Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben az egy...

Mit csináljak ebben az egy évben "egyedül"?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok, az idén érettségiztem, azonban nem vettek fel egyetemre, ezért szeretnék egy évet kihagyni. De attól félek, hogy ebben az egy évben még jobban elmagányosodom. Középiskolában is csak pár barátom volt, most ők elmennek egyetemre, új életet kezdenek és engem teljesen elfelejtenek. Segítsetek, mit csináljak? Szeretnék tavasszal érettségizni kémiából, angolból nyelvvizsgát tenni + most kezdem el a jogsit csinálni. Lesz teendőm erre az egy évre, de teljesen egyedül leszek, nem lesz senki. Párom sem volt még soha. Hogyan lehet ezt az évet átvészelni addig, amíg nem megyek jövőre egyetemre?
2017. aug. 25. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj el diákmunkára, jól jön egyetem alatt a pénz.
2017. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már úgy érted, hogy nem fogsz közösségbe járni? Mi lenne, ha vállalnál valami kis kisegítő, részmunkaidős állást? Akkor azon kívül hogy pénzed is lenne, társaságod is lenne. Vagy iratkozz be egy konditerembe. Beszélgess a szomszédaiddal, vagy néha hívd fel a középsulis osztálytársakat. Nem fogsz elmagányosodni! :)
2017. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, de sajnos mivel nem állok tanulói jogviszony alatt, így nincs lehetőségem diákmunkára. Rendes munkára pedig nem vesznek fel, vagyis egyelőre nem találtam még ilyent.
2017. aug. 25. 13:37
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ettől félek. A középiskolás barátságaim sajnos nem életre szólóak, már most sem nagyon tartjuk a kapcsolatot, és így nem nagyon akarnám "zaklatni" őket év közben. Járok futni, és arra is gondoltam, hogy lehet csatlakozom valamilyen gyülekezet ifjúsági csoportjához. Mindenesetre a munka keresést sem adom fel. De ettől függetlenül rettegek, hogy mi lesz velem. Már most is magányos vagyok, pedig jó a kapcsolatom a családommal. Ráadásul most azon is elkezdtem parázni, hogy hogyan fogok tudni visszarázódni jövőre a tanulásba és mi van ha ott sem lesznek nagyon barátaim. A pár keresésbe meg inkább bele sem merek gondolni...
2017. aug. 25. 13:47
 5/13 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. A gyülekezet jól hangzik, ha van vallásos indíttatásod. Csak a szektákkal vigyázz.

Nekem is van ilyen gondom, én úgy oldottam meg, hogy nyelvtanfolyamra, és kreatív írás tanfolyamra iratkoztam be. Persze ezekhez mind pénz kellett. Munkahelyem van, de a munkatársaim mintha egy másik bolygón élnének, ezért érzem magam egyedül. Jó elfoglaltság lehetne neked az önkéntes munka is, idősek segítése, állatmenhely, bármi. A pártalálás ezek után menni fog könnyen! :)

2017. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Jó olvasni, hogy más is van/volt ilyen helyzetben és, hogy sikerült megoldást találni rá. Ez egy kis erőt ad azért nekem. Megkérdezhetem hány éves vagy és hogy hány évesen kerültél ebbe a helyzetbe? Könnyen találsz barátokat?
2017. aug. 25. 14:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet velem is. Annyi különbséggel, hogy nekem Bsc és Msc között van ez. Most kezdődik a második "üres" évem, egyet már túléltem. Nem vészes nyugi, nem fogsz elmagányosodni. :) Legalábbis engem az én barátaim nem felejtettek el. Most egy évig egy cipőben fogunk járni.


22f

2017. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. szept. 4. 08:15
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben gyorsan jelentkeztem volna egy OKJ-s képzésre, amint megtudtam hogy nem vettek fel az egyetemre. Vannak kémiával kapcsolatos képzések is (sőt, én pont egy ilyet végeztem el), ami alatt fel tudtál volna készülni az éretségire is. Ráadásul még egy csomó ember is körül vett volna. Viszont ezt a lehetőséget elhalasztottad, így ez már nem lehetséges.


Szerintem keress részmunkaidős állást, és csináld azokat, amiket leírtál. Esetleg kezdj bele valamilyen sportba, ha esetleg nem sportolnál. Ne aggódj, sokan járnak a te cipődben, és szinte mindenki jól került ki a helyzetből. Nézd pozitívan a dolgokat, legalább több idő jut a hobbijaidra. :)

2017. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!
2017. okt. 1. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!