jatt...

2017. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%
Pont lesz.arom mik a szokások, nem hagyok borravalót. Én pénzem, én dolgoztam meg érte, ő is megkapja a saját fizetését, ossza be vagy keressen jobb melót ha pluszba még a borravalót is elvárja valaki..
2017. aug. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Még 5 forintot sem hagyok ott.
2017. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Én pont ezért nem járok étterembe vagy rendelek pizzát, egyszerűen utálok borravalót adni.
2017. aug. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Én kizárólag akkor adok ,ha meg vagyok elégedve az adott személlyel.

Engem pl. a helyközi buszon kergetnek az örületbe azzal ,hogy a soför lespórol 5 forintot. A jegy 355 forintba kerül ,adok 400-at (nem 10 meg 20 000-re), és visszaad 40-et, ùgy hogy ott mosolyog a kasszában több 5 forintos is... Pofátlanság! Azóta gyüjtöm az 5 forintosokat, s 355-öt nyomok a kezükbe. Nem vagyok zsugori, nem a pénz értékèröl beszélek, hanem a lekezelö, undoritó magatartásról. És sajnos nem csak egy bizonyos soförröl van szó! (KMKK- Szolnok megye)

2017. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!