Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg hibát követtem el?...

Tényleg hibát követtem el? Jogosan haragszik rám?

Figyelt kérdés

Tavaly a (fiatal, még szinte kölyök) kutyánk elkapott egy nagyon súlyos betegséget, aminek rengeteg pénzbe került a kezelése, viszont megelőzhető lett volna. Anyukám állatorvoshoz nagy nehezen hajlandó volt elvinni a kutyust, viszont a kezelést visszautasította, leginkább az ára miatt, bár az anyagi helyzete megengedte volna, hogy kifizesse. Gyakorlatilag biztos volt így a kiskutya halála, látszott rajta, hogy szenved. Én nem bírtam csendben, tehetetlenül nézni ezt, és -15 évesen nem igazán volt más lehetőségem-megpróbáltam tenni érte, segítséget kértem egy alapítványtól, akik átvállalták a költségeket, hosszú idő alatt, de meg is gyógyult végül a kutya. Azóta legalább heti szinten feljön, mint téma, hogy miért kellett ezt tennem, a kutyának meg kellett volna halnia, ha már így alakult a helyzet. Egyébként én nem is szerettem volna kölyökként elhozni a kiskutyát, nem az én ötletem volt(van egy másik kutyánk, vele tökéletesen jól elvoltam, nem vágytam még egy kutyára, persze most már őt is imádom, nagyon megszerettem, hatalmas állatbolond vagyok), erre így rám maradt végül minden felelősség, bár legalább most már hajlandó inkább kifizetetni a dolgokat időben, ha kell, nehogy "intézkedjek". Egyébként meg folyamatosan megkapom azt, hogy nekem ennyi idősen nem kellett volna ebbe beleszólnom, tönkreteszem a napjait, mert minden nap látnia kell a kutyát (azt hiszem, az a legnagyobb gond, hogy apukámra emlékezteti, aki tavaly meghalt, de erről akkor sem tehet a kutya) és alig várja, hogy elmenjek itthonról a két kutyával, és ez azért nagyon rosszul esik, főleg, hogy én nem érzem, hogy én hibáztam volna, szerintem illik egy állatért élete végéig felelősséget vállalni, nem lehet csak úgy megszabadulni tőle, főleg nem ilyen módon, még ha rá is jön az ember, hogy "mégsem tetszik neki, nem ilyen kutyát akart, megunta".:(

Szerintetek?



2017. aug. 16. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
4%

Én biztos hogy nem fizettem volna ki egy rakat pénzt egy állatért. Ismerek olyan embert, aki több tízezrest is kidobott egy macska műtétje miatt.. Elképesztő.

Szerintem "jogosan" haragszik, hisz mindig azt a kutyát kell látnia amit zavarja, és még egy rakat pénzt is kidobott rá.

Nagyon kevered az egész témát, hogy illik egy állattól megszabadulni... Betegséget kapott. Állatra nem jó ötlet ha rakat pénzt kidobsz, mert egy állat, fontosabb hogy magadra költsd.

2017. aug. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem amit mondasz, de azért nem mindegy szerintem, hogy egy gyógyítható, hülyeség miatt megbetegededett fiatal (!!) kutyáról, vagy egy gyógyíthatatlan idősről van szó, nem?
2017. aug. 16. 21:06
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem nem követtél el hibát. Minden élet egyaránt fontos és értékes. Bolondság egy gyógyítható betegséget nem meggyógyítani és hagyni a kutyát szenvedni.. én a saját kutyámra is több tízezreket költöttem és nem bátam meg mert családtag . Épp olyan hogyha nondjuk te beteg lennél és anyukád nem venne neked gyógyszert.
2017. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyes, egy idióta vagy, ennyi, nulla empátiával és jóérzéssel.


Kérdező: helyesen tetted, én is megteszek mindent az állataimért, ahogy majd a gyerekemért is fogok.

2017. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Spanomnak a nyulát műtötték meg 60ezerért. A műtét teljes sikerrel zárult. A nyúl 1hét múlva elpusztult.
2017. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó lelkű ember vagy, hogy nem hagytál veszni egy ártatlan életet. Anyukádnak segítség kellene feldolgozni apukád halálát, nem normális, hogy egy álltot okol (vagy inkább haragszik, mert ő áletben maradt)...
2017. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, volt, amelyik nagyon jól esett 😊

#6 Néha már én is így látom, de semmilyen segítséget nem fogad el sajnos senkitől, pszichológushoz pedig nem hajlandó menni:(

2017. aug. 19. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!