Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak a jövővel?

Mit csináljak a jövővel?

Figyelt kérdés

Utolsó év a középiskolában hamarosan elkezdődik, de semmi ötletem, hogy utána mit kezdjek az életemmel. Nem szeretek semmit se csinálni, barátaim nem nagyon vannak, számítógépfüggő vagyok és félek az emberektől. Félek előttük beszélni és már úgy a környezetükben lenni. Nem vagyok tehetséges semmiben sem. Semmi álmom/vágyam nincs. Már mondták nekem, hogy ha nem csinálok semmit akkor menjek és dögöljek meg, mert senkinek sincs szüksége ilyen nagyra nőtt depressziós félős babára. Nincsenek jó jegyeim ahhoz, hogy tovább tanuljak. Nem tudok válaszolni arra a kérdésre, hogy mit akarok csinálni (és mit élvezek csinálni).

18/L


2017. aug. 26. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmit, csak készülj az érettségire. Utána még ráérsz ezen agyalni :)

A kérdés csak az, hogy amiket leírtál, abból téged mi zavar ténylegesen?

23/F

2017. aug. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Írj leszek a barátod :DDD
2017. aug. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha gépfüggő vagy, turbózd fel az informatikát, a matekot és az angolt, ezekre menj rá érettségin. Vagy tedd le az angol középfokút, az amúgy is kelleni fog később.

Kicsit fel kell hozni az önbizalmadat is és az önismeretedet is. Ha nem szereted a külsődet, akkor változtass rajta, sportolj. Talán akkor is jó tenne a sport, ha rendben van a külsőd, de mondjuk egyesületben ismerkedhetnél és a stressz is csökkenne. Járj el otthonról, akár egyedül. Nemrég olvastam valahol, hogy akkor is meg tudod ismerni magadat jobban, ha különböző szerepekbe bújsz és mindig másnak adod ki magadat idegeneknél. Pl. ha Pesti vagy, játszd el, h vidékről jöttél és, hogy nem találod ezt v azt. Vagy, h angol turista vagy :D

Meditáció is jól tud jönni.

Próbálj ki új dolgokat, hagyd el a komfortzónádat, ismerj meg új témákat. Tudom, hogy nehéz. Ha nagyon nem megy, ismerkedj neten. Segít az is, ha gyakorlod a beszédet a tükör előtt. Esetleg iratkozz be valamilyen színjátszó körbe. Tudom, ez olyan, hogy ugrás a mély vízbe, de pontosan arra van szükséged. Az elején félelmetes, mert nem vagy hozzászokva, de majd belejössz. Mint az edzés, első körben brutálisan fáj minden, aztán 2-3 hónap múlva már 2x annyit edzel és simán megy az, amit az elején csináltál.

2017. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Informatikát tanulom, de ezen belül csak a programozás megy tűrhető szinten, a hálózat ismeret része szörnyen megy már az eleje óta. Talán angolra lehetek büszke, mert az jól megy, illetve jól ment... Mivel iskolát váltottam más lett a tanár, és őszintén, szörnyen tanít, és csak egy megoldás jó neki, ami le van írva a tankönyvbe, máshogy nem fejezheted ki magad.
2017. aug. 26. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Hálózatismeretből tudok segíteni, nem nehéz az, maximum hülyén adják elő, ha szeretnéd, írhatsz privátban:)

#1

2017. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És mit csináltál a jövővel?
2022. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!