Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy abbe az irányba...

Normális, hogy abbe az irányba halad a világ, hogy az aki odafigyel magára/alakjára stb. szinte negatívvá vált a túlsúlyosokkal/ igénytelenekkel szemben?

Figyelt kérdés
Akár kismama, anyuka, vagy csak egy "sima nő", ha odafigyel magára, sportol, stb... szinte le van nézve, önzőnek tartják, üres fejűnek, stb... Az meg aki kövér, az meg milyen jó, hogy elfogadja magát. Oké, fogadja, míg max 10-15 kiló van rajta. De sztem 30-50 kg felesleggel senkinek nem kellene elfogadnia magát, mert az egészségtelen, és szerintem iszonyú rossz példa. Ezzel szemben aki szélsőségesen jól néz ki az meg micsoda bűn... Szerintem ez nem normális. És nem az fáj, hogy az is boldog, aki nem "sovány", hanem hogy a túlsúlyt tolerálni kell, a sportot/ egészséges táplálkozást meg elítélni. Nem lehet őszintén kimondani rájuk a véleményt -ami igaz mellesleg- mert bántom az önérzetét, de ahhoz nem elég kitartó, hogy tegyen magáért. Akkor ezért miért az a hibás, aki meg tesz érte?
2017. aug. 26. 09:15
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Egyre több az elhízott, emiatt van ez.
2017. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
És igen, tudom...mindenki beteg aki kövér...Anyukámon is van felesleg, ő tényleg pajzsmirigyes- gyógyszerrel van neki beállítva, így + odafigyeléssel kordában tudja tartani a súlyát, ellenben a huszonx éves 110 kg-os ismerősömmel, akinek rosszul esik, ha megjegyzést tesznek a súlyára, de este 11-kor még eszik vacsi után egy hambit, ami saját bevallása szerint már alig fért belé, de úgy megkívánta...a vékony csajon meg kritizálja h biztos műcici meg milyen narancsbőrös....Na én ettől ki tudok akadni, és úgy látom ma ez a trend!
2017. aug. 26. 09:19
 3/46 anonim ***** válasza:
Egy 10kiló van rajtam, abban a részben elfogadom magam, hogy teszek ellene, sportolok, életmódot váltottam. Aki odafigyel az alakjára nincs semmi bajom vele, nekem azokkal van akiknek az arcáról lesül a beképzeltség-mert többnyire ilyen "egészséges életmódot élő" nőt ismerek. Akin több mint 30kiló többlet van az meg inkább tenne ellene mint pofázzon
2017. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
44%

Az ilyen fitness deszkákat a kitartott életformájuk miatt nézik ki.Vagy vannak az igazi munkától félők, mint lubint és sóder kölök...


https://www.youtube.com/watch?v=UXH4tj7OHYQ


Az igénytelenséget meg minek kevered a csórósággal?

1 évig élj havonta nettó 80e-ből és megnézzük, hogy mennyire vagy igénytelen vagy nagypopós végül;)

Lehet mondani, hogy erről ő tehet, de nem mindenki akar kitartott kurta lenni...vagy apuci-anyuci-haver benyalt "szegénykéje" kiérdemeletlen fizetéssel a semmiért.


Brutálisan álomvilágban élsz...

2017. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:

"Nem lehet őszintén kimondani rájuk a véleményt -ami igaz mellesleg- mert bántom az önérzetét"


Ha kéri a véleményedet, netán a tanácsodat, hogyan fogyjon le, megmondhatod neki. Egyébként tartsd magadban!

Lehet, hogy ronda, lehet, hogy egészségtelen, de mégis kinek árt vele saját magán kívül?

Szerintem a kövéreknek egyre inkább elegük van belőle, hogy mindenki úgy gondolja, szabadon beszólhatnak nekik, beléjük rúghatnak; hogy az alakjuk az igénytelenség szinonimája lett (pedig aki vékony, az még távolról se biztos, hogy egyben igényes is), és ezért lettek egyesek közülük agresszívak. Persze nem szép dolog senkit se fikázni, ez tény. Békén kellene hagyni az embereket, hogy éljenek, ahogy nekik jól esik, amíg mást ezzel nem bántanak.

Mindenesetre vannak alkoholisták, drogosok, láncdohányosok is, akik a kövérekkel ellentétben nem csak a saját de a környezetük életét is megkeseríthetik és ezek a csoportok fele annyi támadást se kapnak. mint a kövérek.

2017. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
90%

nem igaz, hogy a sport és az egészséges táplálkozás pénzkérdés!

lásd: street workout. ingyenes, és még a legszegényebbeknek is elérhető. A kajából pedig az egészségesebb ételekből ugyanúgy van olcsó, mint az egészségtelenekből, csak választás kérdése, melyiket teszed a kosaradba...

Imádom, amikor a kispénzű emberek (akik közé amúgy én is tartozom, félreértés ne essék) között sokan mindenért, de MINDENÉRT a pénzt teszik felelőssé... annyira szánalmas...


