Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg a...

Ti hogy oldanátok meg a következő problémát? (Utólag okoskodások kíméljenek, tudom, hogy elcssztem! )

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, külföldi munkavállalás reményében keresgéltem és találtam, ahol szállás miatt előre utaltattak velem 80 ezer forintot.

Utalás után még 2 hétig beszélgettem a "munkaadóval", aki részletezte a kiutazás és szállás elfoglalás menetét. Pénteken kéne kimennem.


3 napja nem tudom elérni. Először csak gyanús volt, de most már biztosra veszem, hogy csúnyán átvertek.

Viszont egy közeli családtagom rendőr. Ez megkönnyíti a dolgom, hogy ha feljelentést teszek, az ne vesszen el a süllyesztőben és igenis utána fognak nézni a dolognak. Van e-mail címem, telefonszám, egy név (ami sajnos lehet álnév is), egy feltehetően valós név és egy bankszámlaszám.


Mivel 50 ezer felett volt a befizetés, ezért ez már bűncselekménynek és nem szabályszegésnek minősül.


Viszont nagyon félek attól, amit mondani fognak a szüleim. Saját pénzből fizettem, én dolgoztam érte, de akkor is.

A rendőr rokon készségesen fog segíteni, jó kapcsolatban vagyunk egymással, de azért félek. Jobban félek ettől, mint hogy soha nem látom viszont a pénzem.


Egyáltalán kezdjek valamit az üggyel? A megszégyenülés érzése húz vissza csak...


2017. aug. 15. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld meg ,azzal semmit nem vesztesz.Talan sikerül,alapos nyomozás az biztos. Attól meg ne félj ki mit mond. Biztos vannak okosak,de mindenki botlott már meg az életben, ettől te nem leszel kevesebb senkinel.
2017. aug. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%
Előre utalni? Soha. Ez átbaxás. Utána kell nézni a cégnek a feketelistán, rá kell keresni az emberre, cégnévre googleban, ha valaki megszívta, úgyis fel van publikálva már a netre valamilyen formában.
2017. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Melyik országba indultál volna és melyik cégen keresztül? Gondolom nem te lehetsz az egyetlen aki így járt. Talán a legjobb lenne ha keresnél még hozzád hasonlóan átvert embereket. Lehet van olyan akinek ugyanúgy van tapasztalata ezzel az emberrel mint neked és közösen egyszerűbb megoldásra jutni. Menj fel facebookra keress rá arra az országra ahova készülődtél és keress megy a magyar portált/csoportot. Elég sok ilyen hasonló szituációt írnak le.
2017. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!