Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért így alakult a borravaló...

Miért így alakult a borravaló adási szokás?

Figyelt kérdés
Én ezt a borravalós szokást soha nem fogom megérteni(persze én is adok mert illik). Ugyanúgy megkapják a szolgáltatásban dolgozók is a fizetésüket. Az eladóknak miért nem jár borra való?? Csak a szolgáltatásban dolgozóknak jár? Ha a boltba fizetünk legyen az ruha élelmiszer cipő akármilyen bizbasz akkor nemhogy kikerekítenénk az összeget még le akarjuk alkudni is. nekem is jól jönne egy kis plusz pénz. Számoljunk csak 100ft-al emberenként, és legyen csak 10 vevőm egy nap az napi plusz 1000 Ft heti 5000 havi 20.000 plusszot jelent!!!! És vegyük figyelembe hogy a futárok/ fodrászok/ pincérek stb sokkal többet kapnak és minden vendégtől mert illik!! Ki hozta ezt divatba vagy hogy alakult ez a szokás ki? Dolgoztam már ebbe is abba is ezért is tartom igazságtalannak. Én ha boltba vásárolok is mindig kerekítve kérem viszont eladóként azt tudom mondani hogy 30 emberből kb 1 ilyen és heti 1-2 szer fordul elő hogy valaki otthagyon 100 ftot. Ti hogy vagytok ezzel vagy szerintetek miért lett ez így?

2017. aug. 12. 15:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

[link]


másodiknak igaza van, jelenleg eladóként dolgozom nagyon pofátlan proli dolog az alkudozás üzletben. Akkor is alkudoznak az ilyenek, amikor kimért ételt vesznek? De ahogy látom jól lepontozták a kollégát az alkudozó olcsójánosok.

2017. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
39%
10-es ilyen nekem is volt, budapesti buszon. Nem működött egy jegyautomata sem, buszon vettem jegyet, erre a képembe röhög a sofőr, hogy nem tud visszaadni, lóg nekem a pénzzel.
2017. aug. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%

Azért tényleg érdekes a "kierőszakolt borravaló" intézménye.

Azért borravaló - és nem más - a neve ennek az ADHATÓ (és NEM JÁRÓ) pénzecskének, mert azt volna hivatott kifejezni, hogy mennyire voltam elégedett a kapott szolgáltatással. NEM A FŐNÖKÜKNEK adom különböző, bújtatott címszavak alá rejtve, hanem AZ ALKALMAZOTTNAK és AZÉRT, MERT adott esetben FIGYELMES, ELŐZÉKENY, UDVARIAS volt az irányomba. Gyorsan át is keresztelték "SZERVIZ-DÍJ"-nak, ami arra jó, hogy a főnökük kivegye az alkalmazottaik zsebéből a borravalót, - ugyanis a szerviz-díj kiegyenlítésével én bizony le is tudom a borravalót, - más kérdés, hogy ezt nem saját, szabad akaratomból adtam, hanem nemes egyszerűséggel lehúztak rá. Majd a kulisszák mögött megverekszenek az osztozás alkalmával - főnök és alkalmazottak. Innentől nem adok bórravalót, - a szerviz-díjat értelmezem aként.

Bár hasonlít ez a történet egy kicsit a lakbér, ill. közös költség viszonyához, - mert bár abban ringatnak, hogy a saját tulajdonod így, a saját tulajdonod úgy, de lényegében "lakbért" fizet az ember a sajátjában - a különböző jogcímak alá bújtatott költségek címén, (annyi a különbség, hogy más lett a neve, de ha akarod, ha nem, fizeted, mint a katonatiszt).

Magyarország! Így szeretlek!

2017. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem, muszájból adok csak mindig.

Gondolom az árakba bele van kalkulálva a dolgozók fizetése is, akkor mire fel adjak én még nekik pluszba?

Nem értem :S

A fodrász is ha elkér 5000 ft-ot gondolom azon neki van haszna, miért adjak plusz 500 ft-ot oda?

Nagyon nem szeretem ezt a rendszert, csak kellemetlenül érzem magam miatta.

2017. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Erre le vagyok pontozva, mert nem hagyok ott borravalót. Akkor osztogassátok szét a pénzetek, barmok :Ddddd
2017. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Gondolom valami borravalós szakmában dolgozó pontozott le mindenkit.

Továbbra is várom/várjuk a megfejtéseket😅

2017. aug. 12. 20:35
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Mi ezen olyan marha bonyolult? A jatt be van epitve a fizetesbe. Ergo, ha elmarad, 3-500ft-os alapberert dolgozol. Tehat, sokat szamit.
2017. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%

Persze előző...

Akkor a főnökének reklamáljon, ne tőlem várja el a pluszt!

Nagyon sok szakmában nem magas az alapbér, még sincs jatt.

Ráadásul sok borravalós helyen dolgozó is egy prosztó, de a pénzt elvárja.

Ha mar plusz lóvét akar tőlem, legalább erőltesse meg magát.

2017. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem elvárás, te pöts! Senki nem mondta, hogy adjátok. De ha nincs, akkor ti is csak azt várjátok el, amit a munkavállaló munkaszerződése megköt. Nincs gesztus, nincs jópofi, biorobotok vannak p|csapénzért. És ha te azt kapod, amit a munkáltatónk fizet, akkor többet nem mész vásárolni. Emberségből meg állj sorba újra. Kcsg.
2017. aug. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!