Kérdező, én is sokáig voltam pajzsmirigyes, és sajnos sokáig olyan orvosokkal találkoztam, akik nem szúrták ki. Így volt időm megtapasztalni, milyen 30 kiló felesleggel élni, hiába próbálsz fogyni sportolni, hiába diétázol folyamatosan... Megalázó. Én éppen az ellenkezőjét tapasztaltam, amit te. Folyamatosan azzal vádoltak, hogy zabálok, volt ismerős, aki disznónak becézett, és olyan lenéző pillantásokat kaptam néha normál testalkatú vadidegenektől, amik porig aláztak...


ennek ellenére elhiszem a te tapasztalataidat is. A kettő együtt sajnos jól rávilágít a valós társadalmi problémára: a magyar (tisztelet a kevés kivételnek) egy olyan rosszindulatú, gyűlölködő, irigykedő, mindenkit kirekesztő, felszínes bulvártársadalommá aljasult, hogy a régi nagyjaink csak forognak a sírjaikban... Ez az igazi gond.

2017. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

"Ezzel szemben aki szélsőségesen jól néz ki az meg micsoda bűn..."


Hát szerintem van az, aki jól néz ki; meg van az, aki szélsőségesen sokat foglalkozik a külsejével. És a kettő általában nem ugyanaz.

2017. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Arról kéne már leszokni, hogy egymást méregessük. Törődjön mindenki a maga dolgával. Te is. Senki nem tartozik neked elszámolassal a testét, megjelenését illetően, ahogy te se másoknak.

Ha valaki piszkál az alakod vagy az életmódod miatt, nem annak kéne lennie a megoldásnak, hogy te is piszkálni kezded őt. Ez óvodás hozzáállás, semmi máshoz nem vezet, mint gyűlölködéshez.

Jó lenne ezt befejezni már.

2017. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

4-es: szerintem nem pénz kérdése, hogy legyen az embernek naponta fél óra magára, hogy mozogjon. Az sem pénz kérdése, hogy éjjel ne szakítsa föl a hűtőt. Sok "celeb" van aki ilyen kitartott, mint ahigyan te állítod, de marha nagy tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy "fitnessgurunak" lenni könnyű...mindegy, nem is magyarázom inkább.

Ez a próbálj havi 80-ból ezt vagy azt...ezzel is az a bajom, higy mindenki sír, hogy kevés, de tenni senki nem akar/akart....tisztelet a kivételnek, mert tudom, higy mennyire nehéz. Én mindug dolgoztam egyetem mellett, de soha nem kételkedtem, hogy végigcsináljam, mert tudtam, hogy nem havi 80ból akarok élni. Szóval aki álomvilágban él az te vagy, mert mindig mást hibáztatni a legegyszerűbb, látsd a kérdést: kövér-magáért nem tesz-mást kritizál.

5-ös: azért zavar, mert azt hiteti el ez az elfogadás, hogy a könnyebb út is rendben van, és nem kell semmit változtatni/erőlködni, hogy jobb lehessen, hanem Oravecz Nóri idézeteket olvasva hamis önelfogadásba merülni. Itt a probléma az, hogy nem egészséges, és az akiben megvolna a tettvágy azt is megnyugtatnak vele. Igen, az alkohol és a cigi sem egészséges, ha lenne mellette szóló kampány valószínűleg oda is írnék ki kérdést...az is igaz, hogy a vékony nem egyenlő az igényessel, itt a súlyra való igényességre értettem. Olyan ismerősöm is van, aki zabál mint a hülye, mégis vékonyabb nálam, meg is kapom folyton milyen vastag a lábam az övéhez képest, erre mindig elmondom neki, hogy legalább a bőröm nem aszott a cigitől.

Nem a vékony_kövér ellentét itt a kérdés, hanem az, hogy miért kell elhinniük az embereknek, hogy "jóvanazúgy" amikor nincs. És sosem bántottam még kövért, nem is veszem figyelembe, ha kövér ül le mellém pl vonaton. De amikor elkezdenek sírni, hogy így rossz neki úgy rossz neki, meg utálkoznak a normál testalkatúakkal szemben...

2017. aug. 26. 10:09
 10/46 anonim ***** válasza:

# 6


Fenéket, ez igaz sajnos;)

S szánalmas az, aki ezt sem látja be..., te kispénzű.

Szerinted mindenhol van occó pláza-piac-bolt? Fenéket, mert kisebb településeken van 1-2 bolt és olyan árakat lőnek be, hogy jól járjanak, de alacsonyabbat annyira, hogy ne utazzál költségek árán máshová;)

Pl: a legolcsóbb 1kg-os kenyér 280ft...vicc, de ez is van.A tecoba meg 160 talán...olyan is persze...példa volt.


Nekik mit tanácsolsz kispénzű?


Ha meg valaki 12 vagy 24 órás melót űz (tűzoltó, mentő...stb) vagy több műszakost, akkor még ugráljon is utána...gondolkozzál már kispénzű...


Az egész egészséges életmód a kitartottaknak és a lusta-csókos-pénzes és persze karosszékes dolgozóknak van manapság, be kell látni sajnos.

2017. aug. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!